BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-25 ЛИПНЯ 2001 року |

світ

МВФ І США ПОКИНУЛИ АРГЕНТИНУ НАПРИЗВОЛЯЩЕ

Міжнародний валютний фонд і його найбільш впливовий член США дали зрозуміти, що не надаватимуть подальшої фінансової допомоги Аргентині, яка переживає найтяжчу фінансову кризу, що загрожує стабільності світових фінансових ринків. Представник МВФ Клаудіо Лозер сказав, що можливість виділення Аргентині нових кредитів “зараз не розглядається”, тому що, на думку представників фонду, фінансова ситуація в цій країні “вкрай небезпечна”. Аналогічну позицію висловило й анонімне джерело в адміністрації президента США. Тим часом аналітики побоюються, що країна може або оголосити дефолт за боргами, або сильно девальвувати національну валюту, чим спровокує втечу інвесторів з усього сектора боргових паперів країн, що розвиваються.

БРИТАНСЬКІ ПОШТАРІ МОЖУТЬ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ РОБОТИ

Британська державна поштова служба Consignia повідомила про звільнення більше 2 тисяч співробітників як один з заходів для скорочення витрат на фоні зростаючої конкуренції. Consignia планує провести скорочення серед менеджерів і адміністративних працівників починаючи з жовтня. Усього персонал Consignia нараховує 200 тисяч чоловік. Компанія має монополію на доставку листів вартістю менше одного фунта по Великобританії, але відчуває серйозну конкуренцію за межами цього ринку і з боку електронної пошти.

ЛІТАК НА СОНЯЧНІЙ ЕНЕРГІЇ

Перший випробувальний політ здійснив безпілотний літак Helios, що працює на сонячній енергії. Дистанційно керований літак піднявся на висоту понад 24 км. Розмах крила літака – близько 80 метрів, він обладнаний 14 пропелерами. Helios побудований NASA і компанією AeroVironment Inc. Вартість проекту – 15 млн. доларів. Незабаром дослідники мають намір запустити цей літак на висоту понад 33 км, що втричі вище, ніж рівень польотів звичайних комерційних літаків. Експерти вважають, що такий літак можна буде використовувати як “сурогатний” супутник для створення дешевих телекомунікаційних систем. Крім того, його можна використовувати для спостереження за ураганами.

PSION НЕ БУДЕ РОБИТИ КИШЕНЬКОВІ КОМП’ЮТЕРИ

Найбільший європейський виробник кишенькових комп’ютерів – компанія Psion – планує покинути споживчий ринок цих пристроїв через жорстку конкуренцію. Компанія оголосила, що не випускатиме нових моделей кишенькових комп’ютерів для широкого споживача, а запланована до випуску модель органайзера, обладнаного технологією Bluetooth (“синій зуб”), так і не з’явиться на світ. За словами генерального директора Psion Девіда Левіна, кишенькові комп’ютери швидко стають товаром, виробництво якого дає невисокі прибутки, а технологія Bluetooth впроваджується повільніше, ніж очікувалося. Прибутки підрозділу Psion з виробництва кишенькових комп’ютерів у першій половині року становили 50 млн. доларів, а в першій половині минулого року – 108 млн.

ФУТУРИСТИЧНІ ПЛАНИ ORACLE І FORD

Корпорація Oracle, другий за розміром у світі виробник програмного забезпечення, підписала договір з компанією Wingcast – спільним підприємством Ford Motor і компанії зі створення безпровідного програмного забезпечення Qualcomm. Результатом співпраці має стати серійне виробництво автомобілів, які говорять. Учасники проекту хочуть скористатися для цього телематикою – системою, яка поєднує безпровідні засоби зв’язку і комп’ютер, що дозволить авто “розповідати” водієві про погоду або про ситуацію на дорозі. “Машини не тільки даватимуть поради, якою дорогою краще поїхати, але й повідомлять, де є корки”, – сказав глава Oracle Ларрі Еллісон. За його словами, “балакучі” авто будуть обладнані технологіями супутникової орієнтації. Крім “спілкування” з машиною, водії зможуть виходити завдяки безпровідному зв’язку в Інтернет, отримувати і відсилати електронні листи і “просити” автомобіль прочитати їх.

POSTUP - ПОСТУП
№112 (770),
24-25 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЖЕК готується до страйку
·В НОМЕРІ
·Стабільності гривні загрожують аудіопірати
·Путін помирився з Бушем

ПОГЛЯД
·Ви любите керувати авто?
·Московська границя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Нічному Львову бракує тиші
·Об'єднання обманутих вкладників
·Чи збиратимуть енергетики гроші за воду?
·ХРОНІКА
·Чужі люди охрестили
·План заходів є. Коштів іще не бачили

ПОСТУП З КРАЮ
·Перестановки в Криму
·Православні українці - проти Алексія ІІ
·Мельниченко виявився кепським звукорежисером
·КРАЄВИД
·"Ляльководи" із спецслужб

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Кривавий саміт великих
·Путін помирився з Бушем
·Кіотський протокол вдалося врятувати
·Парламент оголосив президентові імпічмент
·КРАЙ
·"Норд" перебирається до Росії
·Гривні загрожують лише аудіопірати
·Світові автовиробники обживають Східну Європу
·Львівська "тютюнка" матиме новий цех
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Слово про етюдистку
·Стежками української автентики
·Історія мистецтва на целофані

СПОРТ-ПОСТУП
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ
·"Таврія" уже награлася
·Муки лідерів і перше виїзне очко "Карпат"
·Юрій Вірт - про футбол і жінок
·Клочкова знову непереможна
·Ах, Болгарія! Ех, Індія...
·То ж чи вийшла Анна Курнікова заміж?
·У шахах львів'яни тримають марку

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бові запустив інтернет-радіо для маленьких дітей