BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-25 ЛИПНЯ 2001 року |

світоогляд

Білоруська опозиція висунула свого єдиного кандидата

Опозиційна коаліція Білорусі висунула главу федерації профспілок Володимира Гончарика єдиним кандидатом для участі у президентських виборах, які відбудуться у вересні, повідомляє Радіо “Свобода”. Найближчим часом буде затверджено його передвиборну програму. За даними центральної виборчої комісії Білорусі, на сьогодні зареєстровано четверо з 11 претендентів на участь у виборах, у тому числі – нинішній президент країни Олександр Лукашенко. Володимир Гончарик з 1986 року очолює білоруські профспілки, членами яких є практично всі працюючі громадяни.

Папа закликав Буша відмовитися від генетичних досліджень

Папа Римський Іван Павло ІІ закликав президента Сполучених Штатів Джорджа Буша відмовитися від ідеї державного фінансування генетичних досліджень з використанням людських ембріонів. Папа Римський назвав подібні експерименти виявами зла. Джордж Буш зустрівся з Папою Римським у його літній резиденції Кастельгандольфо, розташованій на південь від Рима. Понтифік назвав пропоновані генетичні експерименти нападом на людське життя в материнській утробі й закликав США стати на чолі більш гуманного майбутнього у світі. За словами Джорджа Буша, Папа нагадав американцям, що їхній добробут має відповідати стандартам високої моралі. Зараз американський президент вирішує, чи виділяти бюджетні кошти на наукові дослідження з використанням клітин людського зародка. Вчені кажуть, що такі дослідження можуть допомогти у лікуванні таких серйозних захворювань, як хвороба Паркінсона та Альцгаймера.

ЕТА продовжуватиме терор

Підпільна організація басків ЕТА має намір і надалі застосовувати терор для досягнення своїх політичних цілей, повідомляє Deutsche Welle. Таке рішення прийняли керівники ЕТА на недавньому таємному засіданні, яке відбулося на території Бельгії. Проте на зустрічі обговорювалися і пропозиції щодо припинення терору. Спостерігачі вважають, що чимало членів ЕТА зараз занепокоєні тим, що мешканці Країни басків невдоволені терактами, внаслідок яких лише цього року загинуло 11 осіб.

Суд над “червоними кхмерами”

У Камбоджі верхня палата парламенту сьогодні одноголосно схвалила законопроект про формування трибуналу для суду над лідерами “червоних кхмерів”, які перебували при владі у другій половині сімдесятих років. Раніше законопроект було ухвалено нижньою палатою. Для набуття чинності його повинен підписати король Нородом Сіанук. Під час правління “червоних кхмерів” у Камбоджі було вбито понад півтора мільйона осіб.

Трагедія у китайській шахті

У Китаї внаслідок вибуху у вугільній шахті в провінції Цзянсу загинуло 16 осіб, 13 гірників вдалося врятувати, 91 шахтар усе ще залишається під руїнами. Державна служба новин “Сіньхуа” передає, що вибух стався внаслідок накопичення газу в шахті. Вугільна промисловість Китаю – одна з найбільших у світі, але вона потерпає від проблем із безпекою. Фактично, шахти Китаю працюють при повному порушенні техніки безпеки. Протягом минулого року внаслідок аварій на шахтах у Китаї загинуло 5300 шахтарів.

Убито чеченського польового командира

У Грозному вбито польового командира Магомета Цараєва, повідомляє Радіо “Свобода”. Цараєв із кількома озброєними людьми увірвався в будинок, де жили чеченські міліціонери, і застрелив двох осіб. Потім у перестрілці він загинув і сам. За інформацією УВС Чечні, тіло польового командира розпізнали родичі.

POSTUP - ПОСТУП
№112 (770),
24-25 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЖЕК готується до страйку
·В НОМЕРІ
·Стабільності гривні загрожують аудіопірати
·Путін помирився з Бушем

ПОГЛЯД
·Ви любите керувати авто?
·Московська границя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Нічному Львову бракує тиші
·Об'єднання обманутих вкладників
·Чи збиратимуть енергетики гроші за воду?
·ХРОНІКА
·Чужі люди охрестили
·План заходів є. Коштів іще не бачили

ПОСТУП З КРАЮ
·Перестановки в Криму
·Православні українці - проти Алексія ІІ
·Мельниченко виявився кепським звукорежисером
·КРАЄВИД
·"Ляльководи" із спецслужб

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Кривавий саміт великих
·Путін помирився з Бушем
·Кіотський протокол вдалося врятувати
·Парламент оголосив президентові імпічмент
·КРАЙ
·"Норд" перебирається до Росії
·Гривні загрожують лише аудіопірати
·Світові автовиробники обживають Східну Європу
·Львівська "тютюнка" матиме новий цех
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Слово про етюдистку
·Стежками української автентики
·Історія мистецтва на целофані

СПОРТ-ПОСТУП
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ
·"Таврія" уже награлася
·Муки лідерів і перше виїзне очко "Карпат"
·Юрій Вірт - про футбол і жінок
·Клочкова знову непереможна
·Ах, Болгарія! Ех, Індія...
·То ж чи вийшла Анна Курнікова заміж?
·У шахах львів'яни тримають марку

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бові запустив інтернет-радіо для маленьких дітей