BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 21-22 ЛИПНЯ 2001 року |

Чим переймаються знаменитості?

"Жовта" преса темами не перебирає. "Нежовта" - теж

ПОВЕРНЕННЯ

Наталка СНЯДАНКО

Якщо у вас не все гаразд із травленням, то це ваші проблеми. Якщо таке трапилося зі Штеффі Ґраф — це вже сенсація. Цей закон “жовтої” преси відомий усім. Тим паче влітку, під час традиційно “мертвого” сезону для мас-медіа.

Ніде нічого не відбувається. Кожен, хто ще не був у відпустці, думає тільки про те, як би чимшвидше туди потрапити. Кожен, хто вже побував, із ностальгією згадує про короткі дні щастя. Щоби зацікавити читачів якоюсь темою, потрібно проявити кмітливість. Або знайти тему, яка цікавить усіх.

Але зі Штеффі Ґраф, на щастя, трапилися речі цікавіші, ніж просто проблеми з травленням. І цим вона врятувала німецьку (і не тільки) пресу від літньої кризи. 459 сторінок перечитала я, переглядаючи матеріали про її вагітність у кількох виданнях протягом минулого тижня. І це ще далеко не все. То що ж трапилося? Та нічого особливого, хоча з цим погоджуються далеко не всі. “Звістка про вагітність Штеффі виявилася дуже несподіваною”, — прочитала я в одній зі статей. Що несподіваного в цьому, адже Штеффі й Андре Аґассі зустрічаються ще з вересня 1999 року, важко збагнути. Але хтось, може, не знав, що таке трапляється.

З іншого боку, що було робити пресі? Скандал довкола Бориса Беккера й Анжели Єрмакової вже вичерпався. Платить він їй щомісяця 10000 марок, планує побудувати дім. Ну то й що? Нецікаво. Ну, посварилася Мадонна з Гаєм Річі, похитнувши міф про сімейну ідилію. Про це написали (13 повідомлень). Але події поки що не розгортаються, а час іде, газетні наклади падають. Потрібно щось робити. І писати бажано про щось приємне та світле, майже як пісок на морському пляжі. Нічого кращого за вагітність не придумаєш. Молодець, Штеффі, не підкачала!

Читаючи публікації на тему Штеффі й Аґассі, я мало не плакала від розчулення. Який стиль, яка оригінальність метафор, яка глибина думки! Від: “Два серця б’ються в ритмі щастя!” або “Хто це сяє там такою щасливою посмішкою?”, чи “Коли їхнє кохання тільки розцвітало...”, до виявів щирого захоплення: “Ура-а-а-а! НАРЕШТІ наша Штеффі вагітна!”. “Я обожнюю дітей!” – мало не божеволіє від щастя мати Штеффі. Сама тенісистка розповідає на кожному кроці, скільки щастя дає їй спілкування з дітьми брата. “Ми щасливі, що Бог благословив нас цим подарунком!” – цю заяву майбутніх батьків я зустріла в різних публікаціях 11 разів. Напевно, це справді національне досягнення в наляканій демографічною кризою Європі.

Найтиражніша газета Німеччини Bild проявила ініціативу і надіслала в секретаріат Штеффі факс із тактовним запитанням: “Люба Штеффі, скажи, ти справді вагітна?”. І навіть отримала відповідь: “Зараз пані Ґраф не висловлюється з приводу особистих справ”. “Шкода, що відповідь була такою сухою”, – розпачає газета.

“Тактика тримати своє особисте життя в таємниці дуже характерна для обох зірок тенісу, вони завжди намагалися не поширювати інформацію про своє особисте життя”, – пише одна з газет. Ось воно як, виявляється. Так-от, повідомляю вам страшенні таємниці: Штеффі перебуває на 20-у тижні вагітності. Усього їх 40, отже половину вона вже подолала. Майбутній нащадок буде хлопчиком, і його появу планують на грудень. Чутка про весілля пари, заплановане на майбутні вихідні, виявилася неправдивою, бо весілля відбудеться аж у січні, вже після народження дитини (фе, який аморальний приклад для молоді, ай-яй-яй, Штеффі, як ти могла!).

Ще в січні, коли Аґассі питали про їхнє весілля ще цього року, він ДИПЛОМАТИЧНО, як підкреслює газета, відповів: “Я можу сказати тільки одне: і далі читайте газети й уважно стежте за повідомленнями”.

Отже, газети. “Жовта” німецька преса на кшталт Bild чи Bunte з радістю вхопилася за цю тему і присвятила їй чимало місця, не шкодуючи патетики та сентиментальності. Не поступалися їй і американці на чолі з журналом National Enquirer. З видання у видання курсують фотографії Штеффі й Андре з дитиною, котру вони витягли з води на пляжі під час минулорічного відпочинку. Підписи переконують нас, що трепетніше ставитися до дітей, ніж це роблять наші герої, просто неможливо.

Такий серйозний часопис, як Spiegel, уже не міг собі цього дозволити настільки відверто, тому у своїх публікаціях посилався на Bild. Мовляв, ми вище від цього, та от вони... Але інформація була не менш вичерпною і не поступалася за обсягом. Хіба стиль був трохи стриманішим. Та ж таки Bild у рубриці Sport (!!!) опублікувала детальне інтерв’ю з гінекологом, котрий стежить за перебігом вагітності тенісистки. З цього інтерв’ю читач може дізнатися все у грамах, сантиметрах, тощо.

Перші запрошення на весілля вже розісланоЦьому присвячена окрема група публікацій. Далі переважно розміщена інформація про матеріальне становище обох зірок. Отже, спільний набуток Аґассі та Ґраф становить понад 500 мільйонів марок. Штеффі належать “лише” 100 мільйонів, при цьому її нагороди за перемоги в тенісі становлять 21839777 марок, решта – нерухомість і власний бізнес. Аґассі – власник 400 мільйонів марок і один зі співвласників мережі ресторанів All Star Cafe.

Солідний і позитивний імідж майбутнього батька – це, звичайно, добре. Та не можна ж відставати від конкурентів, які один поперед одного намагаються стати секс-символами. І Аґассі не відстав: “Мені подобається секс перед турнірами. Після цього все вдається мені легше, швидше, я почуваюся як справжній (перепрошую) жеребець”. Тепер усе гаразд. Охоплено всю вікову категорію: від дівчаток-тинейджерів, котрі бачитимуть гарячі сни про кумира, до респектабельних матусь, котрі з хвилюванням чекатимуть нових подробиць про те, чи часто б’ється ніжками в животі матері майбутній нащадок клану Аґассі-Ґраф. Отже, читайте пресу й уважно стежте за новинами.

POSTUP - ПОСТУП
№111 (769),
21-22 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нарада в Генуї
·Вишукана похвала Еросу
·В НОМЕРІ
·Нещасливий жереб "Шахтаря"

ПОГЛЯД
·Ви які книжки читаєте?
·Кінах Анатолій

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Українське православ'я за крок до об'єднання?
·Для Аграрної партії Ющенко - абсолютно сприйнятлива фігура
·ХРОНІКА
·Червоний Хрест - у дії
·Назад до природи
·Інформація як ліки від безробіття

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·На волю з чистим сумлінням
·Кінах перебирає політичний хліб Ющенка
·Марчук "чистить" Держкомзв'язок?
·Черкаські таксисти захопили центр міста
·Праві в Україні: сьогодення та перспективи

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Хіпі-кілер у кайданках
·Росія відчиняє двері мігрантам
·Чехи захищають свою АЕС від німців

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·НАСА хоче "відірвати" шматок Сонця
·Клітини зі штучно отриманого людського ембріона
·Загадку Дельфійського оракула відгадано
·У США заборонено споживати м'ясо клонованих тварин
·АЕРОКОСМІЧНІ НОВИНИ

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·"Четвер" перебрався у Львів
·А де ж пристрасть?
·"РІЧ", яка завжди з тобою

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Митрополит Андрей мусить спершу стати святим у наших серцях
·Радикальність і святість

АРТ-ПОСТУП
·nаша аfіша
·Літургія сцени-студії "Галіціана"

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан: людина, котра стала золотою
·СПОРТ-БЛІЦ
·На "туманний Альбіон" - по перемогу!
·Чим переймаються знаменитості?

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·світлина тижня