BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-18 ЛИПНЯ 2001 року |

Міській владі подобається сидіти без води

ЗНЕВОДНЕННЯ

Іванка ПОПОВИЧ

Закінчення. Початок – стор. 1

Комітет захисту прав львів’ян поширив заяву, в якій ідеться про те, що мешканці міста “вправі вимагати дотримання норм законодавства та людської моралі від тих, хто взяв на себе зобов’язання забезпечувати основні потреби громадян”. В ухвалі поставлено ряд вимог до органів державної влади та місцевого самоврядування. Зокрема, забезпечити на території Львова дію законодавчих актів України, що стосуються водо- та електропостачання, і не допустити повторного відключення від енергопостачання об’єктів водоканалу. У разі якщо компромісних рішень не буде досягнуто, з ініціативи комітету 18 липня біля Ратуші відбудеться віче, щоби відстоювати свої права. Про це заявила громадський діяч Ірина Калинець.

На думку голови тимчасової депутатської комісії з питань діяльності “Львівводоканалу” Володимира Гірняка, ситуацію, яка склалася 14-15 травня цього року вна-слідок відключення ВАТ “Львівобленерго” від електропостачання водозаборів та насосних станцій МКП “Львівводоканал”, в результаті чого практично все місто залишилося без води на дві доби, можна кваліфікувати як зумисно створену надзвичайну ситуацію локального рівня. “Згідно зі статтею 4 Закону України “Про правовий режим надзвичайного стану”, характерними ознаками такої ситуації є наявність реальної загрози життю і здоров’ю значних верств населення, що вже само по собі є неприпустимим, – говорить Володимир Гірняк. – Свої дії ВАТ “Львівобленерго” обґрунтовує постановою Кабміну “Про забезпечення дисципліни розрахунків за спожиті природний газ, теплову та електричну енергію”, що передбачає можливість Мінпаливенерго та облдержадміністраціям припинити відпускання природного газу, теплової та електричної енергії споживачам, які не здійснюють поточної оплати за їх транспортування та споживання. Але ця постанова не передбачає можливості припиняти відпускання електричної енергії споживачам самим обленерго”.

Також Володимир Гірняк наголосив на тому, що необхідно визнати той факт, що “Львівводоканал” не в повному обсязі здійснив поточну оплату за електроенергію, незважаючи на ухвалу сесії міської ради від 15 травня 2001 р. Окрім того, на його думку, вражає той факт, що, незважаючи на порушення чинного законодавства, конституційних прав мешканців Львова, міська влада досі не подала в суд на ВАТ “Львівобленерго”.

“Напевно, міській владі Львова подобається те, що місту відмикають подачу води, – прокоментував “Поступу” ситуацію директор департаменту електроенергетики міністерства палива та енергетики України Богдан Дацишин. – Подібна ситуація є по всій Україні. Щодня у мене в приймальні сидять керівники областей та міські голови, які мають справу з подібною проблемою, – і лише від Львова я нікого не бачу. Коли я відвідував Львів, то перед журналістами задекларував, що готовий разом з усіма сторонами сісти за стіл переговорів і бути посередником у вирішенні цього конфлікту, але погодьтеся, що ініціатива в першу чергу мала б надходити від міського голови Львова. А так у мене складається враження, що його ця проблема не цікавить. Як львів’янинові, мені дуже прикро, що місто знову буде без води. Але у вас є міська влада, яка гроші отримує за свою роботу, і вона в першу чергу повинна займатися цією проблемою. Не журналісти повинні до мене дзвонити і повідомляти, що у вас біда, що 16 липня знову почнуться знеструмлення, а ваш міський голова”.

POSTUP - ПОСТУП
№105 (763),
12-18 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Леонід Кучма: Я не цар
·СБУ потрапила в Павутину
·В НОМЕРІ
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОГЛЯД
·Кучма врятував православ'я
·Манлива павутина
·Ви як відпочиваєте?
·київські рапсодії-2

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів очікує справжній Армагеддон
·Польське консульство переїде з курника
·Політичні партії пікетували медуніверситет
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·У понеділок знову знеструмлено водогони Івано-Франківська
·Заклик Папи лунав на Крилоській горі
·Зустріч з "чотирма різними" у Польщі
·Ратуша без прапора
·Найкращий бізнес - у сфері обслуговування

ПОСТУП З КРАЮ
·Переділ кордону
·Президент злякався громадянської війни
·Вибори під конролем
·Європейська нахабність
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Дізнайся, хто твій стукач
·Підозрюваний утікав у Швецію
·Сутички переносяться до кнесету
·Закохані у президента
·Секс-скандал у Конгресі США
·Усі на боротьбу з глобальним тероризмом

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Діти роблять у Мережі зовсім не те, що думають їхні батьки
·ІВМ створила найшвидший кремнієвий транзистор
·PC-NEWS
·УВАГА!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Microsoft: ПЗ із відкритим кодом - це вірус
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Працівники СБУ затримали групу вимагачів
·ХРОНІКА
·Завод із тюремними правилами?
·Наркомани ідуть на злочини

АРТ-ПОСТУП
·У пошуках Автентика
·Ностальгійна музика повернення

КІНОПОСТУП
·Дві гармонійні пари
·Штучний розум = Інопланетянинові
·Ти можеш розраховувати на мене
·Індіана Джонс і загублена четверта частина
·Режисери між славою, кіно та реальністю

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто стане новим президентом МОК?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Помсти не буде

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Світські плітки