BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 13 ЛИПНЯ 2001 року |

Віртуоз перукарської справи

МАЕСТРО

Анжеліка СЕРДЮК, Марія ШИКЕРИНЕЦЬ

“Це майстер від Бога”, – говорили в один голос усі, кого ми розпитували про перукаря Романа Гавришківа. “У нього золоті руки і справжній талант”, – запевняли його клієнти.

– А знаєте, – раптом утаємничено зашепотіла одна з них, – пан Роман – це саме той єдиний перукар в Україні, котрий може стригти за допомогою небезпечної бритви наосліп.

– Тобто як? – недовірливо зміряли поглядом ми свою співрозмовницю.

– Ну в цілковитій темряві чи зі зав’язаними очима, – упевнено відповіла жінка.

Заінтриговані, ми з нетерпінням чекали на розмову з цим прославленим львівським перукарем, котрий ось уже 30 років чаклує над людськими зачісками.

Розмова за горнятком кави вийшла щирою та відвертою, а головне – дуже приємною. Бо познайомившись із паном Романом поближче, ми зрозуміли, що він не тільки прекрасний майстер, а й справжній взірець ґречності та шляхетності.

Перукарем Роман Іванович став з волі батьків. Сам сьогоднішній майстер-віртуоз ніколи не мріяв про цю професію. Пропагуючи на кожному кроці красу праці робітників і колгоспників, тодішня радянська ідеологія знівелювала значимість інших професій, зокрема перукаря. Тому, працюючи слюсарем на автобусному заводі, Роман Гавришків дуже неохоче залишав цю, так звану в той час у Львові, “кузню молодого громадянина”. І хоч якою непрестижною та навіть принизливою завдяки радянській пропаганді вимальовувалася йому професія перукаря, виховання не дозволило перечити батьківській волі.

У перукарні, куди Роман Іванович потрапив на науку, працювало четверо досвідчених майстрів. “Я слухав кожного, бо кожен знав щось особливе, – розповідає пан Роман, – адже недарма кажуть у народі, що ласкаве теля дві корови ссе”.

Учителі завжди наголошували учневі, що підхід до клієнта повинен бути індивідуальним. Також від них він виніс золоте правило свого фаху: “Клієнт завжди правий”.

Пан Роман переконаний, що аби чогось досягти, кожна людина повинна пройти через важке починання, бо шлях до успіху легким не буває.

Таке важке починання мав і він. Одразу після науки Роману Івановичу довелося працювати підмінним майстром, яким, як правило, “затикають усі кути”, оскільки такий перукар не має свого постійного робочого місця. Згодом, працюючи вже майстром на вулиці Маяковського, Роман Гавришків зіткнувся з новою проблемою – невиконанням плану. “Я був тоді ще молодий, не мав своєї клієнтури, – пояснює пан Роман, – а план у соціалістичні часи – це основне, тому батьки, рятуючи мою репутацію, докладали за мене гроші із власної кишені”.

Та негаразди не лякали молодого перукаря. Навпаки, вони загартували його волю і спонукали вдосконалювати свою професійну майстерність. Так, завдяки старанності й наполегливості Роман Гавришків у 1972 році отримав першу нагороду - ІІІ-є місце на Львівському обласному конкурсі молодих перукарів. Після цього фортуна немов повернулася до нього обличчям. Одне за одним він здобуває призові місця на різних змаганнях.


І вже коли 1974 року було відкрито найбільшу та найпрестижнішу на той час у Львові перукарню “Чародійку”, Романа Івановича, переможця різних конкурсів і передовика виробництва, перевели туди на роботу. “Чесно кажучи, – розповідає пан Роман, – почесний перехід найкращих перукарів Львова в “Чародійку” мав, як і все в ті часи, дещо насильницький характер. Адже при цьому деякі перукарі втрачали частину своїх клієнтів, бо самі розумієте, що мешкаючи на околиці міста, людина не завжди буде їхати в центр, щоби підстригтися”. Але думка перукарів нікого не цікавила, бо тодішня влада вирішила, що найкраща перукарня Львова повинна мати найкращих перукарів.

Працюючи в “Чародійці”, Роман Іванович і далі брав участь у різних конкурсах та завойовувати нагороди, однак прагнення до ще більшої досконалості не полишало його. Тому в 1976 році він знову пішов учитися. Цього разу на дворічні Всесоюзні курси підвищення кваліфікації модельєрів-перукарів. Опісля – знову в “Чародійку”, де користувався шаленою популярністю. “Я міг давати подвійний план, – щиро ділиться пан Роман, – але це треба було приховувати, бо в радянські часи був принцип такий: якщо сьогодні високий показник дає один, то завтра його запровадять для всіх. Бо ж у нас усі були рівні, а отже, якщо може один – то можуть усі”.

Згодом Роман Іванович став викладачем на курсах підвищення кваліфікації модельєрів-перукарів, його запрошували суддею на всілякі конкурси. Зокрема, 1985 року на творчі змагання в Каунас, а через рік - знову в Литву, але на республіканський конкурс молодих перукарів.

У 1995 році майстер Роман Гавришків узяв участь у Міжнародному фестивалі моди в Польщі, звідки привіз диплом і порцеляновий кубок. Та найбільш пам’ятним для пана Романа став 1999 рік. Тоді, після десятирічного застою в розвитку мистецтва перукарської справи на Львівщині, Романові Івановичу, покладаючись на його досвід, знання і вміння, доручили провести конкурс молодих перукарів на першість Львова. Того ж року його обрали головою Спілки перукарів Львівщини. А наприкінці 1999-го пан Роман здійснив свою давню мрію, провівши нечуване доти шоу під досить дивною назвою “Гавришків розбушувався”. Саме воно назавжди закріпило за Романом Івановичем титул перукаря, котрий може стригти наосліп, адже під час дійства майстер Гавришків, орудуючи небезпечною бритвою і з зав’язаними очима вдало підстриг трьох людей. Дійство відбувалося під патронатом міськради та головуванням голови товариства “Столиця світу” Анатолія Касянчука, котрий пообіцяв занести цей неординарний випадок до “Книги рекордів України”.

Зовсім недавно до Всеукраїнської державної вищої школи художнього моделювання, де Роман Іванович працює викладачем, приїздили представники від фірми Wella на чолі з президентом цієї фірми в Україні Олександром Фернером. Разом з іншими викладачами майстер Гавришків був радий перейняти досвід роботи стосовно фарбування волосся від Wella. А ще пан Роман прагне втілити в життя нову, а точніше забуту технологію – завершення зачіски за допомогою...вогню, що, до речі, застосовував перукар колишнього президента США Б.Клінтона.

“Я народився, аби бути бійцем, тому сьогодні, працюючи вже 30 років перукарем, продовжую вивчати свій фах”, – говорить Роман Іванович. Він переконаний, що будь-який майстер ніколи не повинен зупинятися на досягнутому. Слід іти все далі й далі, бо тільки в наполегливому русі до вдосконалення і постійному творчому пошуку лежить шлях до пізнання творчої істини. А саме творчістю вважає Роман Гавришків свою перукарську справу.

POSTUP - ПОСТУП
№106 (764),
13 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Україна заробляє на війнах?
·В очікуванні нової газової кризи
·В НОМЕРІ
·Учителі погрожують новим страйком

ПОГЛЯД
·Ви у футбол граєте?
·вибори починаються...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Яворівський полігон очікує миротворців
·Удар у відповідь
·Затримано 22 тонни неякісних курячих стегенець
·Побито газетярів
·У Львові знову з'являться дерев'яні дахи
·Відділ приватизації житла досі не працює
·Студзагони реанімують
·На Личаківському цвинтарі знову неспокійно
·Квартири підпалюють задля ремонту?
·Депутати не хочуть виконувати своїх обов'язків
·На дорозі не до жартів
·Зводять порахунки з життям

ПОСТУП З КРАЮ
·Прибутковий електрострум
·Україна заробляє на війнах?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Скандал iз вiдеоплiвкою ООН триває
·Російські вояки визнають свої злочини
·Полювання на відьом у ІІІ-у тисячолітті
·Кінець світу - не за горами

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·край
·Гривня - сила, долар - могила
·Український космос приватизують
·Усе має свій кінець. І ремонти теж
·Об'єднана сила
·еконовини

НАС 800 ТИСЯЧ
·Віртуоз перукарської справи
·Сходження до Єрусалиму
·Вітання з Лінкольна

АРТ-ПОСТУП
·Дивовижі середньої статі
·Боб Ділан уже 30 років архангел Михаїл
·Режисер запрошує глядачів в туалет
·Автор "Гаррі Поттера" віддала премію починаючим письменникам
·Малюнок Мікеланджело все-таки піде з молотка
·Париж опинився в Азії
·Відвідувачі виставки відірвали Мадонні свинячу голову

АВТОПОСТУП
·НОВИНКИ
·Молодший брат великого Хаммера
·В Україні вироблятимуть джипи
·Любиш кататися - люби проходити техогляд

СПОРТ-ПОСТУП
·СКА - "Олімпія" не гратиме серед найкращих
·Традицію збережено. На жаль...
·Битва чемпіонів-2
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Tool пропонує "терапію сліз"