BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-25 ЛИПНЯ 2001 року |

Парламент оголосив президентові імпічмент

ІНДОНЕЗІЯ

Мирослав ПЕРУН

Учора парламент Індонезії проголосував за імпічмент президентові Абдуррахману Вахіду.

П’ятим президентом країни було проголошено Мегаваті Сукарнопутрі, яка займала пост віце-президента. Новообрана глава держави є дочкою генерала Сукарно, який в 1966 році був також відсторонений від влади внаслідок масових хвилювань. Тоді його змінив диктатор Сухарто, що правив Індонезією до 1998 року. Відсторонення президента Індонезії від влади стало другим таким випадком у Південно-Східній Азії за цей рік. У січні було оголошено імпічмент президентові Філіппін Джозефу Естраді.

Рішення спеціальної сесії Народного консультативного конгресу (вищого законодавчого орган Індонезії) про імпічмент Вахідові було прийнято одноголосно і транслювалося в прямому ефірі по індонезійському телебаченню. Парламент країни також проголосував 599 голосами (2 утрималися) проти указів Вахіда. До звинувачень у корупційності та некомпетентності, які раніше висувалися проти Вахіда, додалося звинувачення у спробі президента ввести надзвичайний стан, що було зроблено, на думку депутатів, всупереч конституції країни.

Минулої неділі, напередодні засідання парламенту, Вахід оголосив про його розпуск і введення в країні надзвичайного стану. Вахід також закликав армію й поліцію країни виконати президентський указ і не допустити проведення спеціальної сесії Народного консультативного конгресу. Президент оголосив про припинення діяльності головної партії опозиції. Однак верховний суд Індонезії визнав це розпорядження незаконним. Поліція Індонезії приєдналася до поліції Джакарти, шеф якої наказав своїм агентам гарантувати безпеку проведення засідання, незважаючи на накази президента.

Індонезійська армія також не підтримала президента. У час, коли у неділю звучало телезвернення Вахіда, на вулицях Джакарти стояли танки і війська. Понад 2 тисячі солдатів і близько 70 танків були введені в столицю і зібралися в центральному міському парку під приводом підготовки до параду.

Вахід став президентом у 1999 році. Тоді делегати асамблеї підтримали кандидатуру Вахіда – і він став першим демократично обраним лідером Індонезії більш ніж за чотири десятиріччя. Однак його правління супроводилося частими політичними сутичками з парламентаріями. Минулого року опозиція звинуватила Вахіда в причетності до двох корупційних скандалів. Президента звинуватили в отриманні 2 мільйонів доларів від султана Брунею. Ці гроші були виділені на допомогу провінції Аче, але до провінції так і не дійшли. Інший скандал, в якому замішаний президент, отримав назву “Булогейт”. Особистий масажист президента, який утік із країни, привласнив 4 мільйони доларів, які належали пенсійному фонду національного продовольчого агентства “Булог”. Проведене поліцією розслідування довело законність усіх дій президента, а сам Вахід відкидав усі обвинувачення у корупції як безпідставні.

Однак у цьому році події розвивалися не на користь президента. Уже 1 лютого парламент звинуватив Вахіда у корупції, а 30 квітня у законодавчому органі країни відбулось слухання справи президента. І хоча 28 травня звинувачення у корупції проти Вахіда було знято, уже через два дні парламент прийняв рішення про голосування щодо імпічменту Вахідові “за некомпетентність”. 20 липня було вирішено скликати позачергову сесію парламенту для оголошення недовіри главі країни.

Як повідомив представник президента, сам А. Вахід відмовився виконати рішення парламенту і збирається залишатися на своїй посаді.

POSTUP - ПОСТУП
№112 (770),
24-25 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЖЕК готується до страйку
·В НОМЕРІ
·Стабільності гривні загрожують аудіопірати
·Путін помирився з Бушем

ПОГЛЯД
·Ви любите керувати авто?
·Московська границя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Нічному Львову бракує тиші
·Об'єднання обманутих вкладників
·Чи збиратимуть енергетики гроші за воду?
·ХРОНІКА
·Чужі люди охрестили
·План заходів є. Коштів іще не бачили

ПОСТУП З КРАЮ
·Перестановки в Криму
·Православні українці - проти Алексія ІІ
·Мельниченко виявився кепським звукорежисером
·КРАЄВИД
·"Ляльководи" із спецслужб

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Кривавий саміт великих
·Путін помирився з Бушем
·Кіотський протокол вдалося врятувати
·Парламент оголосив президентові імпічмент
·КРАЙ
·"Норд" перебирається до Росії
·Гривні загрожують лише аудіопірати
·Світові автовиробники обживають Східну Європу
·Львівська "тютюнка" матиме новий цех
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Слово про етюдистку
·Стежками української автентики
·Історія мистецтва на целофані

СПОРТ-ПОСТУП
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ
·"Таврія" уже награлася
·Муки лідерів і перше виїзне очко "Карпат"
·Юрій Вірт - про футбол і жінок
·Клочкова знову непереможна
·Ах, Болгарія! Ех, Індія...
·То ж чи вийшла Анна Курнікова заміж?
·У шахах львів'яни тримають марку

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бові запустив інтернет-радіо для маленьких дітей