BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 21-22 ЛИПНЯ 2001 року |

Для Аграрної партії Ющенко - абсолютно сприйнятлива фігура

Вважає голова ЛОО АПУ Володимир Снітинський

ІНТЕРВ"Ю

Останні тижні позначені активною діяльністю різних політичних сил у напрямку їх блокування перед виборами весни 2002 року. Про участь у цих процесах Аграрної партії України ми попросили розповісти голову Львівської обласної організації АПУ, академіка Української академії аграрних наук, ректора Львівського аграрного університету професора Володимира СНІТИНСЬКОГО.

– Володимире Васильовичу, нещодавно Аграрна партія України оголосила про намір вступити у виборчий блок із Народно-демократичною партією і Партією регіонів. Які, на вашу думку, перспективи такого об’єднання, і чи не послабить його певний негативний імідж окремих політиків, котрі належать до цих партій?

– Більшість політичних сил в Україні розуміє, що на наступних виборах велику роль відіграватимуть великі блоки. Кількість партій доволі велика, і їх число зростає. Тому шанси для переважної більшості з них самотужки потрапити до парламенту мінімальні. З одного боку, створення блоків – явище позитивне, та з іншого, виникнуть проблеми всередині блоків, коли доведеться формувати виборчі списки...

Аграрна партія мала і має багато пропозицій щодо входження до блоків. Сьогодні ми маємо підписані угоди про співпрацю та координацію співпраці і передвиборний період із Народно-демократичною партією і Партією регіонів. Аграрна партія України порівняно з цими партіями має найбільш розгалужену структуру. У нас є понад 220 тисяч членів, котрі розподілені досить рівномірно по всіх регіонах України. Навіть у Донецькій області, яку вважають цитаделлю Партії регіонів, ми маємо доволі сильні структури й особистості, котрі мають значний вплив на політику в регіоні. Ми розглядали навіть можливість самостійного виходу на вибори. Врешті-решт, блок буде остаточно створено лише в терміни, визначені законодавством, і лише тоді, якщо на це дасть згоду з’їзд АПУ. Нашій партії дають різні оцінки в соціологічних дослідженнях, але ми маємо власні дані, зібрані на всій території України: загалом, від 9 до 12% голосів ми могли би набрати, якби вибори відбулися на початку липня. Навіть у сільській місцевості східних областей АПУ йде на другому місці після комуністів. А якщо блокуватися, то треба ставити питання про 20-25% голосів, бо інакше це не має сенсу...

Я думаю, що в кожній партії є одіозні фігури, і кожна партія намагатиметься їх позбутися. Бо ніхто не хоче брати на себе негатив.

– Певний час велися розмови про залучення до блоку на основі АПУ-НДП Віктора Ющенка...

– Цю ідею досить довго мусували, і це питання досі ще не закрите. Віктор Андрійович заявив, що блок, який він зараз створює, відкритий для всіх, окрім крайніх лівих і правих. З іншого боку, багато блоків, які зараз створюються, теж хотіли би бачити серед своїх лідерів Віктора Ющенка. Бо у свідомості виборців часто блок уособлюється не стільки з партіями, які до нього входять, скільки з особами, котрі їх очолюють, є їхнім “прапором”...

Для нас Ющенко – фігура абсолютно сприйнятлива, оскільки він сам аграрник, він добре розуміє проблеми села. Це політик нової генерації, людина, котра має харизму і котра би могла представляти Україну у світі, якби Ющенко розвинув ті здібності, які він має, і зробив правильний вибір навесні 2002 року.

– Минає рік відтоді, як уряд В.Ющенка проголосив програму різкого збільшення виробництва зерна в Україні. Чи видно вже результати цих заходів?

– Це виникло після поїздки Віктора Андрійовича в Луганську область, що, як і інші південні та східні регіони, в останні роки дуже потерпала від сухого клімату і мала низькі врожаї зернових. Торік Віктор Ющенко зрозумів, що програма, яку висунула Академія аграрних наук щодо збільшення врожайності зернових культур, цілком реальна. Щоби справді Україна отримувала щороку стабільно 35-40 мільйонів тонн зерна, треба було багато зробити. Спочатку це сприймалося як популізм. Але те, що люди отримали землю, що були мобілізовані державні ресурси на забезпечення паливно-мастильними матеріалами для посівної кампанії, на закупівлю мінеральних добрив, засобів захисту рослин дає вже свої результати; було створено елементи державної політики управління сільськогосподарським процесом – на адміністративними, а економічними методами... Американські спеціалісти прогнозують в Україні біологічний урожай зернових у 2001 році на рівні 45 мільйонів тонн. Інша річ – скільки ми його зберемо?..

Розмовляв Ігор МЕЛЬНИК

POSTUP - ПОСТУП
№111 (769),
21-22 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нарада в Генуї
·Вишукана похвала Еросу
·В НОМЕРІ
·Нещасливий жереб "Шахтаря"

ПОГЛЯД
·Ви які книжки читаєте?
·Кінах Анатолій

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Українське православ'я за крок до об'єднання?
·Для Аграрної партії Ющенко - абсолютно сприйнятлива фігура
·ХРОНІКА
·Червоний Хрест - у дії
·Назад до природи
·Інформація як ліки від безробіття

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·На волю з чистим сумлінням
·Кінах перебирає політичний хліб Ющенка
·Марчук "чистить" Держкомзв'язок?
·Черкаські таксисти захопили центр міста
·Праві в Україні: сьогодення та перспективи

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Хіпі-кілер у кайданках
·Росія відчиняє двері мігрантам
·Чехи захищають свою АЕС від німців

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·НАСА хоче "відірвати" шматок Сонця
·Клітини зі штучно отриманого людського ембріона
·Загадку Дельфійського оракула відгадано
·У США заборонено споживати м'ясо клонованих тварин
·АЕРОКОСМІЧНІ НОВИНИ

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·"Четвер" перебрався у Львів
·А де ж пристрасть?
·"РІЧ", яка завжди з тобою

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Митрополит Андрей мусить спершу стати святим у наших серцях
·Радикальність і святість

АРТ-ПОСТУП
·nаша аfіша
·Літургія сцени-студії "Галіціана"

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан: людина, котра стала золотою
·СПОРТ-БЛІЦ
·На "туманний Альбіон" - по перемогу!
·Чим переймаються знаменитості?

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·світлина тижня