BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-18 ЛИПНЯ 2001 року |

Львів очікує справжній Армагеддон

ХАОС

Маріанна РОМАНЕНКО

Усю відповідальність за можливе знеструмлення міських комунальних підприємств – “Львівводоканалу”, “Львівтеплоенерго”, “Львівелектротрансу” та “Залізничтеплоенерго” – директори цих структур покладають на державу. Як заявив директор “Електротрансу” Богдан Бедрило, з одного боку, маємо ринкові відносини з втручанням держави. Це коли держава регулює тарифи на послуги комунальних підприємств. З іншого – просто ринкові умови, коли держава відмовляється ставати посередником у відносинах між комунальним і приватним підприємствами.

Як повідомив директор “Залізничтеплоенерго” Григорій Баляш, упродовж трьох років, коли відбувалося підвищення курсу долара, комунальним підприємствам доводилося купувати газ та електроенергію. Держава ж не дозволяла піднімати тарифи для населення. Відтак його підприємство втратило 9 млн. гривень, “Львівводоканал” – 26 млн., “Львівтеплоенерго” – не менш, ніж 20 млн.

Окрім того, за їхніми ж свідченнями, держава винна в тому, що, задекларувавши пільги та субсидії для великої частини населення, не вишукала коштів для їх погашення. Що знову ж таки спричинило зростання заборгованості комунальних підприємств за газ та електроенергію.

Богдан Бедрило вважає, що знеструмлювати “Львівелектротранс” немає жодних підстав, оскільки це підприємство не тільки сплачує стовідсотково за поточно спожиту енергію, але й частково погашує борги. Так, минулого року, коли відбулося вимкнення електроперевізників, борг становив понад три мільйони гривень. Зараз – більш, ніж два мільйони. На думку Бедрила, біда в тому, що “Львівобленерго” висуває дуже стислі терміни для погашення боргу. Якби ж то їх вдалося розтягнути на 5-10 років, то “Львівелектротранс” зумів би віддати все, що винен за попередні роки. Зрештою, за словами головного інженера департаменту міського інженерного господарства З. Новікевича, домовленості між “Львівелектротрансом” і “Львівобленерго” було досягнуто. Тому електротранспорт продовжує працювати.

Уже з 11 липня комунальне підприємство “Залізничтеплоенерго” мали позбавити електрики за борги. Принаймні попередження про це працівники комунального господарства вже отримали. За словами директора цього підприємства Григорія Баляша, унаслідок такого рішення “Львівобленерго” чи не всі мешканці Залізничного району будуть без гарячої води. Хоча вже зараз через борги перед тепловиками без гарячої води залишилося 140 будинків, тобто 20 відсотків усіх, кого вони обслуговують. Як зазначив пан Баляш, рахунок на 225 тисяч гривень, який виставило “Львівобленерго”, не є чинним. І зараз цю ситуацію розбирають в арбітражному суді.

Якщо води в місті не буде взагалі, то, на думку директора “Львівтеплоенерго” Ігоря Марчака, від його установи нічого не залежатиме: не буде що підігрівати. Тим паче, що вони отримали попередження від газовиків про перебір ліміту. Отже, тепер відбуватиметься переорієнтація подачі гарячої води в ті райони та будинки, які справно платять за надані послуги. Так, поінформував пан Марчак, під час візиту Понтифіка за розширеним графіком гарячу воду отримували мешканці Сихова, тому що в них і проплата була вищою, ніж в інших районах. Тепер це співвідношення схилилося в бік Личаківського та Франківського районів. А відтак тут більшість будинків матимуть гарячу воду.
Лист про можливі знеструмлення насосних станцій отримали і працівники міської санепідемстанції. Головний лікар Раїса Потицька сказала, що жодних протестів вони не висловлюватимуть. “Ми вже колись подали свій протест у прокуратуру під час першого відключення”, – каже вона. Але дії не дали результатів, тому санепідемстанція працюватиме в посиленому режимі. За словами Потицької, всі підприємства харчової промисловості обов’язково буде закрито відповідним приписом. Припинять роботу хлібозаводи, молокозавод і молококомбінат. Раїса Потицька вважає, що місто в таку спеку без води “придбає” купу інфекційно-кишкових захворювань. Принаймні в Стрию вже спостерігається різкий спалах гепатиту.

Начальник відділу торгівлі та побуту Ярослав Пелеховський вважає, що немає жодних підстав позбавляти води та струму хлібо- та молокозаводи, адже вони справно платять. І два попередні відключення не зачепили наших підприємств харчової промисловості. Так мало б бути й зараз. В іншому разі нагодувати місто буде проблематично. “На початку вісімдесятих років, коли згорів хлібозавод № 1, ми завозили у Львів близько 160 тонн хліба та хлібобулочних виробів. І це було важко”, – каже пан Пелеховський.

А тим часом у ВАТ “Львівобленерго” нам повідомили, що тут іще не відмовилися від свого наміру знеструмити комунальні підприємства. Голова правління Володимир Матвіїшин не зустрічався з директором департаменту міського інженерного господарства Володимиром Шелевієм і каже, що навіть не планує цього робити. “Ніхто не дотримується графіків погашення заборгованостей. Ще й їх накопичують, не даючи собі ради з поточною проплатою”, – аргументує своє рішення Матвіїшин.
Тим паче, що, за інформацією заступника голови облдержадміністрації з паливно-енергетичних питань Леоніда Мельника, кілька днів тому він отримав лист із прокуратури області, в якому сказано, що в діях “Львівобленерго” щодо знеструмлення насосних станцій, унаслідок якого в місті виникла надзвичайна ситуація, злочину немає. За словами заступника прокурора області Богдана Татарина, Генеральна прокуратура перевіряла дії “Львівобленерго” у ситуації 15 травня та дійшла висновку, що не можна посилатися на одні закони, ігноруючи дію інших.

POSTUP - ПОСТУП
№105 (763),
12-18 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Леонід Кучма: Я не цар
·СБУ потрапила в Павутину
·В НОМЕРІ
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОГЛЯД
·Кучма врятував православ'я
·Манлива павутина
·Ви як відпочиваєте?
·київські рапсодії-2

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів очікує справжній Армагеддон
·Польське консульство переїде з курника
·Політичні партії пікетували медуніверситет
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·У понеділок знову знеструмлено водогони Івано-Франківська
·Заклик Папи лунав на Крилоській горі
·Зустріч з "чотирма різними" у Польщі
·Ратуша без прапора
·Найкращий бізнес - у сфері обслуговування

ПОСТУП З КРАЮ
·Переділ кордону
·Президент злякався громадянської війни
·Вибори під конролем
·Європейська нахабність
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Дізнайся, хто твій стукач
·Підозрюваний утікав у Швецію
·Сутички переносяться до кнесету
·Закохані у президента
·Секс-скандал у Конгресі США
·Усі на боротьбу з глобальним тероризмом

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Діти роблять у Мережі зовсім не те, що думають їхні батьки
·ІВМ створила найшвидший кремнієвий транзистор
·PC-NEWS
·УВАГА!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Microsoft: ПЗ із відкритим кодом - це вірус
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Працівники СБУ затримали групу вимагачів
·ХРОНІКА
·Завод із тюремними правилами?
·Наркомани ідуть на злочини

АРТ-ПОСТУП
·У пошуках Автентика
·Ностальгійна музика повернення

КІНОПОСТУП
·Дві гармонійні пари
·Штучний розум = Інопланетянинові
·Ти можеш розраховувати на мене
·Індіана Джонс і загублена четверта частина
·Режисери між славою, кіно та реальністю

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто стане новим президентом МОК?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Помсти не буде

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Світські плітки