BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 26 ЛИПНЯ 2001 року |

Civilization III

Видавець: Hasbro Interactive

Розробник: Firaxis Games

Офіційний сайт гри: www.firaxis.com/civ3/

Дата виходу: 2001 р.

Повторити вдалий проект, змінивши графіку й інтерфейс і не зачіпаючи геймплей, що вже припав до душі гравцям, – свята справа для сучасних розробників гри. Але тільки найбільш вдалі проекти, не пропонуючи кардинальних змін в ігрових принципах, можуть бути перевидані втретє. І це свідчитиме про геніальність ідеї, якій не треба нічого, крім сучасної оболонки, що відповідає новим можливостям персональних комп’ютерів.

Таким є велике творіння Сіда Меєра під назвою Civilization, що в найближчому майбутньому має пережити третє народження. Як можна зрозуміти зі слів розробників, гра мало відрізнятиметься від попередніх версій, але потішить тривимірною графікою і купою дрібних поліпшень у багатьох ігрових моментах.

Головними творцями нововведень стали самі гравці. Протягом кількох років вони складали величезні списки побажань, що їх вони хотіли побачити реалізованими в наступній версії Civilization.

Розробники поставили собі за основне завдання задовольнити вимоги фанатів серіалу, тим більше що це значно простіше, ніж вигадувати щось своє, ризикуючи нарватися на нерозуміння і навіть обурення.

Насамперед змін зазнала система дипломатії, убогість якої визнавали практично всі. Недостатня гнучкість і малий вибір варіантів угод не давали можливості робити хитрі комбінації на дипломатичному фронті. Тепер же, поряд зі спрощеною схемою, безпосередньо запозиченою з ранніх версій, у грі є розширені можливості цивілізованого спілкування. З їх допомогою можна укладати будь-яку угоду, мінятися технологіями, золотом, юнітами, містами, картами і влаштовувати зустрічі з іншими цивілізаціями. Причому просіть, що хочете, за те, чого хочете, наприклад, за пару колісниць, мирну угоду і карту – секрет пороху і виплату в кожному ході по 5 монет.

Угоди теж стали докладнішими. Спеціально обумовлюються військові й торгові аспекти та пересування чужою територією. Можна укласти мир так, щоб ні ваша, ні дружня цивілізація не торгувала з ворогами, щоби при нападі союзник також вступав у конфлікт, але при цьому не міг перебувати на вашій території.

Можливості дипломатії цілком логічно привели до появи нових варіантів закінчення гри. Раніше їх було два: повне знищення конкурентів або політ першими до альфи Центавра. Тепер є безліч умов перемоги, комбінуючи їх, можна реалізувати різні цілі для своєї цивілізації.

Продовжено розвиток бойової системи. Раніше битви зводилися до найпростішого порівняння сили атаки і захисту юнітів з додаванням елемента випадковості (танк запросто міг програти древньому легіону), тепер же реалістичності стало більше. З’явилося поняття дальності стрільби і мобільності. Мотострільці контролюють більший простір, ніж мушкетери, а розміщена на висоті артилерія прострілює більший простір. Далекобійні гармати здатні руйнувати міські мури, зменшуючи захищеність оборони. Крім того, розробники вигадали унікальний вид юнітів – відомі історичні воєначальники. Очолюючи армію, вони дають додаткові бонуси для атаки і захисту, а перебуваючи в місті, допомагають тренувати добре підготовлених бійців з поліпшеними характеристиками.

На цьому більш-менш істотні зміни закінчуються, залишається лише розповісти про косметичні переробки. Значно збагачене дерево технологій, додано нові міські споруди, у тому числі чудеса світу, і, звичайно ж, з’явилася безліч цивільних і військових юнітів. Найцікавіші – це сучасна техніка, серед якої знайшлося місце навіть російському літаку МіГ-29. Нового вигляду набудуть фаланги, колісниці, катапульти, мушкетери і багато які інші знайомі юніти.

Для графічного вдосконалення нової Civilization розроблено свій власний “движок” (принаймні так кажуть розробники). Він багато в чому використовує ідеї гри Alpha Centauri, зокрема повністю тривимірну поверхню, що має височини і низини і за рахунок цього впливає на боєздатність військ.

Краси і витонченості грі додадуть тривимірні моделі юнітів, а також анімовані лідери націй, яких можна побачити під час зустрічей на вищому рівні. Залежно від ставлення до вашої цивілізації вони будуть супитися чи усміхатися або ж кричатимуть яку-небудь гидоту. Відомо, що в грі беруть участь Авраам Лінкольн, королева Єлизавета і Мао Цзе-дун.

Злі язики можуть сказати: Сід Меєр вирішив із мінімальними зусиллями витягнути ще трохи грошей зі старої ідеї. Що ж, не обійшлося і без цього. Та все ж приємно, коли улюблена цяцька набуває нових рис і сучасного вигляду.

Б. Г.

POSTUP - ПОСТУП
№113 (771),
26 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Дружній контроль
·В НОМЕРІ
·Нафтова війна на Каспії

ПОГЛЯД
·Вам шкода скарбів Полуботка?
·столиця зійшла на пси?

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Мордобою не буде
·Медичний університет пікетують
·Референдум дійшов до суду
·Грошей жеківцям не обіцяють
·Діяльність "Просвіти"
·Новий власник Галицького базару повинен відселити мешканців
·Богдан Ринажевський: "Я пострижу вас усіх"

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Десятиріччя Незалежності України Івано-Франківськ зустріне оновленим
·Франківський біґ-бен хронічно хворий
·ХРОНІКА
·Проїзд у тролейбусі подорожчає
·Туризм без футболу на Говерлі
·На велосипедах - по корону Данила Галицького

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Звільнено Миколу Замковенка
·Мельниченко пропонує тест на брехливість
·Воскресіння "справи Лазаря"
·Назад, до темряви
·Назад, до темряви

ПОСТУП У СВІТ
·Нафтова війна на Каспії
·"Усесвіту" настав кінець
·Американські війська затримаються на Балканах
·Палестинській автономії скоро гаплик?

ІСТОРІЯ У ПОСТУПІ
·Історія однієї спадщини
·Шукачі скарбів

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Windows XP утискає корпорацію Kodak
·Школа молодого хакера
·pc-news
·увага!
·зворотний зв'язок
·Civilization III

ЮРИДИЧНИЙ ПОСТУП
·трафунки
·Нападника підвели нерви
·Хотів зарплату - отримав статтю
·Умійте відстоювати свої права

АРТ-ПОСТУП
·Відновлювати історичні пам'ятки - нонсенс. Закон вимагає їх зберігати
·Євангеліст Мистецтва

КІНОПОСТУП
·Педофілія і Пеппі Довгапанчоха
·Бред Пітт, брати Коени і світова війна
·Що показують у львівських кінотеатрах?
·Котячо-собача війна за владу

КИЇВСЬКИЙ ПОСТУП
·Львівська смальта у київській мозаїці
·Галереї, вистави та котловани

СПОРТ-ПОСТУП
·Україна без нагород
·"Карпати-2" не можуть забити гол
·СПОРТ-БЛІЦ
·Бразилія на колінах
·Жіночі надії
·Жіночі надії

ПОСТ-FACTUM
·Секс, наркотики і техно