BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-18 ЛИПНЯ 2001 року |

ІВМ створила найшвидший кремнієвий транзистор

БАР"ЄР

Грицько БУБЛИК

Кілька тижнів тому “Поступ” писав про нові транзистори від Intel, передбачаючи, що подібні розробки ось-ось мають з’явитися і в інших “залізних” гігантів. І ось компанія IBM оголосила, що їй вдалося створити найшвидший у світі кремнієвий транзистор – основний “будівельний блок” для створення мікросхем. IBM розраховує, що це відкриття дозволить їй довести швидкість мікропроцесорів до 100 ГГц протягом найближчих двох років.

Транзистор використовує вже перевірену кремній-германієву (SiGe) технологію IBM і нові розробки, досягає швидкості 210 ГГц. Ці результати перевищують показники існуючих транзисторів на 80% за швидкістю при зниженні енергоспоживання на 50%. “Як в авіації є принципово важливий “звуковий бар’єр”, над подоланням якого працювали авіабудівники, так і в кремнієвих транзисторах таким принциповим бар’єром була швидкість 200 ГГц, – сказав Бернар Меєрсон, віце-президент Центру IBM з досліджень і розробок в області комунікацій. – Постачальникам високопродуктивної електроніки не треба більше використовувати мікросхеми на екзотичних і дорогих матеріалах для підвищення швидкості роботи пристроїв. Кремній залишається основним матеріалом для виробництва чіпів”.

Швидкість роботи транзистора значною мірою визначається швидкістю проходження через нього струму. Це залежить від матеріалу, з якого виготовлений транзистор, а також від його розміру. Стандартні транзистори виготовлялися із звичайного кремнію. У 1989 році IBM представила розробку, що змінює базовий матеріал, додавши в кремній елементи германію, помітно меншивши час проходження струму крізь транзистор, що поліпшило продуктивність і знизило енергоспоживання. В оголошеному сьогодні досягненні IBM об’єднала свої SiGe-технології із зміною дизайну транзистора для скорочення шляху електричного струму, що призвело до подальшого збільшення швидкості.


У стандартних транзисторах струм проходить горизонтально, і скорочення його шляху пов’язане зі зменшенням ширини транзистора – надзвичайно складним завданням на нинішньому технологічному рівні. Розроблений IBM транзистор, названий “біполярним транзистором з гетеропереходом” (heterojunction bipolar transistor, HBT), має альтернативну конструкцію з вертикальним напрямом струму. Зменшення товщини транзистора за рахунок товщини SiGe-шару – завдання, що вирішується в процесі виробництва, завдяки чому IBM вдалося скоротити довжину шляху електрики і досягнути поліпшення продуктивності.


Нинішній анонс відкрив нові простори для використання SiGe-технологій. А що ще важливіше, бар’єр швидкості нарешті залишився позаду, перегони за збільшенням продуктивності мережних пристроїв вийшли на новий рівень. Ще одна перевага нової SiGe-технології IBM в тому, що її впровадження можливе на існуючих виробничих лініях, причому знижує час і ціну перебудови виробництва, так само як це роблять ACS800 Drives. Це також дозволить розширити застосування SiGe-чіпів для поліпшення функціональності і зниження енергоспоживання (тобто збільшення життя акумуляторів) мобільними телефонами й іншими бездротовими пристроями.

IBM вже веде роботи з десятками телекомунікаційних компаній із впровадження SiGe в широкий спектр продуктів, використовуючи центри розробки у Волтхемі, Іст Фішкілл і Енсінітас, США, і в Ля Годе у Франції.

POSTUP - ПОСТУП
№105 (763),
12-18 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Леонід Кучма: Я не цар
·СБУ потрапила в Павутину
·В НОМЕРІ
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОГЛЯД
·Кучма врятував православ'я
·Манлива павутина
·Ви як відпочиваєте?
·київські рапсодії-2

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львів очікує справжній Армагеддон
·Польське консульство переїде з курника
·Політичні партії пікетували медуніверситет
·Міській владі подобається сидіти без води

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·У понеділок знову знеструмлено водогони Івано-Франківська
·Заклик Папи лунав на Крилоській горі
·Зустріч з "чотирма різними" у Польщі
·Ратуша без прапора
·Найкращий бізнес - у сфері обслуговування

ПОСТУП З КРАЮ
·Переділ кордону
·Президент злякався громадянської війни
·Вибори під конролем
·Європейська нахабність
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Дізнайся, хто твій стукач
·Підозрюваний утікав у Швецію
·Сутички переносяться до кнесету
·Закохані у президента
·Секс-скандал у Конгресі США
·Усі на боротьбу з глобальним тероризмом

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Діти роблять у Мережі зовсім не те, що думають їхні батьки
·ІВМ створила найшвидший кремнієвий транзистор
·PC-NEWS
·УВАГА!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Microsoft: ПЗ із відкритим кодом - це вірус
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·Працівники СБУ затримали групу вимагачів
·ХРОНІКА
·Завод із тюремними правилами?
·Наркомани ідуть на злочини

АРТ-ПОСТУП
·У пошуках Автентика
·Ностальгійна музика повернення

КІНОПОСТУП
·Дві гармонійні пари
·Штучний розум = Інопланетянинові
·Ти можеш розраховувати на мене
·Індіана Джонс і загублена четверта частина
·Режисери між славою, кіно та реальністю

СПОРТ-ПОСТУП
·Хто стане новим президентом МОК?
·СПОРТ-БЛІЦ
·Помсти не буде

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Світські плітки