BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-18 ЛИПНЯ 2001 року |

Політичні партії пікетували медуніверситет

АКЦІЯ

Ірина БЖЕЗІНСЬКА

У вівторок представники політичних партій Львівщини (КРУПОЛ) пікетували Львівський державний медуніверситет ім. Данила Галицького.

Вони вимагали негайно звільнити з посади ректора ЛДМУ Б. Замінковського та створити компетентну незалежну комісію з залученням депутатів ВРУ, депутатів Львівської обласної ради та представників громадськості для перевірки фінансової, наукової, кадрової та господарської діяльності ректора.
Як розповів заступник начальника Личаківського райвідділу міліції з громадської безпеки Богдан Чура, на пікетування вийшло близько 20 осіб із транспарантами. На противагу їм виставили антипікет із медуніверситету. У руках його учасників були теж транспаранти з вимогами: “Не заважайте нам працювати!”, “Геть руки від університету!”. Усе це тривало близько півгодини, після чого пікетники мирно розійшлися. Як повідомив Богдан Чура, це перший пікет, дата наступного наразі не відома.


Як зазначив голова ЛОО УРП Степан Середа, питання про хабарництво у Львівському медичному університеті партії порушували ще влітку минулого року. “Уже протягом трьох років до нас звертаються і студенти, й окремі викладачі університету. Зокрема, навіть студенти-відмінники не можуть у деяких викладачів отримати оцінку без хабара. Але зараз про це дуже бояться говорити відверто як одні, так і другі. Саме в медичний університет немає шансів вступити без хабара”
Ректор Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького Борис Зіменковський говорить, що заява політичних партій – це суцільний наклеп. Аналогічну заяву політичних партій про корупцію в медуніверситеті було оприлюднено близько року тому. Наразі в провадженні Франківського районного суду Львова є позов керівництва медуніверситету до політичних партій за наклеп.


“За два з половиною роки нас перевіряли три комісії: КРУ, Антимонопольного комітету, комісії з питань ціноутворення. Працівники прокуратури опитали 60 викладачів. Висновки обласної прокуратури перевірила Генеральна прокуратура. Проте в жодному разі вказані в заяві факти не підтвердилися. Ціле звернення про наклеп і брехню написала Вчена рада (це 120 працівників), його друкувала преса”.

До речі, як зазначив Борис Зіменковський, минулого тижня він запросив до діалогу Юрія Шухевича. Проте пропозицію було проігноровано.

Ініціатором пікетування і наклепницьких листів Борис Зіменковський вважає доцента Абрагамовича, якого звільнили. Але за це ратували працівники його кафедри, а не начальство університету. Тоді з 17 працівників прохання про заміну керівника підписали 14.

“Я намагався залагодити конфлікт, проте працівники були налаштовані дуже категорично. На засіданні ректорату Абрагамович висловив небажання працювати доцентом на кафедрі і заявив, що буде боротися. Потім двічі хворів і не з’являвся на Вчену раду. Коли Вчена рада передала свої повноваження у вирішенні питання з Абрагамовичем ректорату, його перевели завідуючим на іншу кафедру”, – каже ректор. Після того як Абрагамович подав до суду на працівників своєї попередньої кафедри та на адміністрацію університету, його звільнили.

В університеті викладачів є чимало, серед них іноді трапляється і “погана вівця”, як висловився Борис Зіменковський. “Наприклад, цього року були заяви студентів, у яких вказувалося на викладача, котрий вимагав “винагороду”. Йому було поставлено умову звільнитися за власним бажанням, що він і зробив. З аналогічних причин два роки тому пішли ще три викладачі.

POSTUP - ПОСТУП
№105 (763),
12-18 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Леонід Кучма: Я не цар
·СБУ потрапила в Павутину
·В НОМЕРІ
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОГЛЯД
·Кучма врятував православ'я
·Манлива павутина
·Ви як відпочиваєте?
·київські рапсодії-2

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів очікує справжній Армагеддон
·Польське консульство переїде з курника
·Політичні партії пікетували медуніверситет
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·У понеділок знову знеструмлено водогони Івано-Франківська
·Заклик Папи лунав на Крилоській горі
·Зустріч з "чотирма різними" у Польщі
·Ратуша без прапора
·Найкращий бізнес - у сфері обслуговування

ПОСТУП З КРАЮ
·Переділ кордону
·Президент злякався громадянської війни
·Вибори під конролем
·Європейська нахабність
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Дізнайся, хто твій стукач
·Підозрюваний утікав у Швецію
·Сутички переносяться до кнесету
·Закохані у президента
·Секс-скандал у Конгресі США
·Усі на боротьбу з глобальним тероризмом

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Діти роблять у Мережі зовсім не те, що думають їхні батьки
·ІВМ створила найшвидший кремнієвий транзистор
·PC-NEWS
·УВАГА!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Microsoft: ПЗ із відкритим кодом - це вірус
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Працівники СБУ затримали групу вимагачів
·ХРОНІКА
·Завод із тюремними правилами?
·Наркомани ідуть на злочини

АРТ-ПОСТУП
·У пошуках Автентика
·Ностальгійна музика повернення

КІНОПОСТУП
·Дві гармонійні пари
·Штучний розум = Інопланетянинові
·Ти можеш розраховувати на мене
·Індіана Джонс і загублена четверта частина
·Режисери між славою, кіно та реальністю

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто стане новим президентом МОК?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Помсти не буде

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Світські плітки