BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-18 ЛИПНЯ 2001 року |

Закохані у президента

Російська молодь "іде разом" - у надії на безкоштовний Інтернет, пейджер і президента Володимира Путіна

ПУТІНЮГЕНД

Софія СОДОЛЬ

Ставши членом російського молодіжного руху на підтримку президента Володимира Путіна “Ті, що йдуть разом” (“Идущие вместе”), можна отримати десять годин у місяць безкоштовного доступу до Інтернету, щотижня – два безкоштовні квитки в кіно та один безкоштовний похід у басейн.

Якщо юнак або дівчина готові підписатися під “Моральним кодексом” організації, то отримають можливість безкоштовно вчитися англійській мові та відвідувати спортивну секцію. А ще можна стати одним із лідерів “Тих, що йдуть разом”, якщо приведеш зі собою п’ять друзів. Тоді станеш їхнім керівником і отримаєш безкоштовний пейджер та 500 рублів. А під час канікул зможеш безкоштовно відпочити в Криму.

Членів нової російської молодіжної організації можна вирізнити за майкою із портретом президента Путіна та гаслом “Все путём”. Головний напрямок діяльності “Тих, що йдуть разом” – публічна підтримка Володимира Путіна. Головним покровителем організації, за інформацією впливового російського тижневика “Власть”, є заступник глави адміністрації російського президента Владислав Сурков.


Почалося все приблизно в травні минулого року, коли відомий російський співак Йосиф Кобзон надіслав президентові листа, в якому написав, що настав час створювати “новий комсомол”. Путіну ідея молодіжного руху сподобалася, і він доручив листа “до виконання” Суркову. А вже той знайшов безпосереднього виконавця – Василя Якименка, який свого часу займався в Кремлі зв’язками з громадськими організаціями.

Якименко має в Росії досить скандальну репутацію. Свого часу він уже організовував для адміністрації президента одну акцію – маніфестацію повій у Москві “на підтримку” колишнього генерального прокурора Юрія Скуратова, якого звільнили з посади за аморальну поведінку (на телебачення потрапила плівка, де генпрокурор розважається з повіями). Тоді Якименко найняв сім московських студенток, які, на жаль, як зазначала російська преса, були мало схожі на повій. Акція провалилася. Але Якименко набрався досвіду. І новий рух організовував інакше.

Для участі в акціях “Тих, що йдуть разом” вербувалися молоді люди, здебільшого не москвичі. Їх ділили на “бригади” і призначали старшого. “Бригадирам” за участь у публічній акції платили по 50 USD, а рядовим членам – по 50 рублів (менше 2 USD).

Перша акція нової організації відбулася 7 листопада 2000 року – в день річниці жовтневої революції 1917 року, коли більшовики на чолі з Володимиром Леніним захопили владу в Росії. Цього дня “новий комсомол” вийшов на вулиці Москви, аби задекларувати свою підтримку Володимирові Путіну. За підрахунками міліції, зібралося близько трьох тисяч осіб. Василь Якименко, який представлявся неформальним лідером руху, журналістам сказав: “Ми політикою не займаємося. А мітинг – це так. Треба ж врешті-решт по-людськи президента підтримати – у нього діти хворіють”.

“Ті, що йдуть разом” відзначилися також акціями протесту під американським посольством (підтримували скандальновідомого Павла Бородіна, якого затримали у Нью-Йорку за звинуваченням у фінансових зловживаннях). Пізніше, під час конфлікту навколо НТВ, членів організації бачили під телецентром Останкіно з плакатами проти Володимира Гусинського та Євгена Кисельова (відповідно, власника і гендиректора НТВ).

Наступна гучна акція відбулася 7 травня 2001 року і була присвячена річниці інавгурації президента Росії Володимира Путіна. Акція відбулася під промовистою назвою “Річниця інавгурації Володимира Путіна – найважливіший етап у житті країни”.

...Рекламний проспект “Тих, що йдуть разом” є простим і зрозумілим кожному. “Організація доклала всіх сил для того, щоби всі її члени могли робити все це безкоштовно – займатися танцями, ходити в басейни, тренажерні зали, на концерти, в кіно... Щоби хоча б у стінах організації можна було б не думати про те, що за все треба платити, оскільки достатньою платою за те, що пропонує організація своїм членам, є їх соціальна активність та прагнення бути кращими”.

А для того, щоби було чітко зрозуміло, що таке – “бути кращими”, існує “Моральний кодекс” для членів організації. Деякі витяги з нього: “Матюкайтеся – і вас ніколи не приймуть на серйозну відповідальну роботу. Матюкайтеся – і ви ніколи не залишите кола тих, хто вічно п’є пиво, нічого не робить і не читає, кола тих, хто слухає децлів (ДеЦл – популярний серед російських тінейджерів виконавець, який працює у стилі “хіп-хоп”. – Ред). Не варто забувати, що ставлення до росіян як до брудної худоби і до Росії як до безкультурного болота у всього світу склалося багато в чому через постійне пияцтво”.

Далі у “Моральному кодексі” йдеться про більш концептуальні речі: “90-ті роки привели до економічного та політичного керма людей, які розкрадали національні багатства. У березні 2000 року ситуація змінилася. Після виборів нового президента країна отримала, можливо, останній шанс знову стати потужною та серйозною державою, якою можна гордитися. Однак ті, кому вигідна ситуація безвладдя та беззаконня (олігархи, губернатори, депутати та їх оточення), вигідні зубожіння, війни, вибухи, дефолти почали несамовито опиратися будь-яким спробам навести порядок у країні... Настав час, коли більше не можна бути байдужим.”

Василь Якименко в інтерв’ю тижневику “Власть” так пояснив те, чим займаються учасники організації: “Ми людям добро робимо, захищаємо права студентів. Пропонує якийсь професор студентці залік на дачі здати, вона приходить до нас, а ми приводимо під інститут 600 осіб і влаштовуємо йому обструкцію. Ну, звісно, через одну не підемо, але якщо їх штук 20 набереться...”

Користування басейнами та всі інші блага, задекларовані у рекламному проспекті організації, і справді надаються безкоштовно. “Зрозумійте, – говорить ще один лідер “Тих, що ідуть разом” Георгій Удалов, – багатьом хлопцям раніше, при Єльцині, не було з ким просто в футбол побігати. А тепер, з нашою допомогою, вони відчули, що жити стало краще.” До чого тут Путін на майках? “Ну, треба ж людям у щось вірити. От вони у минулому році в Путіна й повірили”.

POSTUP - ПОСТУП
№105 (763),
12-18 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Леонід Кучма: Я не цар
·СБУ потрапила в Павутину
·В НОМЕРІ
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОГЛЯД
·Кучма врятував православ'я
·Манлива павутина
·Ви як відпочиваєте?
·київські рапсодії-2

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів очікує справжній Армагеддон
·Польське консульство переїде з курника
·Політичні партії пікетували медуніверситет
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·У понеділок знову знеструмлено водогони Івано-Франківська
·Заклик Папи лунав на Крилоській горі
·Зустріч з "чотирма різними" у Польщі
·Ратуша без прапора
·Найкращий бізнес - у сфері обслуговування

ПОСТУП З КРАЮ
·Переділ кордону
·Президент злякався громадянської війни
·Вибори під конролем
·Європейська нахабність
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Дізнайся, хто твій стукач
·Підозрюваний утікав у Швецію
·Сутички переносяться до кнесету
·Закохані у президента
·Секс-скандал у Конгресі США
·Усі на боротьбу з глобальним тероризмом

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Діти роблять у Мережі зовсім не те, що думають їхні батьки
·ІВМ створила найшвидший кремнієвий транзистор
·PC-NEWS
·УВАГА!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Microsoft: ПЗ із відкритим кодом - це вірус
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Працівники СБУ затримали групу вимагачів
·ХРОНІКА
·Завод із тюремними правилами?
·Наркомани ідуть на злочини

АРТ-ПОСТУП
·У пошуках Автентика
·Ностальгійна музика повернення

КІНОПОСТУП
·Дві гармонійні пари
·Штучний розум = Інопланетянинові
·Ти можеш розраховувати на мене
·Індіана Джонс і загублена четверта частина
·Режисери між славою, кіно та реальністю

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто стане новим президентом МОК?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Помсти не буде

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Світські плітки