BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-25 ЛИПНЯ 2001 року |

Кривавий саміт великих

ГЕНУЯ

Михайло МИШКАЛО

Коли після триденних сесій, cповнених високих дум, компліментів і похвал за успішну організацію саміту “Великої сімки” з боку світових лідерів, італійський прем’єр Сільвіо Берлусконі вийшов за межі бетонно-залізного бункера, на яку перетворили центр Генуї, то відразу потрапив у “пекло”.
Один убитий, п’ятсот поранених, центр міста перетворено на руїни. Матеріальні збитки, яких завдано Генуї, зашкалюють за десятки мільйонів доларів. Ось реальні результати зустрічі наймогутніших і найвпливовіших людей планети.

На вулицях Генуї точилася війна у справжньому розумінні цього слова. Позавчора карабінери зробили “візит” у штаб-квартиру Соціальному форуму Генуї (мотивуючи це тим, що там перебувають члени войовничої анархістської організації “Чорний блок”), яка якраз і виступала співорганізатором і співкоординатором акцій протесту антиглобалістів. Коли карабінери пішли, до приміщення (ці кадри майже безперервно крутили всі телеканали Італії), заваленого уламками апаратури, потрощених меблів, зі слідами крові) завітали журналісти, які назвали побачене коротко: бійня. Затриманих в основному виносили на ношах, зв’язаними і в кайданках. Було заарештовано 92 особи. 60 осіб опинились у лікарні з різними ступенями побиття.

Світові мас-медіа вже засудили італійську поліцію (а на обслуговування саміту “Великої сімки” було зігнано 20 тисяч поліцейських) за небачену брутальність. Чого варта тільки смерть 23-річного Карло Джуліані – перша в історії руху антиглобалістів! Ніхто не знає, скільки часу знадобиться карабінерам, скільки піарівських акцій доведеться їм провести, щоб хоч якось відмити свою буквально заплямовану кров’ю репутацію. Усе, що сталося, пояснюють тим, що в них не було іншого виходу, аніж як мобілізувати провінціалів, які ніколи не брали участі в таких подіях, як сутички в центрі великих міст. Що ж до офіцера, який застрелив Джуліані (він, як виявилося, також поранений і зараз перебуває в лікарні), то він, як стверджують поліцейські, вистрелив, коли небіжчик кинув у нього вогнегасник. Однак навряд чи це пояснення задовольнить усіх побитих і покалічених.

Новоспечений прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі вже перебуває на порозі кризи своєї правоцентристської коаліції – і це тільки початок. Достеменно відомо лише одне: після Генуї на нашій планеті просто не знайдеться міста, яке погодиться перетворити себе на руїни, прийнявши в себе саміт G-7. Та й узагалі, дуже багато оглядачів досить слушно цікавляться: а чи потрібні вони – коштовні зустрічі купки високооплачуваних чиновників, якщо так багато людей виступають проти цього та якщо це призводить, як бачимо, до трагічних наслідків? Яка реальна користь від саміту “Великої сімки”, окрім кількох практично нічого не вартих заяв?

POSTUP - ПОСТУП
№112 (770),
24-25 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЖЕК готується до страйку
·В НОМЕРІ
·Стабільності гривні загрожують аудіопірати
·Путін помирився з Бушем

ПОГЛЯД
·Ви любите керувати авто?
·Московська границя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Нічному Львову бракує тиші
·Об'єднання обманутих вкладників
·Чи збиратимуть енергетики гроші за воду?
·ХРОНІКА
·Чужі люди охрестили
·План заходів є. Коштів іще не бачили

ПОСТУП З КРАЮ
·Перестановки в Криму
·Православні українці - проти Алексія ІІ
·Мельниченко виявився кепським звукорежисером
·КРАЄВИД
·"Ляльководи" із спецслужб

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Кривавий саміт великих
·Путін помирився з Бушем
·Кіотський протокол вдалося врятувати
·Парламент оголосив президентові імпічмент
·КРАЙ
·"Норд" перебирається до Росії
·Гривні загрожують лише аудіопірати
·Світові автовиробники обживають Східну Європу
·Львівська "тютюнка" матиме новий цех
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Слово про етюдистку
·Стежками української автентики
·Історія мистецтва на целофані

СПОРТ-ПОСТУП
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ
·"Таврія" уже награлася
·Муки лідерів і перше виїзне очко "Карпат"
·Юрій Вірт - про футбол і жінок
·Клочкова знову непереможна
·Ах, Болгарія! Ех, Індія...
·То ж чи вийшла Анна Курнікова заміж?
·У шахах львів'яни тримають марку

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бові запустив інтернет-радіо для маленьких дітей