BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 13 ЛИПНЯ 2001 року |

Сходження до Єрусалиму

МАНДРИ

Олександр РУЛЬ

Про країну, у яку, як свідчать давні письмена, полюбляли вдиратись хрестоносці, аби заволодіти гробом Господнім (чомусь цей історичний відрізок пам’ятався мені найдовше), дотепер я міг дізнатись лише з телебачення та книг. Відтак після того, як мій знайомий Олександр Г. побував у якості туриста-культуролога на своїй історичній батьківщині, я охоче пристав на пропозицію скласти за почутим коротку розповідь про сучасний Ізраїль.

Більшість часу свого перебування пан Олександр провів у місті Хайфа, що на березі Середземного моря. Від побережжя Хайфа піднімається каскадами на відому гору Кармел. У Біблії ці висоти пов’язані з іменем пророка Іллі. Першим привернуло увагу пана Олександра те, що Сходу не властива так звана гігантоманія в архітектурі. Людина в тамтешній природі не відчуває себе надто незначною, пригніченою істотою серед величезних споруд, їх практично немає. Як наприклад, “Жінка з мечем” у Києві – один з витворів комуністичних часів.

“Це відчуття вічності, – спочатку продовжив він. – Стародавній дух існує не тільки у вигляді численних храмів різноманітних конфесій, не лише у звуках івриту, а навіть у поведінці людей. Можете мені не вірити, але я не бачив людей, котрі б поспішали. Метушні не було навіть на ринку. Хоча там досить галасливо. Між продавцями та покупцями немає жодних перепон: прилавків чи натягнутих мотузок. Усе доступно. Тут варто спинитися. Якоїсь миті склалося враження, що весь ринок дивиться на тебе й чекає, коли простягнеш руку, візьмеш щось тихенько та й засунеш у кишеню. О ні, злодієм я ніколи не був! І тільки згодом докумекав, що це не ринок мене спокушав.

Просто моя свідомість давно отруєна психологією вбогості, яка стала нам нормою життя. Тільки вбогість думає, що їй нічого не належить, що єдиний спосіб щось одержати – украсти. Настільки низька самооцінка. Чи не тому наші співвітчизники радіють будь-якій, навіть найменш оплачуваній роботі за кордоном, а наші дівчата займаються там найдавнішою професією? Сумно”.

Навіть попри внутрішні негаразди в країні, серед людей, євреїв, до яких іноді пересічний європеєць починає ставитись чи не надто застережливо, існує дух волі. Мого знайомого вразили танці різних за віком ізраїльтян. “Не лише тому, що сподобались дівчата, – визнав він. - Українські жінки зовнішньо навіть кращі за єврейок”. Проте той жвавий, справді розкутий танець є своєрідною розмовою; рухи тіла передають різні відчуття, думки та поняття, і водночас немає жодного натяку на непристойність чи якийсь фанатизм, не оте беззмістовне дригання, що докочується до нас із деяких “солідних” країн.

На моє просте запитання “Хто ж все-таки належить до євреїв?” пан Олександр відповів прикладом: на свята в Єрусалим, як і в давні часи, приїжджає багато євреїв з Японії, Ефіопії, інших частин світу. І майже всі вони кольором шкіри та рисами обличчя схожі на мешканців цих держав, але їх щось об’єднує.

І це сприяє добрій культурній, духовній єдності, що вже варте уваги. Адже щороку на Святу землю прибуває 2,5-3 мільйони мандрівників і паломників, аби відвідати біблійні місця. Тамтешня влада наполегливо стежить, аби туристам вистачало готелів і транспорту за помірну платню. Нам залишається сподіватись, що на цьому прикладі ще колись навчаться українські державці, щоби не занепадав туризм.

POSTUP - ПОСТУП
№106 (764),
13 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Україна заробляє на війнах?
·В очікуванні нової газової кризи
·В НОМЕРІ
·Учителі погрожують новим страйком

ПОГЛЯД
·Ви у футбол граєте?
·вибори починаються...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Яворівський полігон очікує миротворців
·Удар у відповідь
·Затримано 22 тонни неякісних курячих стегенець
·Побито газетярів
·У Львові знову з'являться дерев'яні дахи
·Відділ приватизації житла досі не працює
·Студзагони реанімують
·На Личаківському цвинтарі знову неспокійно
·Квартири підпалюють задля ремонту?
·Депутати не хочуть виконувати своїх обов'язків
·На дорозі не до жартів
·Зводять порахунки з життям

ПОСТУП З КРАЮ
·Прибутковий електрострум
·Україна заробляє на війнах?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Скандал iз вiдеоплiвкою ООН триває
·Російські вояки визнають свої злочини
·Полювання на відьом у ІІІ-у тисячолітті
·Кінець світу - не за горами

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·край
·Гривня - сила, долар - могила
·Український космос приватизують
·Усе має свій кінець. І ремонти теж
·Об'єднана сила
·еконовини

НАС 800 ТИСЯЧ
·Віртуоз перукарської справи
·Сходження до Єрусалиму
·Вітання з Лінкольна

АРТ-ПОСТУП
·Дивовижі середньої статі
·Боб Ділан уже 30 років архангел Михаїл
·Режисер запрошує глядачів в туалет
·Автор "Гаррі Поттера" віддала премію починаючим письменникам
·Малюнок Мікеланджело все-таки піде з молотка
·Париж опинився в Азії
·Відвідувачі виставки відірвали Мадонні свинячу голову

АВТОПОСТУП
·НОВИНКИ
·Молодший брат великого Хаммера
·В Україні вироблятимуть джипи
·Любиш кататися - люби проходити техогляд

СПОРТ-ПОСТУП
·СКА - "Олімпія" не гратиме серед найкращих
·Традицію збережено. На жаль...
·Битва чемпіонів-2
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Tool пропонує "терапію сліз"