А оновлені "Карпати" теж здобули перемогу

ВИЩА ЛІГА

Роман ДОРОШ

Ну от і ми у Львові дочекалися відкриття нового сезону. Проте, на відміну від минулих років, воно справді було яскравим. Таке не відразу забудеш. Справжнє шоу побачили вболівальники, які вирішили цього спекотного вечора прийти на стадіон “Україна”.

Тут усе почалося ще за годину до початку матчу. Усім вболівальникам роздавали прапорці з символікою “Карпат”. А наші фани на цілий сектор розгорнули велетенський прапор. Одним словом, нове керівництво “Карпат” справді приємно здивувало. Шкода, правда, що таке шоу побачило лише 8 тисяч уболівальників.

Чемпіонат України. 2-й тур.

“Карпати” (Львів) – “Металург” (Запоріжжя) – 2:1 (0:1)

Львів. Стадіон “Україна”. 8000 глядачів. Арбітр: Сергій Татулян (Київ).

“Карпати”: Стронцицький – Вільчинський, Чернов, Грегуль, Грановський – Лучкевич, Толочко, Хома, Даниловський (Вовчук) – Аньямке (Мутамбіква), Швед (Луцишин)

Голи: 0:1 Бастон, 35', 1:1, Лучкевич, 46', 2:1, Толочко, 64'

Попереджені: Грегуль – Лавриненко, Чижевський, Пірву, Акопян, Матвеєв

Вилучений: Бастон, 86' (удар суперника в обличчя)

На жаль, сама гра не була такою феєричною та красивою, як відкриття сезону у столиці Галичини. Мабуть, передусім далася взнаки спека, а також незіграність львівської команди. При всьому бажанні важко виділити у першому таймі когось у господарів. Знову не надто впевнено зіграв у першому таймі Грановський, теж саме можна сказати і про Грегуля. Практично нічим не вразив Аньямке. Звичайно, він багато рухався, та це приносило мало користі команді. Не в найкращій спортивній формі перебувають Швед та Хома. Словом, уже перший тайм показав, що в тренерського складу “Карпат” роботи ще – непочатий край.

А щодо самої гри, то, на жаль, “Карпати” цілком закономірно програли перший тайм. Адже ще на 25 хвилині після “пушки” Акопяна м’яч спершу потрапив у руку Стронцицького, а вже потім у поперечку. Та через 10 хвилин уже ніхто і ніщо не врятувало господарів. Заєць просто перебіг Грановського, навісив у штрафну, де Бастон завершив атаку влучним пострілом. І хоча господарі відразу спробували відігратися, проте з цього нічого путнього в них не вийшло.

І хто знає, як би все закінчилося, якби не млявість гостей на початку другого тайму. Склалося враження, що Лавриненко, Чижевський, Беньо та Глушенко думками ще були у роздягальні. Спершу вони забули про Толочка, який, перебуваючи на самоті, віддав передачу у воротарський майданчик на Лучкевича, який спокійно переадресував шкіряну кулю в ворота. Після цього гра пожвавилася. Спершу Глущенко рятує свою команду після потужного пострілу Грановського. А вже через мить Стронцицький витягує м’яч з нижнього кута після штрафного Матвеєва. А на 64 хвилині Толочко забиває красень-гол. Як виявилося згодом, це був останній м’яч у цій зустрічі. Хоча обидві команди ще мали не одну нагоду змінити рахунок. А на 86 хвилині не витримали нерви у румуна Бастона, який вдарив в обличчя Вільчинського, за що отримав червону картку.

Що ж, львівські вболівальники змогли на власні очі побачити гру оновлених “Карпат”. Сьогодні вона не вражає. Хоча чого можна було чекати, якщо команда просто ще не зіграна. Уже сьогодні не можна не відзначити Чернова. Та й у другому таймі вже значно впевненіше почував себе Грановський. А от гра темношкірих виконавців розчарувала. Аньямке так і не зумів показати, що у нього є надзвичайна техніка. А Мутамбіква за десять проведених хвилин на футбольному полі взагалі лише двічі доторкнувся до м’яча. Одним словом, сьогодні у тренерів “Карпат” ще є над чим попрацювати.

Результати решти матчів: “Динамо” (Київ) – “Шахтар” (Донецьк) – 2:2 (Мелащенко, 17', Несмачний, 62' – Ндіає, 80', Воробей, 87'). Матч грандів удався на славу. Обидві команди продемонстрували гарний футбол. Причому донеччани виявили справжній характер, чого їм раніше ніяк не вдавалося зробити. Погодьтеся, відіграти два м’ячі у Києві в матчі з “Динамо” – справа майже безнадійна. Та не для команди Віктора Прокопенка. Що ж, як бачимо, українські гранди розійшлися з миром. То ж доля чемпіона першого кола визначиться знову у заочній боротьбі між цими командами.

“Металург” (Донецьк) – “Металіст” (Харків) – 5:0 (Селезньов, 3', Воскобойник, 40', Шищенко, 58', Зотов, 62', Кривенцов, 90'). Шок переживає команда Михайла Фоменка. Що трапилося з “Металістом” у Донецьку, важко сказати. Можливо, донецький “Металург” стане справжнім відкриттям цього сезону. Принаймні всі задатки для цього у команди Семена Альтмана є. Судіть самі: виїзд у Запоріжжя і перемога 3:0. Тепер у пух і прах було рознесено одного з претендентів на нагороди. Якщо так піде й далі, то принаймні осіннім чемпіоном “Металург” може таки стати.

“Поліграфтехніка” (Олександрія) – ЦСКА (Київ) – 1:0 (Чуйченко, 42' з пенальті). Історична перемога олександрійців. Проте далася вона команді Романа Покори дуже важко. Інколи гравці обох команд демонстрували надто “грубий” футбол, за що й були покаранні 8 жовтими картками.
“Металург” (Маріуполь) – “Ворскла” (Полтава) – 1:0 (Бабич, 78'),
“Закарпаття” (Ужгород) – “Дніпро” (Дніпропетровськ) – 0:0

Наступнi матчі – 21 липня. “Шахтар” – “Поліграфтехніка”, “Дніпро” – “Динамо”, “Металург” М – “Закарпаття”, “Металург” З – “Кривбас” “Металіст” – “Карпати”, ЦСКА – “Металург” Д
Бомбардири: Олександр Мелащенко “Динамо” – 4 м’ячі, Костянтин Бабич “Металург” М – 2, Валентин Бялькевич “Динамо” – 2, Олександр Зотов “Металург” Д – 2, Геннадій Зубов “Шахтар” – 2.