BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-25 ЛИПНЯ 2001 року |

КРАЄВИД

Україна сама “Укриття” не побудує

Без допомоги країн-донорів Україні не вдасться вчасно побудувати об’єкт “Укриття”. Про це заявив учора віце-спікер Верховної Ради Степан Гавриш після зустрічі з головою Комісії з ядерного урегулювання США Річардом Мезервом. Він зауважив, що на сьогодні виділено 358 мільйонів доларів, а весь проект коштує 800 мільйонів. Степан Гавриш також підкреслив: “Якщо ми не знайдемо коштів, то будемо змушені забрати ці гроші зі соціального сектора. А це призведе до соціального напруження у суспільстві”. Віце-спікер також наголосив, що країни-донори ще досі не надали обіцяних 1,4 мільярда доларів і не підписали відповідної кредитної угоди.

СДПУ (о) приватизує освіту

Політолог Микола Томенко, директор Інституту політики вважає, що міністр освіти та науки України Василь Кремень, який є членом СДПУ (о), “серйозно займається представництвом партії” в підвідомчих йому структурах. За інформацією М. Томенка, багато ректорів вузів заявляють про тиск Міністерства освіти і науки щодо їх визначення з партійністю. На думку політолога, це робиться для того, щоби система освіти і науки “була об’єднаною соціал-демократичною”. За інформацією Миколи Томенка, ректори вузів готують звернення з цього приводу до прем’єр-міністра Анатолія Кінаха. Зачепив Микола Томенко також і нововведення у шкільній освіті. Він звернув увагу на те, що, за словами Григорія Суркіса, той погодив викладання футболу в школах із прем’єр-міністром, причому Анатолій Кінах сказав, що це – “геніальна ідея”. “Я можу пробачити і допустити, що діти у школах вивчають біографію Президента України Леоніда Кучми, – констатував політолог, – але буде неправильно, якщо школярі до того ж вивчатимуть біографію Григорія Суркіса як президента Федерації футболу України, і якщо в систему освіти буде включений окремий учитель, який займатиметься пропагандою окремої партії за наші гроші”.

Президент бореться із курінням

Щоправда, наразі лише серед своїх працівників. З 1 серпня в Адміністрації президента буде заборонено курити. Відповідне розпорядження видав глава Адміністрації Володимир Литвин. В управлінні інформації та зв’язків із громадськістю повідомили, що документ прийнято з метою обмеження шкідливого впливу вживання тютюнових виробів на стан здоров’я працівників та відвідувачів Адміністрації Президента, поліпшення умов для забезпечення здорового способу життя.

Ще одна релігійна секта в Україні

Пільгове лікування в санаторії “Зелений гай”, розташованого в Миргороді, для 400 дітей пропонував благодійний фонд “Діти батьківщини”, який пізніше виявився релігійною сектою. Оголошення про відпочинок представники благодійного фонду з дозволу міського відділу охорони здоров’я розвісили в дитячих поліклініках Дніпропетровська. За перебування дитини в санаторії батьки сплатили 300 гривень, ще 400 мав перерахувати благодійний фонд. Перші підозри в батьків виникли ще в Дніпропетровську, коли перед відправкою на курорт у хворих дітей ніхто не запитав санаторно-курортні карти. Перший раз додому діти зателефонували лише на 4-й день перебування у Миргороді. Саме тоді батьки дізналися, що вони всі разом живуть у класах якоїсь школи. Спати їм доводиться на іржавих ліжках, застелених рваними пелюшками. А замість дієти – каші та дуже солодкий чай, від якого в хворої на цукровий діабет дівчинки розпочалося запалення печінки. В самому ж санаторії “Зелений гай” ніхто навіть не знав про групу дніпропетровських дітей, яких замість процедур змушували молитися. Діти розповідають, що до тих, хто захворів, так звані “вихователі” лікарів не запрошували, а самі “виганяли бісів”. Батьки подаватимуть позов до суду, щоправда, судитися немає з ким: в офісі фонду вже давно ніхто не з’являється.

POSTUP - ПОСТУП
№112 (770),
24-25 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЖЕК готується до страйку
·В НОМЕРІ
·Стабільності гривні загрожують аудіопірати
·Путін помирився з Бушем

ПОГЛЯД
·Ви любите керувати авто?
·Московська границя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Нічному Львову бракує тиші
·Об'єднання обманутих вкладників
·Чи збиратимуть енергетики гроші за воду?
·ХРОНІКА
·Чужі люди охрестили
·План заходів є. Коштів іще не бачили

ПОСТУП З КРАЮ
·Перестановки в Криму
·Православні українці - проти Алексія ІІ
·Мельниченко виявився кепським звукорежисером
·КРАЄВИД
·"Ляльководи" із спецслужб

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Кривавий саміт великих
·Путін помирився з Бушем
·Кіотський протокол вдалося врятувати
·Парламент оголосив президентові імпічмент
·КРАЙ
·"Норд" перебирається до Росії
·Гривні загрожують лише аудіопірати
·Світові автовиробники обживають Східну Європу
·Львівська "тютюнка" матиме новий цех
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Слово про етюдистку
·Стежками української автентики
·Історія мистецтва на целофані

СПОРТ-ПОСТУП
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ
·"Таврія" уже награлася
·Муки лідерів і перше виїзне очко "Карпат"
·Юрій Вірт - про футбол і жінок
·Клочкова знову непереможна
·Ах, Болгарія! Ех, Індія...
·То ж чи вийшла Анна Курнікова заміж?
·У шахах львів'яни тримають марку

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бові запустив інтернет-радіо для маленьких дітей