BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-25 ЛИПНЯ 2001 року |

Міжнародна акція "Сполох совісті" триває

Іларіон Свєнціцький висловлювався за приєднання до Пакту Реріха

ПРОТЕСТ

Наталя МІЦ

Триває міжнародна культурна акція “Сполох совісті” задля повернення в Міжнародний центр Реріхів унікальної колекції шедеврів світового мистецтва XX століття – 288 картин Миколи та Святослава Реріхів, які “незаконно утримує, – за словами самого С. Реріха, – державний музей Сходу в Москві”.

Нещодавно в Москві рішенням арбітражного суду Міжнародному центру Реріхів було відмовлено в позові. Висновок грунтувався на маніпуляційних діях і перекрученнях фактів з боку Московського державного музею Сходу. Порушуючи всі юридичні норми, суд не оголосив мотивів цього рішення. Не взяв до уваги й заяв міжнародного адвоката. Захисник стверджував, що всі юридичні документи складено за міжнародними стандартами без жодних порушень. Зокрема, ті, що пов’язані зі створенням Міжнародного центру Реріхів, зі спадщиною. Так, колекцію з 288 картин Реріхів останній спадкоємець С. Реріх передав створеному ним Міжнародному центру-музею ім. М.К.Реріха. У дарчій, підписаній С. Реріхом 1990 року, оригінал якої подав суду МЦР, вказано, що він передає 288 картин, що знаходяться на тимчасовому збереженні в музеї Сходу, Радянському фонду Реріха (перейменованому 1991 року й завіреному Мінюстом на Міжнародний центр Реріхів), але в жодному випадку не державі. Незважаючи на цей документ, суддя Бородуля дозволила собі висловити припущення, що оскільки, згідно з документами Мінкультури, картин лише 282, то полотна в запасниках музею Сходу не мають відношення до картин, які подарував С. Реріх. За словами адвоката позивачів, такої неохайності щодо неоголошення мотивів рішення суду, не забезпечення гласності процесу, як того вимагає стаття 6 Європейської конвенції з прав людини достатньо, аби звернутися в Страсбург для оскарження рішення Московського арбітражного суду.

У своєму зверненні від 26 квітня 1992 року в Бангалорі С. Реріх наголошував: “...Створення Міжнародного центру Реріхів сприяє моральному відродженню народу, широкому співробітництву між різними націями, а також збиранню та дослідженню багатющої спадщини сім’ї Реріхів”.

Від 1989 року МЦР довів свою спроможність без жодної копійки державних коштів відновити та відреставрувати унікальну пам’ятку XVII століття – садибу Лопухіних, де розміщений центр-музей ім. М.К.Реріха, за світовими стандартами обладнав його, зібраа, зберіг й утримує на найвищому рівні близько 500 полотен Реріхів, а також інші унікальні експонати. Окрім цього, МЦР дає змогу всім бажаючим ознайомитися з безсмертною філософською та творчою спадщиною родини, внесок якої в еволюцію людства всієї планети неоціненний. Центр щороку організовує міжнародні конференції за участю дослідників у різних галузях науки, мистецтва, культури, космонавтів; експонує пересувні виставки оригіналів М.Реріха з серії “Гімалаї” у містах СНД за допомогою регіональних реріхівських товариств. Зокрема, у Львові 1992 року Львівське Товариство Живої Етики “Дозір” ім.Реріхів організувало експозицію однієї з пересувних виставок творів-оригіналів М. Реріха. Львів’яни зможуть подивитися і ту унікальну колекцію з 288 картин, яка, власне, й призначена для експонування в різних країнах, як того хотів великий Майстер. От тільки спершу повернеться до законного власника – МЦР.

Московський державний музей Сходу вжив низку незаконних заходів щодо привласнення цієї колекції відразу ж після відходу з життя С. Реріха, а також виявив повну неспроможність (за даними експертизи з огляду фондосховища музею Сходу) зберегти й утримувати в належному стані цей скарб. Тому зараз колекція налічує тільки 282 твори.

Рішення Московського арбітражного суду не може не викликати обурення громадськості. Прагнення до Краси, Гармонії, небайдуже ставлення до творів мистецтва як рідного краю, так і світових майстрів, притаманне багатьом людям, незалежно від національності, віросповідання та країни проживання. Це ті загальнолюдські цінності, які повинні визнаватися пріоритетними над політичними та класовими інтересами. Пакт Реріха і запропонований ним Стяг Миру – Червоний Хрест Культури – визнав цілий світ, у тому числі й Україна.

Свого часу відомий львівський дослідник Іларіон Свєнціцький від імені західноукраїнської інтелігенції висловлювався за приєднання до руху Пакту Реріха. “Саме культура може зараз зіграти важливу об’єднуючу роль, – казав
С. Реріх у 1992 році. – Гуманістичні ідеї нашої сім’ї, що мають високий духовний потенціал, як ніколи, набувають величезного значення”.

POSTUP - ПОСТУП
№109 (767),
19-25 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Інавгурація президента
·Суперечки за нафтову скелю
·В НОМЕРІ
·Смертні гріхи Лукашенка

ПОГЛЯД
·"Молода Галичина" - єдиний україномовний дитячий фестиваль в Україні
·Чи збільшаться наступного року видатки на охорону здоров'я?
·забута річниця

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пріоритети нового голови облради
·Віктор Медведчук упевнений у перемозі
·Студентські забави
·ТРАФУНКИ
·ТРАНСПОРТ
·Лісу вирубують менше - переконують у "Львівлісі"
·Чи висітиме таблиця у приймальній мера?

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Відблиск слави Герострата
·"Наша Україна" почалася з Говерли
·Обласний центр урятували від екокатастрофи
·Банк "Україна" ліквідується
·Міліція пересіла на велосипеди
·"Четвер" емігрував
·"Цвєтомазаніна" не проходить

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Інавгурація президента
·Нові передвиборні об'єднання
·Україна не пустила до себе борців із корупцією
·Автокефально-православне єднання
·КРАЄВИД
·Юлія Тимошенко: Я буду проти Ющенка, якщо у нього з'явиться президентський дух

ПОСТУП У СВІТ
·Смертні гріхи Лукашенка
·Фрау Шиндлер позиватиметься з "Яд Вашемом"
·Бурбону голову не відрубали
·Перспективи палестино-ізраїльської війни
·СВІТООГЛЯД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Економіка Східної Європи задихається від піратства?
·Школа молодого хакера
·pc-news
·УВАГА!
·зворотний зв'язок
·У майбутнє - на крейсерській швидкості

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·"Експрес" згорів по-експресівськи - миттєво
·"Прокол" на дублі
·На "зеленій" границі
·Прокурори працюють

АРТ-ПОСТУП
·Міжнародна акція "Сполох совісті" триває
·Відшукування понадчасового

КІНОПОСТУП
·Роберт Де Ніро: Мені начхати на вічність
·Китайський Діснейленд

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Скільки коштує відпочинок?

СПОРТ-ПОСТУП
·Скільки заробили українські команди у Лізі чемпіонів?
·Другі стартували "краще", ніж перші
·Валерій Богуславський: "Головне - створити боєздатну команду

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Віват, переможці!