BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 14-15 ЛИПНЯ 2001 року |

Проблеми не лише з питною водою

КУПАТИСЯ НІДЕ

Зоряна ОНИШКЕВИЧ

Врешті львів’яни мають нагоду відчути на собі, що надворі літо. А з приходом теплих днів з’являється непереборне бажання принаймні у вихідні відпочити поблизу якогось водоймища. Але, як розповіли кореспондентові “Поступу” у львівській санепідстанції, жодне з озер, розташованих на території Львова, не відповідає вимогам нормативних документів санепідстанції.

Брюховицькі озера, на яких ми традиційно звикли відпочивати, офіційно закриті ось уже впродовж кількох років. Тут неодноразово намагалися зробити відпочинкову зону, але занадто часто змінюються власники, які не встигають довести щось до пуття. Тому львів’яни, які не витримують міської спекоти та все-таки приїжджають у Брюховичі, щоб хоч трішки відпочити, замість облаштованого пляжу можуть лише милуватися табличками з написами на кшталт “купатися заборонено”.

Брюховицька селищна рада, у власності якої з початку літа знаходяться місцеві озера, жодних робіт з їх упорядкування для отримання статусу рекреаційної зони не проводить.

“Наразі брюховицьке озеро N 2 за бактеріологічними показниками відповідає нормі, – розповідає завідувач відділу комунальної гігієни міської СЕС Мирослава Лесюк. – Але швидше за все таким показникам треба завдячувати холодній погоді, при вищій температурі, можливо, вже не відповідатиме. Адже селищна рада не доклала жодних зусиль, щоб тут зробити рекреаційну зону.

Немає вбиралень, сонцезахисних тентів, медичного та рятувального пунктів, стоянки для машин, відповідно наша служба не може дати дозволу для відкриття рекреаційної зони. Ми щорічно надсилаємо до міськради приписи, але наша влада й досі не хоче створити для міста нормальну відпочинкову зону, посилаючись на відсутність коштів.”

Подібна жалюгідна ситуація й з Винниківським озером, яке з 1993 року також закрите й епідеміологи категорично забороняють купатися в ньому. Щоправда, обласна влада розробила комплекс заходів щодо розвитку малих міст Львівської області. Сюди входить реконструкція каналізаційно-насосної станції у Винниках, збільшення потужності електромережі, реконструкція та очистка Винниківського озера та ін. Якщо всі ці плани вдасться успішно реалізувати, то, можливо, наступного року буде місце для порятунку від спеки.

З басейнами у Львові, як можна здогадатися, теж не краще. Успішно функціонує з благословення епідеміологів лише спортивно-розважальний комплекс “Медик” на вулиці Горбачевського. Тут постійно проводяться усі належні роботи – очистка басейну, вивезення сміття, стверджують у міській СЕС. Інші басейни через відсутність необхідних ремонтних робіт перебувають у стані руйнації.

Цього року департамент міського інженерного господарства Львівської міськради оголосив конкурс на виготовлення проектно-кошторисної документації з благоустрою та озеленення території парку “Піщані озера”, що на вулиці Гординських. Коли будуть розроблені проекти, можливо, знайдеться й благодійник для міста, що наведе тут лад. А наразі люди повинні розуміти ситуацію, яка є з львівськими водоймищами. Якщо є табличка з забороною купатися, це зовсім не значить, що епідеміологи таким чином розважаються. Не зважаючи на таке на попередження, можна собі заробити досить багато неприємностей у вигляді різноманітних болячок кишково-шлункового тракту, вірусу гепатиту А, дизентерії. А наразі СЕСівці лише співчувають, адже вони такі ж львів’яни, як і ми: “Це жахливо, що у Львові нема де відпочити, але, слава Богу, ще не було доброї погоди й не було надзвичайних неприємних випадків”.

POSTUP - ПОСТУП
№107 (765),
14-15 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Наш олігарх
·Пекін переміг
·В Дрогобичі взялися за Шульца

ПОГЛЯД
·Хто такі олігархи?
·схаменіться!

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Новий вид цензури?
·Проблеми не лише з питною водою
·Корупціонери СБУ не бояться
·Вночі на вулицях небезпечно
·До вимкнення води залишилося два дні?
·Грошей ще нема, зате вже є певні пропозиції
·Померла велика і світла людина
·Наш олігарх
·Василь Куйбіда: Моє самолюбство не таке велике
·Хто рахує олігархів
·Рейтинг олігархів

ПОСТУП З КРАЮ
·Обвал на майдані
·Вето на закон - закон на вето
·Мільйони доларів - з повітря
·Влада над церквою

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мілошевич оскаржує легітимність свого арешту
·Аляска - антиракетний форпост
·Антисеміти не рекламуватимуть "Мак-Дональдсу"
·9 мільйонів - за знущання
·СВІТООГЛЯД

ОСВІТА
·MS-OFFICE та MS-WINDOWS у школі: обдуманий вибір чи фатальна недбалість?

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Винничук як торгова марка
·Старі галицькі духи
·Каварняна культура і ми

АРТ-ПОСТУП
·Чи всі ми родом із комуністичного минулого?
·Дрогобицький паноптикум
·На захист стінопису Шульца
·nаша аfіша
·Останній подарунок цього сезону
·"Чотири пори року" Петра Сипняка
·Портретист, котрий має власне обличчя

СПОРТ-ПОСТУП
·Кличка прооперують на радість росіянам
·Завтра у Львові відкриття сезону
·Міжнародний турнір пам'яті Богдана Когана
·Найсильніший "супер" року стартував
·І все таки Пекін
·Тут не ступала нога Шумахера

АВТОПОСТУП
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ