BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 21-22 ЛИПНЯ 2001 року |

Росія відчиняє двері мігрантам

Щорічна потреба - мільйон робітників з-за кордону

СНД

Василь ГРІМ

Росія відчула наглу потребу в додатковій робочій силі. Кремль оголосив нову концепцію міграційної політики. Програма з її реалізації на 2001 – 2002 роки передбачає щорічне прийняття одного мільйона працівників-мігрантів із країн СНД і Балтії.

Безумовно, той факт, що президента Росії вже два роки запрошують на зустріч лідерів семи найрозвинутіших держав світу, не міг не спровокувати в Москви відчуття відновлення власної глобальної значущості. Навіть незважаючи на те, що російського лідера (як Бориса Єльцина, так і Володимира Путіна) допускали лише на деякі засідання самітів, ті, де обговорювалися досить загальні проблеми. Розмовляти з представником Кремля про глобальні інвестиційні проекти в той час, коли сама Росія ходить світом з протягнутою рукою, було б щонайменше недоцільно.

Але пори те, Росія, знову уявивши себе наддержавою, вирішила взяти на озброєння міграційну концепцію, притаманну економічно розвинутим країнам. Концепція передбачає перманентне вливання свіжої робочої сили з-за меж держави. Пояснюючи необхідність такого кроку, російський міністр з питань національностей і міграційної політики Олександр Блохін вказав на демографічні проблеми. За його словами, неймовірно швидкими темпами відбувається скорочення населення: приблизно - на 700 тисяч щороку. Якщо справа так піде й далі, то до 2050 року зі 140 мільйонів російських громадян залишиться лише 85. Окрім того, через низьку народжуваність і високу смертність питома вага пенсіонерів у Росії постійно зростає, а це загрожує соціальним катаклізмом.


Приблизно схожу міграційну концепцію і з аналогічними поясненнями причин нещодавно запропонувала в Німеччині колишня спікер Бундестаґу Ріта Зюсмут. Але у ФРН, зрозуміло, уже давно минули часи, коли закордонних робітників треба було привозити силою, тепер від бажаючих отримувати регулярну платню в марках немає відбою. Кого ж зможе заманити російський рубль? Виявляється, є охочі й до нього. Насамперед це мешканці України, які працюють там без жодних прав і гарантій. Інколи їхнє заробітчанство має й фатальні наслідки. Згадаймо хоча б трагічні події місяць тому, коли галицькі заробітчани повернулися додому в цинкових трунах. Окрім сваволі працедавців, мігранти наражаються ще й на брутальність тамтешніх грабіжників.

Очевидно, така ж сама доля поки що очікує в Росії на прибулих з інших країн СНД. Саме тому російський прем’єр-міністр Михайло Касьянов висловився за необхідність налагодження чіткого міграційного механізму та за організацію цивілізованого ринку праці. Для вирішення цих проблем буде створено спеціальні відомства з працевлаштування. За словами Касьянова, за п’ять років законослухняної праці на російських теренах такого мігранта можуть ощасливити правом на володіння паспортом з двоголовим орлом.

Цікаво, що концепція передбачає також трудову міграцію з країн Балтії. Очевидно, те, що Росія готова працевлаштувати громадян Латвії, Литви та Естонії, мало б неабияк потішити корінних мешканців цих держав. Адже не вони в разі чого покинуть межі своєї батьківщини в пошуках заробітку.

POSTUP - ПОСТУП
№111 (769),
21-22 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нарада в Генуї
·Вишукана похвала Еросу
·В НОМЕРІ
·Нещасливий жереб "Шахтаря"

ПОГЛЯД
·Ви які книжки читаєте?
·Кінах Анатолій

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Українське православ'я за крок до об'єднання?
·Для Аграрної партії Ющенко - абсолютно сприйнятлива фігура
·ХРОНІКА
·Червоний Хрест - у дії
·Назад до природи
·Інформація як ліки від безробіття

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·На волю з чистим сумлінням
·Кінах перебирає політичний хліб Ющенка
·Марчук "чистить" Держкомзв'язок?
·Черкаські таксисти захопили центр міста
·Праві в Україні: сьогодення та перспективи

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Хіпі-кілер у кайданках
·Росія відчиняє двері мігрантам
·Чехи захищають свою АЕС від німців

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·НАСА хоче "відірвати" шматок Сонця
·Клітини зі штучно отриманого людського ембріона
·Загадку Дельфійського оракула відгадано
·У США заборонено споживати м'ясо клонованих тварин
·АЕРОКОСМІЧНІ НОВИНИ

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·"Четвер" перебрався у Львів
·А де ж пристрасть?
·"РІЧ", яка завжди з тобою

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Митрополит Андрей мусить спершу стати святим у наших серцях
·Радикальність і святість

АРТ-ПОСТУП
·nаша аfіша
·Літургія сцени-студії "Галіціана"

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан: людина, котра стала золотою
·СПОРТ-БЛІЦ
·На "туманний Альбіон" - по перемогу!
·Чим переймаються знаменитості?

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·світлина тижня