BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 14-15 ЛИПНЯ 2001 року |

На захист стінопису Шульца

VOCE POPULIS

Марта ҐАРТЕН

Зверненням до прокурора Львівської області Б. Ринажевського та голови Львівської облдержадміністрації М. Гладія завершився семінар незалежного часопису “Ї”, в роботі якого, окрім львівської, брали участь представники дрогобицької інтелігенції та заступник голови ЛОДА І. Держко, який узявся лобіювати інтереси інтелектуальної еліти.

Учасники низки святкових заходів з нагоди відзначення 109 роковин від дня народження автора “Цинамонових крамниць” і “Санаторію під клепсидрою”, які зібралися 12 липня у Королівських палатах Історичного музею, висловили стурбованість діями дрогобицької влади щодо подальшої долі настінного темперного малярства Шульца.

У зверненні зазначається: “У зв’язку із небезпекою незворотної втрати залишків стінописів усесвітньо відомого митця Бруно Шульца (м. Дрогобич, вул. Тарнавського, буд. 14, кв.3), які становлять загальнолюдське культурне надбання, та остаточного порушення цілісності мистецького твору, просимо Вас застосувати ввірені вам владні повноваження для негайного призупинення чинності п. 4 Ухвали № 594 Дрогобицької міської ради від 4 липня 2001 р. (копія ухвали додається) про перенесення настінних малюнків Бруно Шульца у фонди музею “Дрогобиччина” до з’ясування її правомірності й відповідності чинному законодавству та міжнародним зобов’язанням України про захист культурної спадщини”.

В обласній прокуратурі відмовилися реєструвати лист, мотивуючи це тим, що дрогобицькі справи – у компетенції Дрогобицької прокуратури. Тому звернення було надіслано рекомендованою кореспонденцією до Львівської обласної та Дрогобицької міськрайонної прокуратур. В облдержадміністрації до звернення поставилися з розумінням і взяли його до відома.

Народні депутати України А. Матвієнко, А. Єрмак, Г. Омельченко, К. Ситник скерували депутатський запит міністру закордонних справ України А. Зленкові з приводу викрадення і незаконного вивезення з України фресок Бруно Шульца.

І остання вагома новина. Як учора стало відомо “Поступу” з надійних і перевірених джерел в Адміністрації Президента України, інформацію від кола львівських інтелектуалів про загрозу, що нависла над залишками настінних малюнків Шульца у Дрогобичі, вже отримали в Києві, вона терміново надійшла до опрацювання керівникам профільних підрозділів АП і Кабміну з тим, аби вони зупинили подальше руйнування пам’ятки і домоглися унормування ситуації.

Мейлах Шейхет
ортодоксальний єврей, який опікується охороною єврейських пам’яток в Україні

Я не надто добре ставлюся до журналістів, але вам довіряю. Передаю до “Поступу” підбірку оригіналів і перекладів документів. І хочу наголосити, що єврейська громада не мовчить. Єврейські організації з Ізраїлю, США та Європи з обуренням сприйняли вивезення Інститутом “Яд Вашем” фресок Бруно Шульца з Дрогобича, глибоко засуджуючи цей акт як такий, що порушує міжнародні стандарти музейної етики й охорони пам’яток. У світі лунає дедалі більше голосів із розумінням прав України на ці твори. У своєму інтерв’ю в Нью-Йорку я виклав своє бачення проблеми, оскільки вважаю, що культура є фундаментально важливою основою для того, щоб об’єднати світ. Україна також має права на те, щоби мати єврейську спадщину, для того, щоби показати присутність євреїв в Україні.

POSTUP - ПОСТУП
№107 (765),
14-15 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Наш олігарх
·Пекін переміг
·В Дрогобичі взялися за Шульца

ПОГЛЯД
·Хто такі олігархи?
·схаменіться!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий вид цензури?
·Проблеми не лише з питною водою
·Корупціонери СБУ не бояться
·Вночі на вулицях небезпечно
·До вимкнення води залишилося два дні?
·Грошей ще нема, зате вже є певні пропозиції
·Померла велика і світла людина
·Наш олігарх
·Василь Куйбіда: Моє самолюбство не таке велике
·Хто рахує олігархів
·Рейтинг олігархів

ПОСТУП З КРАЮ
·Обвал на майдані
·Вето на закон - закон на вето
·Мільйони доларів - з повітря
·Влада над церквою

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мілошевич оскаржує легітимність свого арешту
·Аляска - антиракетний форпост
·Антисеміти не рекламуватимуть "Мак-Дональдсу"
·9 мільйонів - за знущання
·СВІТООГЛЯД

ОСВІТА
·MS-OFFICE та MS-WINDOWS у школі: обдуманий вибір чи фатальна недбалість?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Винничук як торгова марка
·Старі галицькі духи
·Каварняна культура і ми

АРТ-ПОСТУП
·Чи всі ми родом із комуністичного минулого?
·Дрогобицький паноптикум
·На захист стінопису Шульца
·nаша аfіша
·Останній подарунок цього сезону
·"Чотири пори року" Петра Сипняка
·Портретист, котрий має власне обличчя

СПОРТ-ПОСТУП
·Кличка прооперують на радість росіянам
·Завтра у Львові відкриття сезону
·Міжнародний турнір пам'яті Богдана Когана
·Найсильніший "супер" року стартував
·І все таки Пекін
·Тут не ступала нога Шумахера

АВТОПОСТУП
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ