BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-18 ЛИПНЯ 2001 року |

Підозрюваний утікав у Швецію

ПОЛЬЩА

Любко ПЕТРЕНКО

“Негайно затримайте пором, який пливе зі Свіноуйсця до Швеції!” – “Пізно, пором уже в шведських територіальних водах!” – “Зметикуйте що-небудь, на борту – небезпечний державний злочинець...”
Це не цитата з детективного серіалу, а реальна розмова, яка у вівторок зранку відбулася на лінії урядового зв’язку між керівниками Служби охорони держави та Польського Балтійського флоту. Йшлося про затримання високопосадового чиновника з Міністерства національної оборони – Збіґнєва Фармуса.

Наведена розмова відбулася після екстреної наради міністра оборони, шефа спецслужб і міністра юстиції Польщі. Напередодні прем’єр-міністр Єжи Бузек усунув із посади віце-міністра національної оборони Ромуальда Шереметьєва, оскільки на нього падала тінь причетності до корупційного скандалу. Головним же підозрюваним у цій справі був саме Збіґнєв Фармус – асистент і головна довірена особа Шереметьєва.

Той, хто коли-небудь зустрічався із заступником керівника польського військового відомства, не міг не отримати після спілкування з ним маси позитивних вражень. Шереметьєв – людина надзвичайно комунікабельна, зі здоровим почуттям гумору. Лише прізвище трохи підозріле, мабуть, далася взнаки належність частини Речі Посполитої до Російської імперії. Але хіба це причина, аби звинувачувати таку симпатичну людину в хабарництві?.. У це ну дуже важко повірити...

Зрештою, поки що прямих доказів корумпованості віце-міністра не виявлено. Існують певні підозри щодо шикарного авта, ділянки землі в лісочку, хатинки вартістю у мільйон злотих, якими він володіє. Інакше зі Збіґнєвом Фармусом: як стверджує газета Rzeczpospolita, практично доведено, що він від імені Шереметьєва брав хабарі від деяких закордонних компаній-виробників зброї для нібито залагодження державного контракту на озброєння Війська польського. Інкримінують йому навіть вимагання хабарів лише за організацію зустрічі з віце-міністром (можу запевнити, що делегація українських журналістів за зустріч із Ромуальдом Шереметьєвим не заплатила ані гроша. – Л. П.).
За останні кілька днів спецслужби почали особливо активно розкручувати справу про хабарництво у військовому відомстві. Тож Бузек був змушений спершу тимчасово відсторонити Шереметьєва від виконання службових обов’язків, а згодом і взагалі звільнити.

Коли ж викликали на допит Фармуса, то його не виявилося вдома. З’ясувалося, що він уже встиг ступити на борт порома, який рухався до Швеції. Тоді й відбулася згадана нарада глав силових відомств, а потім і розмова з керівництвом флоту.

Далі події розвивалися за класичним голлівудським сценарієм. Фармус уже відчував себе у безпеці: ось він – шведський порт Істад. Не здогадувався він, що у цей момент капітан порому отримує від керівництва флоту наказ повернути судно у нейтральні води. Капітан оголошує пасажирам, що нібито через невеличку аварію необхідно на деякий час завернути пором. У цей час із польського берега мчить гелікоптер зі штурмовою групою Міністерства охорони держави на борту. Гелікоптер зависає над судном, канатами спускаються хлопці у плямистих одностроях. За лічені секунди вони затримують Фармуса і в кайданках садять його на спеціальне крісло, на якому і втягують затриманого до гелікоптера. А справу про корупцію в Міністерстві національної оборони ще чекає довге і втомлююче розслідування...

POSTUP - ПОСТУП
№105 (763),
12-18 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Леонід Кучма: Я не цар
·СБУ потрапила в Павутину
·В НОМЕРІ
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОГЛЯД
·Кучма врятував православ'я
·Манлива павутина
·Ви як відпочиваєте?
·київські рапсодії-2

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів очікує справжній Армагеддон
·Польське консульство переїде з курника
·Політичні партії пікетували медуніверситет
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·У понеділок знову знеструмлено водогони Івано-Франківська
·Заклик Папи лунав на Крилоській горі
·Зустріч з "чотирма різними" у Польщі
·Ратуша без прапора
·Найкращий бізнес - у сфері обслуговування

ПОСТУП З КРАЮ
·Переділ кордону
·Президент злякався громадянської війни
·Вибори під конролем
·Європейська нахабність
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Дізнайся, хто твій стукач
·Підозрюваний утікав у Швецію
·Сутички переносяться до кнесету
·Закохані у президента
·Секс-скандал у Конгресі США
·Усі на боротьбу з глобальним тероризмом

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Діти роблять у Мережі зовсім не те, що думають їхні батьки
·ІВМ створила найшвидший кремнієвий транзистор
·PC-NEWS
·УВАГА!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Microsoft: ПЗ із відкритим кодом - це вірус
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Працівники СБУ затримали групу вимагачів
·ХРОНІКА
·Завод із тюремними правилами?
·Наркомани ідуть на злочини

АРТ-ПОСТУП
·У пошуках Автентика
·Ностальгійна музика повернення

КІНОПОСТУП
·Дві гармонійні пари
·Штучний розум = Інопланетянинові
·Ти можеш розраховувати на мене
·Індіана Джонс і загублена четверта частина
·Режисери між славою, кіно та реальністю

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто стане новим президентом МОК?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Помсти не буде

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Світські плітки