BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 24-25 ЛИПНЯ 2001 року |

Чи збиратимуть енергетики гроші за воду?

ІДЕЇ

Маріанна РОМАНЕНКО

Як стало відомо “Поступу” з конфіденційних джерел, “Львівобленерго” має намір розробити програму єдиного збору коштів із населення за електроенергію та воду. За свідченнями голови правління ВАТ “Львівобленерго” Володимира Матвіїшина, ця ідея є дуже доброю. Бо такий збір коштів на рахунок енергетиків дозволить “Львівводоканалу” нарешті покрити свої минулорічні борги. Але особисто він розпоряджень щодо такої програми не давав. За версією енергетиків, така ідея може належати дочірній компанії “Львівобленерго” – “Львівенегософт”, серед обов’язків якої – розробка та дослідження різних програм розвитку ВАТ “Львівобленерго”.

Як нам стало відомо, таке рішення (якщо воно буде!) не суперечитиме листу Кабміну до райадмінстрацій та органів самоуправління про заборону відчуження комунального майна. Адже в даному випадку не про це йтиметься. Усе майно залишатиметься в комунальній власності. А “Львівобленерго” виступить підрядником у зборі коштів. Такі повноваження може йому надати навіть сам директор “Львівводоканалу”. Адже він зобов’язаний забезпечити стовідсотковий збір коштів від населення та проплату боргів.

Проте директор комунального підприємства “Львівводоканал” Володимир Сулипа зовсім не радий такій нагоді. “Ми і так зараз усі зібрані гроші перераховуємо енергетикам. У підприємства вже виник борг із виплати заробітної плати – 35 тис. грн.”, – каже він. І якщо “Львівобленерго” тільки збиратиме кошти, а “Львівводоканал” лишень виконуватиме роботи, сподіваючись, що йому перепаде якась копійка на зарплату та закупівлю матеріалів, то ситуація складеться вкрай жалюгідна.

Зрештою, сам Сулипа не візьме на себе відповідальності з делегування збору коштів комусь іншому.

На думку першого заступника міського голови Олександра Сендеги, таке відповідальне питання мусить розглядатися тільки під час засідання виконкому. І тільки після того, як буде надано всі економічно обґрунтовані розрахунки. Наразі, поки ця ідея витає в повітрі, нічого “за” чи “проти” неї сказати не можна. Але в міськраді знають і про намір “Львівобленерго” використовувати ТЕЦ-1, яка зараз є в комунальній власності міста й на базі якої створено комунальне підприємство “Львівелектропостач”. Принаймні керівництву “Львівтеплоенерго” відомо, що “Львівобленерго” вже прораховувало, скільки грошей на відновлення чи на придбання яких генераторів їм потрібно буде, який прибуток вони від цього отримають. Але насправді ніхто не віддасть ТЕЦ у чужі руки. Тому й до розробки системи збору коштів за воду й електрику у міськвиконкомі поставилися спокійно.

“Ніхто не забороняє “Львівобленерго” шукати різноманіті шляхи розвитку”, – кажуть там.

Не вбачають поки що жодного порушення закону в діях “Львівобленерго” і представники Антимонопольного комітету. Як повідомив начальник першого відділу Віктор Савчук, тільки після того, як ця система запрацює, у ній можна буде шукати правопорушення. Наразі ж усе відбувається на рівні ідей і розмов, нікого засуджувати не варто.

Але депутат міськради, голова тимчасової комісії з нагляду за діяльністю МКП “Львівводоканал” Володимир Гірняк каже, що гроші, які збирає “Львівобленерго”, ідуть у зовсім інший бюджет. Хоча мали б проходити через міський. Отже, саме місто повинно їх збирати, а не давати доступ до цих коштів приватним структурам.

POSTUP - ПОСТУП
№112 (770),
24-25 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·ЖЕК готується до страйку
·В НОМЕРІ
·Стабільності гривні загрожують аудіопірати
·Путін помирився з Бушем

ПОГЛЯД
·Ви любите керувати авто?
·Московська границя

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Нічному Львову бракує тиші
·Об'єднання обманутих вкладників
·Чи збиратимуть енергетики гроші за воду?
·ХРОНІКА
·Чужі люди охрестили
·План заходів є. Коштів іще не бачили

ПОСТУП З КРАЮ
·Перестановки в Криму
·Православні українці - проти Алексія ІІ
·Мельниченко виявився кепським звукорежисером
·КРАЄВИД
·"Ляльководи" із спецслужб

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Кривавий саміт великих
·Путін помирився з Бушем
·Кіотський протокол вдалося врятувати
·Парламент оголосив президентові імпічмент
·КРАЙ
·"Норд" перебирається до Росії
·Гривні загрожують лише аудіопірати
·Світові автовиробники обживають Східну Європу
·Львівська "тютюнка" матиме новий цех
·світ

АРТ-ПОСТУП
·Слово про етюдистку
·Стежками української автентики
·Історія мистецтва на целофані

СПОРТ-ПОСТУП
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ
·"Таврія" уже награлася
·Муки лідерів і перше виїзне очко "Карпат"
·Юрій Вірт - про футбол і жінок
·Клочкова знову непереможна
·Ах, Болгарія! Ех, Індія...
·То ж чи вийшла Анна Курнікова заміж?
·У шахах львів'яни тримають марку

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Бові запустив інтернет-радіо для маленьких дітей