BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-25 ЛИПНЯ 2001 року |

Економіка Східної Європи задихається від піратства?

МЕРКАНТИЛЬНЕ

Юрко ПІДДУБНЯК

Сукупний збиток економіці країн Східної Європи від порушень авторських прав на програмні продукти до 2004 року може становити 27 млрд. USD, сказано у звіті аналітичного агентства Datamonitor.

Звіт “Роль індустрії програмного забезпечення в економіці країн Східної Європи”, опублікований 25 червня, висвітлює з економічної точки зору важливість захисту прав на інтелектуальну власність і боротьби з використанням неліцензійних копій програмного забезпечення в країнах Східної Європи. Багато хто з них уже докладає зусиль для того, щоби підтримати розвиток економіки в умовах загальносвітового економічного спаду за рахунок IT-індустрії, і прагне виконати вимоги, що пред’являються до претендентів на членство в Європейському союзі (ЄС) і Всесвітній торговій організації (ВТО).

Згідно з шостим щорічним дослідженням Business Software Alliance (Sixth Annual BSA Global Software Piracy Study), результати якого були опубліковані 21 травня 2001 року, рівень так званого “комп’ютерного піратства” у Східній Європі становить 63%, що майже удвічі вище, ніж аналогічний показник для країн Західної Європи (34%). Лідируючі позиції у Східній Європі за рівнем “комп’ютерного піратства” в 2000 р. займали Україна (89%) і Росія (88%).
Звіт Datamonitor показує, що якби Східній Європі до 2004 року вдалося знизити цей показник до західноєвропейського рівня, то податкові надходження від індустрії програмного забезпечення (ПЗ), що оцінюються за комплексним річним коефіцієнтом зростання (CAGR, Compound Annual Growth Rate), могли б зрости на 25%. Це призвело б до зростання сукупних податкових надходжень у країнах регіону на 2,69 млрд. євро (2,5 млрд. доларів). Відомо, що доходи від внесків до фонду соціального страхування, ПДВ і податку на корпорації є найважливішим джерелом коштів для розвитку країн Східної Європи.

“Порушення авторських прав у сфері програмного забезпечення обертаються для Східної Європи гігантськими втратами податкових надходжень, іноземних інвестицій і зниженням зростання валового внутрішнього продукту. Вони є постійним дестабілізуючим чинником для економічного благополуччя регіону”, – заявив Саймон Віттс (Simon Witts), віце-президент відділення Microsoft по Європі, на Ближньому Сходу й та в Африці.

Компанія Datamonitor провела дослідження й аналіз прямого і непрямого впливу індустрії виробництва ПЗ і порушень авторських прав на економіку десяти східноєвропейських країн: Болгарії, Хорватії, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії, Росії, Словаччини, Словенії, України.

От тільки одна біда не врахована в згаданому дослідженні. Полягає вона у тому, що дослідники не зачепили такого важливого аспекту, як відтік готівкової валюти з країн, що купують програмне забезпечення і не займаються розробкою свого. Такою, по суті, є й Україна. Купувати – купували би, а от створити щось своє – зась.

Datamonitor є міжнародним дослідницьким агентством, що спеціалізується в галузі економічного аналізу. На замовлення клієнтів Datamonitor виконує експертні й аналітичні дослідження і складає детальні прогнози за шістьма секторами індустрії, до яких належать: автомобільна промисловість, споживчі ринки, енергетика, фінансові послуги, охорона здоров’я, технології.

Business Software Alliance (BSA) є міжнародною асоціацією і захищає інтереси виробників програмного забезпечення, відстоюючи їх позиції перед урядами і взаємодіючи зі споживачами на міжнародному ринку. BSA інформує комп’ютерних користувачів щодо питань, пов’язаних з авторськими правами на програмне забезпечення; веде роботу щодо захисту авторських прав її членів. До BSA входять багато відомих світових виробників ПЗ, у тому числі Adobe, Apple, Autodesk, Bentley Systems, CNC Software/Mastercam, Macromedia, Microsoft, Symantec і UGS.

POSTUP - ПОСТУП
№109 (767),
19-25 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Інавгурація президента
·Суперечки за нафтову скелю
·В НОМЕРІ
·Смертні гріхи Лукашенка

ПОГЛЯД
·"Молода Галичина" - єдиний україномовний дитячий фестиваль в Україні
·Чи збільшаться наступного року видатки на охорону здоров'я?
·забута річниця

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Пріоритети нового голови облради
·Віктор Медведчук упевнений у перемозі
·Студентські забави
·ТРАФУНКИ
·ТРАНСПОРТ
·Лісу вирубують менше - переконують у "Львівлісі"
·Чи висітиме таблиця у приймальній мера?

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Відблиск слави Герострата
·"Наша Україна" почалася з Говерли
·Обласний центр урятували від екокатастрофи
·Банк "Україна" ліквідується
·Міліція пересіла на велосипеди
·"Четвер" емігрував
·"Цвєтомазаніна" не проходить

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Інавгурація президента
·Нові передвиборні об'єднання
·Україна не пустила до себе борців із корупцією
·Автокефально-православне єднання
·КРАЄВИД
·Юлія Тимошенко: Я буду проти Ющенка, якщо у нього з'явиться президентський дух

ПОСТУП У СВІТ
·Смертні гріхи Лукашенка
·Фрау Шиндлер позиватиметься з "Яд Вашемом"
·Бурбону голову не відрубали
·Перспективи палестино-ізраїльської війни
·СВІТООГЛЯД

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Економіка Східної Європи задихається від піратства?
·Школа молодого хакера
·pc-news
·УВАГА!
·зворотний зв'язок
·У майбутнє - на крейсерській швидкості

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·"Експрес" згорів по-експресівськи - миттєво
·"Прокол" на дублі
·На "зеленій" границі
·Прокурори працюють

АРТ-ПОСТУП
·Міжнародна акція "Сполох совісті" триває
·Відшукування понадчасового

КІНОПОСТУП
·Роберт Де Ніро: Мені начхати на вічність
·Китайський Діснейленд

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Скільки коштує відпочинок?

СПОРТ-ПОСТУП
·Скільки заробили українські команди у Лізі чемпіонів?
·Другі стартували "краще", ніж перші
·Валерій Богуславський: "Головне - створити боєздатну команду

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Віват, переможці!