BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 10-11 ЛИПНЯ 2001 року |

ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!

Коаліційний уряд ім. Медведчука

“Коаліційний уряд – уряд, до складу якого входять представники різних політичних партій” (Словник іноземних слів, УРЕ, Київ, 1974). Найбільш коаліційним слід було вважати уряд Віктора Ющенка, оскільки сам прем’єр безпартійний, а члени його уряду належали до різних політичних партій. Воно то так, але виявилось не так, бо Віктор Медведчук за допомогою тонких розумувань переінтерпретував загально визнане поняття коаліційності. Він пояснив, що уряд Віктора Ющенка не був коаліційним, бо два члени СДПУ(о), котрі входили до складу цього уряду, не були публічно запропоновані главою партії (В.Медведчук або забув це зробити, або зробив вигляд, що непричетний). Комуно-олігархи звинуватили уряд В.Ющенка в некоаліційності і відправили його у відставку. А ось уряд голови УСПП Анатолія Кінаха, до якого увійшли більшість членів уряду В. Ющенка, у тому числі ті ж два члени СДПУ(о), коаліційний, бо В.Медведчук членів своєї партії тепер уже публічно рекомендував, правда, після того, як А.Кінах включив їх до нового уряду...

Щоб зробити коаліційним уряд В.Ющенка, В.Медведчук в свій час запропонував Віктору Андрійовичу вступити в його партію. В.Ющенко відмовився, бо тоді замість того, щоб брати в олігархів гроші на погашення заборгованості по пенсіях ізарплатні, довелось би забирати гроші у “маленьких українців” для задоволення зростаючих потреб олігархів. І хоч за це довелось заплатити відставкою, він стояв на своєму.


Інтелектуальні ігри дозволили В.Медведчуку створити вигідну політичну позицію для боротьби за президентське крісло. Він фактично став парламентським наставником уряду А.Кінаха і успіхи уряду буде приписувати собі, а неуспіхи - Кінаху. Але розумування можуть привести тільки до тимчасових успіхів. Люди кажуть: розум без мудрості - біда. Боротьба проти уряду В.Ющенка уже знизила рейтинг В.Медведчука до 3%. Ніякий піар не допоможе, люди побачили, хто є хто. Відомо, що той, хто піде за покликом свого розуму, може дійти до ями. В.Медведчук уже двічі побував у цій ямі: коли допомагав засуджувати Василя Стуса і Юрія Литвина за антисовєтську діяльність (обидва загинули в таборах ГУЛАГу) і коли хотів зробити мером Києва свого друга Г.Суркіса, якого кияни з тріском провалили. Це його нічому не навчило...

Генріх Дворко, Київ

Припинити вандалізм

Відкритий лист професору Ярославу Романовичу Дашкевичу, голові Львівського обласного комітету захисту прав львів’ян

Останнім часом відбулось багато випадків знищення надгробних пам’ятників на різних цвинтарях м. Львова й області. Серед зруйнованих пам’ятників є багато таких, які були поставлені на могилах видатних людей і становлять культурно-історичну цінність. Особливе занепокоєння викликають прояви вандалізму, пов’язаного з крадіжками кольорових металів, від цього ми не захищені в повній мірі українським законодавством. Такі дії викликають соціальну напругу і занепокоєння в суспільстві, а також негативну реакцію за межами України. Так, було знищено відразу три пам’ятники відомого львівського скульптора п. Луїзи Штеренштейн у єврейській частині Янівського кладовища: Людина в савані – Вічний Єврей, пам’ятник жорстоко закатованій дитині Людмилі Таран, доктору Єфремову та інші.

Просимо Вас у межах компетенції Комітету захисту прав львів’ян допомогти звернутись у відповідні державні органи України з метою припинення такого вандалізму, упорядкування правового поля щодо збору вторинних кольорових металів, серед яких також трапляються видатні твори мистецтва, які становлять таким чином незахищену людську пам’ять.

З повагою М.Шейхет,
директор Представництва в Україні
Американсько-українського бюро з прав людини та чинного законодавства


“Шукачі” кольорових металів нищать архітектурні пам’ятки


Президентові України Л.Кучмі
Депутатам Верховної Ради України
Кабінету Міністрів України
Генеральній Прокуратурі України
Голові Львівської ОДА п. М.Гладію

Комітет захисту прав львів’ян, товариства “Просвіта”, “Україна-світ”, “Львівська бесіда”, “Американсько-українське бюро з прав людини та чинного законодавства” з’ясували, що в цьому році внаслідок крадіжок кольорових металів у Львові було знищено меморіальну таблицю видатному українському поетові Олегу Ольжичу, попсовано пам’ятник “Просвіті”, вчинено наругу над могилами поета Б.-І. Антонича, художника В.Гнатенка, а також над могилами рідних і близьких багатьох львів’ян на Личаківському, Янівському цвинтарях та єврейській частині Янівського кладовища (на останній знищено три унікальні пам’ятки відомого львівського скульптора пані Л.Штеренштейн).
“Шукачі” кольорових металів нищать і елементи архітектурних пам’яток міста, зривають поруччя у старих будинках, решітки, грати, прикраси і т.і. Відомі випадки зривання електричних дротів.
Така ситуація викликана злочинно-недбалою Постановою Кабінету Міністрів України №1696 від 15.09.1999 р. за підписом Пустовойтенка та байдужістю й некомпетентністю місцевої влади. Усе це вимагає негайної заборони прийому кольорових металів у так званих “прийомних пунктах”, десятки з яких ще й працюють нелегально (без ліцензій), а ті, що їх мають, фактично заохочують пограбування, вандалізм і злочинність, а також кримінального розслідування з метою викриття злочинців.

Депутати Верховної Ради України зобов’язані в найближчий час внести зміни до закону “Про металобрухт”.

Комітет захисту прав львів’ян

Від редакції:

Справді, Постановою КМУ №1696 від 15.09.1999 р. затверджено “Перелік видів побутового металобрухту”, у якому поряд з вилами, дійницями, плювальницями вміщено також “художні вироби”.
У середу, 12 липня, у малому сесійному залі Львівської міської ради відбудеться засідання Комітету захисту прав львів’ян, на якому, поряд із проблемами водопостачання, розглядатиметься також питання нищення пам’яток шукачами кольорових і чорних металів. Початок засідання о 12 годині.

Житомир ушанував пам’ять героя України


25 червня 2001 р. 14-а сесія Житомирської міської Ради ХХІІ скликання прийняла рішення (перевагою в один голос) про перейменування в місті Житомир вул. Чернишевського на ім’я Героя України В’ячеслава Чорновола. Це відбулось за ініціативи громадськості, партійних організацій національно-патріотичого спрямування, окремих громадян. Так, із клопотанням про перейменування вул. Чернишевського на вул. Чорновола до Житомирської міськради звернулась обласна Спілка журналістів, обласні спілки письменників та архітекторів України, міська громада “Житомир”, обласна організація Союзу українок, обласні партійні осередки НРУ, ПРП, КУН, РХП, відомі краєзнавці та громадські діячі області і м.Житомира.

Підтримав ці ініціативи й голова державної комісії з увічнення пам’яті В.Чорновола, колишній віце-прем’єр М.Жулинський. Два роки тривало безглузде протистояння місцевої бюрократії та громадськості (про це писала минулого року і газета “Поступ”). Цікаво, що на Житомирщині все ще бовваніють близько 200 пам’ятників Леніну, які облдержадміністрація своїм рішенням від 1992 року зобов’язувалася знести. Це не виконано і до 10-ї річниці Незалежності.

Член проводу ЖОО НРУ
Юрій Колокольцев, Житомир


Редакція застерігає за собою право скорочувати листи читачів. Публікація листів можлива лише за умови вказаних зворотної адреси або телефону.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (762),
10-11 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Юля хоче стати Жанною
·Хтось скуповує акції "Львівгазу"
·В НОМЕРІ
·"Карпати" показали обличчя
·Де гроші для українських німців?

ПОГЛЯД
·Вам воду часто відключають?
·НІЧна Купала

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Старі водоколонки знову запрацюють?
·Свято Івана Купала відзначили криваво
·Комунальні готелі приватизують
·КРИМІНАЛ
·Тотальне знеструмлення розпочалося

НАША СТОЛИЦЯ
·Облрада хоче побити рекорди працездатності
·Партії протестують проти корупції у вузах
·Один водій скоїв дві аварії
·Студентів одягнуть у середньовічні лати
·Студентів відзначили політики
·ЛАЗ переживає не найкращі часи
·Відмінено маршрут до Кривчиць

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент проти президента
·Політичний коктейль
·Юля хоче стати Жанною
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відеокасета провокує нове напруження
·За права жінок і мігрантів
·Мілошевич, Чорногорія і глибока політична криза
·Де гроші для українських німців?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Дітям - морозиво, дружині - ... горілку
·КРАЙ
·Дефолту знову не буде
·Німеччина потребує іммігрантів
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Перша леді львівської скрипки
·Уродини Шульца без його фресок

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Люк ван Велі - двічі тюльпановий чемпіон
·Іванишевич таки добився свого
·На чемпіонаті європейських країн усі кубки дісталися Україні
·"Карпати" показали обличчя
·Лідери розпочали по-чемпіонськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Таємниці Гаррі Поттера