BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 13 ЛИПНЯ 2001 року |

Удар у відповідь

ВОДА

Маріанна РОМАНЕНКО

Проаналізувавши графік надходження коштів від громадян і перерахування за спожиту воду, бухгалтерія “Львівводоканалу” знайшла ще одного боржника. Ним виявилося... ВАТ “Львівобленерго”.
Про це повідомив “Поступ” директор “Львівводоканалу” Володимир Сулипа. Він сказав, що, згідно з їхніми розрахунками, енергетики винні “Водоканалу” за водопостачання та водовідведення понад 70 тис. А розбіжності в проплаті за червень, які виявили позавчора, пояснює тим, що обидва керівники брали дані за різні дні. “Зараз цифри перерахованих коштів змінюються щогодини, – каже пан Сулипа, – а дані на 1 липня в нас зійшлися”. І вже вчора з потрібних 102 тис. грн. на рахунок “Львівобленерго” перекинули понад 40 тис.

На думку головного інженера департаменту міського інженерного господарства Земомислава Новікевича, необхідні гроші “Львівводоканал” вишукає зі внутрішніх резервів. Не витративши їх на вирішення якихось інших завдань, він таким чином не допустить знеструмлення своїх насосних станцій.

Якщо ж потрібних коштів у “Львівводоканалу” не буде, то їх може позичити місто зі свого резервного фонду. Хоча, на думку голови постійної депутатської комісії з планування бюджету Богдана Бедрила, гроші звідтіля можна використовувати тільки на покриття збитків од стихійних лих і надзвичайних ситуацій, а не на “латання дірок” унаслідок чиєїсь безгосподарності. Хоча якщо в місті все-таки складеться надзвичайна ситуація через зневоднення та знеструмлення, то, аби уникнути всіх проблем, можна кошти позичити. Щоби потім обов’язково повернути за рахунок безгосподарника. Але наразі, за словами Бедрила, ніхто ні до комісії, ні до сесії з таким питанням не звертався.

Перший заступник міського голови Олександр Сендега також вважає, що ситуацію в місті вдасться утримати в нормальному руслі. Принаймні наразі є домовленість із “Львівобленерго” про те, що за виставленим до 5 числа кожного місяця рахунком “Львівводоканал” сплачуватите суму протягом наступних п’яти днів. Якщо надійдуть субсидії, то це буде стовідсоткова проплата. Якщо ж ні – то обов’язкова проплата 1 млн. 400 тис. грн. щомісяця. А відповідаючи на депутатський запит Володимира Гірняка щодо виконання ухвали міськради про стабілізацію водопостачання в місті, Сендега сказав, що обласна прокуратура не вбачає жодного злочину в діях “Львівобленерго”. За спожиті послуги треба платити.

Та навіть якщо відбудеться чергове відключення води, жодного суттєвого резонансу в місті не буде, каже голова постійної депутатської комісії з дотримання громадського правопорядку, місцевого самоврядування та прав людини Зеновій Сірик. Адже після попередніх відключень фондом “Право і демократія” не було зафіксовано жодної позовної заяви чи письмової скарги від громадян. Хоча, на думку Сірика, майже всі розуміють, що державний чиновник повинен обстоювати права людей, за рахунок податків котрих він існує. Депутат вбачає у цій проблемі аж три інші. “Перша – це запекла боротьба за майно між потужними клановими угрупованнями. І вся біда в тому, що коїться це за рахунок звичайних громадян, – каже Сірик. - Друга – держава не погашає пільги та субсидії. А держчиновники замість того, щоби воювати за гроші, намагаються або позбавляти послуг, або піднімати ціни. І це теж коштом мешканців. Третя і найсуттєвіша – городяни дозволяють так знущатися над собою”. А на думку міського голови, ситуація зі знеструмленням насосних станцій, електротранспорту та теплових підприємств є звиклою для всієї України. Щоби її вирішити, було скликано позачергове засідання правління асоціації міст України. Усі мери дійшли до спільного висновку: ні правова база України, ні планування житла, ні фінансове середовище не пристосовані до нинішніх ринкових умов. Адже якщо знеструмлюють станції тільки тому, що не надійшли кошти із держбюджету, то чи може “Львівводоканал” подати в суд на державу? Окрім того, міські голови наполягали, щоби держава визнала офіційно свої борги перед комунальними підприємствами. І або не допускала щомісячного підвищення тарифів на електроенергію, або постійно коригувала бюджет у відповідній пропорції.

А тим часом місто живе звикло. За словами начальника управління охорони здоров’я Зеновія Гузара, усі медичні заклади функціонують нормально. Відбувається госпіталізація хворих. Але головні лікарі хвилюються. Якщо раптом місто не узгодить вирішення проблем із “Львівобленерго”, то в лікарнях терміново набиратимуть воду в усі можливі ємкості.

POSTUP - ПОСТУП
№106 (764),
13 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Україна заробляє на війнах?
·В очікуванні нової газової кризи
·В НОМЕРІ
·Учителі погрожують новим страйком

ПОГЛЯД
·Ви у футбол граєте?
·вибори починаються...

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Яворівський полігон очікує миротворців
·Удар у відповідь
·Затримано 22 тонни неякісних курячих стегенець
·Побито газетярів
·У Львові знову з'являться дерев'яні дахи
·Відділ приватизації житла досі не працює
·Студзагони реанімують
·На Личаківському цвинтарі знову неспокійно
·Квартири підпалюють задля ремонту?
·Депутати не хочуть виконувати своїх обов'язків
·На дорозі не до жартів
·Зводять порахунки з життям

ПОСТУП З КРАЮ
·Прибутковий електрострум
·Україна заробляє на війнах?
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·світоогляд
·Скандал iз вiдеоплiвкою ООН триває
·Російські вояки визнають свої злочини
·Полювання на відьом у ІІІ-у тисячолітті
·Кінець світу - не за горами

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·край
·Гривня - сила, долар - могила
·Український космос приватизують
·Усе має свій кінець. І ремонти теж
·Об'єднана сила
·еконовини

НАС 800 ТИСЯЧ
·Віртуоз перукарської справи
·Сходження до Єрусалиму
·Вітання з Лінкольна

АРТ-ПОСТУП
·Дивовижі середньої статі
·Боб Ділан уже 30 років архангел Михаїл
·Режисер запрошує глядачів в туалет
·Автор "Гаррі Поттера" віддала премію починаючим письменникам
·Малюнок Мікеланджело все-таки піде з молотка
·Париж опинився в Азії
·Відвідувачі виставки відірвали Мадонні свинячу голову

АВТОПОСТУП
·НОВИНКИ
·Молодший брат великого Хаммера
·В Україні вироблятимуть джипи
·Любиш кататися - люби проходити техогляд

СПОРТ-ПОСТУП
·СКА - "Олімпія" не гратиме серед найкращих
·Традицію збережено. На жаль...
·Битва чемпіонів-2
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Tool пропонує "терапію сліз"