BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 21-22 ЛИПНЯ 2001 року |

Ви які книжки читаєте?

питання дня

Левко ЛУК’ЯНЕНКО
голова Української республіканської партії

– Я отримую книжки здебільшого суспільно-політичного, філософського, історичного спрямування. Це нові українські автори. То дуже цікаво, бо це – спроби осмислити історію, нашу психологію та національну долю. Отакими книжками я і поповнюю свою бібліотеку. От є книга “Первые посвященные”. Там розповідається про те, що цим “першим” був Рама. Він вів наших оріїв (так називалися праукраїнці) з Індії. Це пізнання дуже давньої нашої історії – те, що окупаційна радянська влада не дозволяла нам знати. А щодо читання, то я мало читаю, радше перечитую і переглядаю.

Богдан ЗАЛІЗНЯК
публіцист

– Це так складно! “Кур’єр Кривбасу”: є там “Таємниця любові Володимира Винниченка” з продовженням у трьох числах. Читаю журнали: “Сучасність”, “Філософія”, “Соціологія”. Зараз читаю роман Пашковського, який отримав Шевченківську премію. Я вважаю, що з художньої літератури читати треба ту, яка проходить за жанром біографічним: листи, щоденники. Вони дають найбільше уявлення про письменника. Ага, забув: іще дочитую щоденник Аркадія Любченка. Дуже неординарна книжка.

Ігор КОЛІУШКО
заступник комітету ВР з питань правової політики

– Зараз конкретно нічого не читаю, бо останнім часом був дуже завантажений роботою. Але, думаю, через тиждень-два вирвуся на відпочинок і одну-дві художні книжки таки прочитаю. Свого часу я багато читав художньо-історичні романи, та потім вони мені набридли, і я вирішив трохи урізноманітнити “репертуар” фантастикою. Публіцистики чомусь не люблю. А загалом, проблема в тому, що тільки влітку я можу щось читати. А часто буває: щось починаю читати, але рідко коли кінчаю.

Юрій ЛУЦЕНКО
співкоординатор комітету “Україна без Кучми”

– Зараз я читаю книжку “Генерал де Голль”. Мене дуже зацікавила французька молодіжна та студентська революція 1968 року. Точніше, мене цікавить роль тодішнього реакційного керівника держави де Голля. А загалом, улюблений мій жанр – історія, особистість в історії. Та останнім часом читаю мало, бо, на жаль, маю обмаль вільного часу. Крім того, в мене ще маленька дитина...

Володимир СЕРЕДА
голова товариства “Надсяння”

– Серйозно? Останнім часом – на жаль чи на щастя – маю нагоду читати переважно літературу, що стосується новітніх часів, складних часів. Зокрема, подій, що відбувалися на теренах Закерзоння. Дякувати Богові, такої літератури видано багато. Студіюю архівні матеріали, спогади, мемуари, свідчення – згідно зі своїми життєвими інтересами. Щодо художньої літератури, то я останнім часом її зовсім не читаю. Раніше я був “усеїдним” у цьому плані, а тепер став радше однобоким.

Юрій РУДАВСЬКИЙ
ректор “Львівської Політехніки”

– Ви знаєте, я все читаю. Я читаю все, що тільки впіймаю. Дуже різні книги. Я завжди цікавлюсь усім і всюди. Звичайно, насамперед тим, що стосується науки, та читаю і художню літературу, й історичні речі.

Юрій КАРВАЦЬКИЙ
директор корпорації “Карпатбуд”

– Я останнім часом читаю тільки історичні твори і російський детектив. Ми живемо в дуже напружений час, і на щось, окрім періодики та легкої літератури, сил не вистачає. Легка література не змушує ще раз переосмислювати ті речі, які ти вже колись осмислював.

Ярослав БЕРЕЗЯК
астропсихолог

– Я перед тим читав Суворова: “Ледокол”, “Последняя республика”, “День М” і так далі. Загалом, я читаю всі книжки нової хронології і всім їх раджу, особливо книжку Фоменка та Носовського “Реконструкция всеобщей истории”. Дуже люблю читати книги, які показують історію такою, яка вона була насправді – так звану альтернативну історію.

Юрій ОСТРОВЕРХА
головний лікар обласного центру здоров’я

– Я все життя був книголюбом, а тепер навіть не читаю газет, хіба що перебіжуся по заголовках. Як людина та професіонал я відчуваю великий інформаційний пресинг, тому підсвідомо виробляється протест і вмикається селекція. З книжками теж так само буває. Ми, як спраглі коні, кинулися до інформаційних джерел у 90-х роках, але зараз ми повинні працювати на те, щоби давати читачам орієнтири, маяки. Ну, а зараз я з великим задоволенням узявся за “Психосоматичну медицину”.

Занотував Остап ДРОЗДОВ

POSTUP - ПОСТУП
№111 (769),
21-22 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нарада в Генуї
·Вишукана похвала Еросу
·В НОМЕРІ
·Нещасливий жереб "Шахтаря"

ПОГЛЯД
·Ви які книжки читаєте?
·Кінах Анатолій

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Українське православ'я за крок до об'єднання?
·Для Аграрної партії Ющенко - абсолютно сприйнятлива фігура
·ХРОНІКА
·Червоний Хрест - у дії
·Назад до природи
·Інформація як ліки від безробіття

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·На волю з чистим сумлінням
·Кінах перебирає політичний хліб Ющенка
·Марчук "чистить" Держкомзв'язок?
·Черкаські таксисти захопили центр міста
·Праві в Україні: сьогодення та перспективи

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Хіпі-кілер у кайданках
·Росія відчиняє двері мігрантам
·Чехи захищають свою АЕС від німців

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·НАСА хоче "відірвати" шматок Сонця
·Клітини зі штучно отриманого людського ембріона
·Загадку Дельфійського оракула відгадано
·У США заборонено споживати м'ясо клонованих тварин
·АЕРОКОСМІЧНІ НОВИНИ

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·"Четвер" перебрався у Львів
·А де ж пристрасть?
·"РІЧ", яка завжди з тобою

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Митрополит Андрей мусить спершу стати святим у наших серцях
·Радикальність і святість

АРТ-ПОСТУП
·nаша аfіша
·Літургія сцени-студії "Галіціана"

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан: людина, котра стала золотою
·СПОРТ-БЛІЦ
·На "туманний Альбіон" - по перемогу!
·Чим переймаються знаменитості?

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·світлина тижня