BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-25 ЛИПНЯ 2001 року |

Стежками української автентики

ТЕАТР

Анастасія КАНАРСЬКА

Мар’яна Садовська як відгомін Антоничевого слова. Дівча з очима на півобличчя, відкритими для сприйняття всього світу. Багато львів’ян пам’ятає Мар’яну з вистав Львівського театру ім. Леся Курбаса. Із цього театру Мар’яна “вилетіла” в центр театральних практик Гардженіце, а звідти – в Нью-Йорк.

Це трапилося зовсім несподівано: 1992 року Влодзімєж Станєвський приїхав у театр ім. Леся Курбаса, аби вирушити з ним у Карпати на пошуки автентики. У цю ж експедицію поїхала й Мар’яна. Її вміння працювати з музичним матеріалом захопило Станєвського (до навчання в студії театру ім. Леся Курбаса Мар’яна Садовська закінчила музичне училище) – і він запропонував їй співпрацю.

Мар’яна стала для Станєвського правою рукою, бо все, що пов’язане з музикою, упало на її плечі, а музика є однією з найбільш важливих складових у театральній практиці В. Станєвського.

Paul Mauriat

Мар’яна поміняла Львів на невеличкий хутір біля Любліна, де все доводилося робити власними руками. Зрештою, як і відганяти палкою бездомних собак, коли біжиш через ліс на репетицію чи тренінг. А ще займалась адміністративною роботою, бо кожен актор в Гардженіцах – не лише лицедій, але й особа, яка разом з Станєвським вирішує всі господарські й адміністративні справи. Тому коли бабуся, яка приїхала відвідати Мар’янку, запитала, чому та купує вікна, вона відповіла: “А хтось повинен це робити”.

Роки праці в Гардженіцах для Мар’яни – це перш за все вистави: “Життя протопопа Авакума”, “Трістіан і Ізольда” і, звичайно, остання робота –”Метаморфози”, де все від початку до кінця пізнано й осмислено колишньою курбасівкою. Навіть і тепер, коли Мар’яна працює в театрі La Mama в Нью-Йорку, В. Станєвський запрошує зіграти у виставі “Метаморфози”. Ось і зовсім недавно Мар’яна літала на Театральну олімпіаду в Москву, де спектакль осередку театральних практик Гардженіце пройшов із шаленим успіхом. Вона навіть не встигла натішитись успіхом, бо поспішала в Нью-Йорк, де мала відбутися прем’єра “Івана Купала: поганські слов’янські містерії середньолітньої ночі”.

Як писав New York Times за 8 березня 2001 року: “Мар’яна Садовська володіє експресивним легким носовим голосом, впускаючи в нього стиглість і ридання, які заповнюють простір, співаючи сильно і гармонійно, щоб відштовхнути себе вперед. Усі пісні ритуальні і психологічно віддалені від сільського життя, мають сильні мелодії, лише зрідка впадають у мінор. Вона використовує різке надривне звучання свого голосу”. Чи багато акторів можуть похвалитися рецензіями Бена Ретліффа?! Мар’яна ж не зосереджує своєї уваги на цьому: вона шукає можливість для творення і працює. Куди далі покличе її дорога – поки що не знає. У Німеччині на неї чекає чоловік Андре, з яким познайомилась у Гардженіцах (після одруження вона й поїхала в La Mamа). Їхній шлюб запам’ятався німцям, бо Мар’яна відтворила весь ритуал нашого весілля, а Андре переклав своїй родині зміст. Зрештою, де б не була ця жінка, вона завжди знаходить можливість розповісти своєму глядачу про Україну, землю, яку любить понад усе на світі.

POSTUP - ПОСТУП
№112 (770),
24-25 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЖЕК готується до страйку
·В НОМЕРІ
·Стабільності гривні загрожують аудіопірати
·Путін помирився з Бушем

ПОГЛЯД
·Ви любите керувати авто?
·Московська границя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Нічному Львову бракує тиші
·Об'єднання обманутих вкладників
·Чи збиратимуть енергетики гроші за воду?
·ХРОНІКА
·Чужі люди охрестили
·План заходів є. Коштів іще не бачили

ПОСТУП З КРАЮ
·Перестановки в Криму
·Православні українці - проти Алексія ІІ
·Мельниченко виявився кепським звукорежисером
·КРАЄВИД
·"Ляльководи" із спецслужб

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Кривавий саміт великих
·Путін помирився з Бушем
·Кіотський протокол вдалося врятувати
·Парламент оголосив президентові імпічмент
·КРАЙ
·"Норд" перебирається до Росії
·Гривні загрожують лише аудіопірати
·Світові автовиробники обживають Східну Європу
·Львівська "тютюнка" матиме новий цех
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Слово про етюдистку
·Стежками української автентики
·Історія мистецтва на целофані

СПОРТ-ПОСТУП
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ
·"Таврія" уже награлася
·Муки лідерів і перше виїзне очко "Карпат"
·Юрій Вірт - про футбол і жінок
·Клочкова знову непереможна
·Ах, Болгарія! Ех, Індія...
·То ж чи вийшла Анна Курнікова заміж?
·У шахах львів'яни тримають марку

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бові запустив інтернет-радіо для маленьких дітей