BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 10-11 ЛИПНЯ 2001 року |

Дефолту знову не буде

БОРГИ

Олег ВІЛЬЧИНСЬКИЙ

Україна найближчими днями продовжить переговори з Паризьким клубом про реструктуризацію боргу країнам-кредиторам, перший раунд яких відбувся в березні цього року, повідомила прес-секретар Міністерства фінансів Ірина Безверха. Щоправда, точну дату зустрічі з представниками Паризького клубу, як і точний розмір боргу, який українська сторона пропонує реструктуризувати, поки що не визначено.

Раніше представники уряду повідомляли про бажання України відтермінувати не менше ніж на вісім років приблизно 1 мільярд доларів своїх зобов’язань перед країнами Паризького клубу і на аналогічних умовах реструктуризувати приблизно 280 мільйонів доларів боргу Туркменії.

Україна з січня минулого року перестала обслуговувати борги Паризькому клубу й іншим кредиторам, оскільки обсяг валютних резервів, що становив на початку 2000 року приблизно 1,1 мільярда доларів, не дозволяв забезпечити удвічі більші виплати зобов’язань перед усіма кредиторами. У квітні минулого року уряду вдалося реструктуризувати короткостроковий борг перед приватними кредиторами. Замість п’яти видів зовнішніх облігацій з погашенням у 2000-2001 роках були випущені нові семирічні євробонди у доларах США та євро на загальну суму приблизно 2,4 мільярда доларів.

Офіційна презентація української пропозиції Паризькому клубу відбулася лише у березні цього року. Початок офіційних переговорів відкладався через те, що з вересня 1999 року до грудня 2000 року була заморожена програма співробітництва України з Міжнародним валютним фондом. Поновлення програми співробітництва з МВФ було умовою початку переговорів.

За словами заступника директора Міжнародного центру перспективних досліджень Гліба Вишлинського, від офіційної зустрічі представників України і Паризького клубу важко чекати остаточного рішення про питання відстрочки боргів.

Найімовірніше, на майбутніх переговорах обидві сторони зосередяться на виробленні умов реструктуризації, сказав Вишлинський. На його думку, оскільки Україна офіційно не переривала відносини з МВФ, представники Паризького клубу не робитимуть ніяких негативних заяв і не будуть оголошувати дефолт або технічний дефолт.

Він також припускає, що Паризький клуб може змінити своє ставлення до переговорів із Києвом і не узгоджувати їх надалі так суворо з питанням отримання Україною фінансування від Міжнародного валютного фонду. “Я не виключаю, що могла змінитися позиція самого клубу, і вони могли роз’єднати рішення про реструктуризацію від МВФ”, – сказав Вишлинський. Він також нагадав заяви міністра фінансів Ігоря Митюкова про те, що Україна передбачила у цьогорічному бюджеті виплати на обслуговування реструктуризованих зобов’язань перед Паризьким клубом, і в разі отримання згоди країн кредиторів змогла б негайно виплатити їм відсотки при переоформленні боргу.

За даними Міністерства фінансів на 1 травня 2001 року, прямий зовнішній державний борг України становив 7,9 мільярда доларів плюс 2,1 мільярда доларів гарантій за зовнішніми кредитами, отриманими українськими підприємствами.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (762),
10-11 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Юля хоче стати Жанною
·Хтось скуповує акції "Львівгазу"
·В НОМЕРІ
·"Карпати" показали обличчя
·Де гроші для українських німців?

ПОГЛЯД
·Вам воду часто відключають?
·НІЧна Купала

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Старі водоколонки знову запрацюють?
·Свято Івана Купала відзначили криваво
·Комунальні готелі приватизують
·КРИМІНАЛ
·Тотальне знеструмлення розпочалося

НАША СТОЛИЦЯ
·Облрада хоче побити рекорди працездатності
·Партії протестують проти корупції у вузах
·Один водій скоїв дві аварії
·Студентів одягнуть у середньовічні лати
·Студентів відзначили політики
·ЛАЗ переживає не найкращі часи
·Відмінено маршрут до Кривчиць

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент проти президента
·Політичний коктейль
·Юля хоче стати Жанною
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відеокасета провокує нове напруження
·За права жінок і мігрантів
·Мілошевич, Чорногорія і глибока політична криза
·Де гроші для українських німців?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Дітям - морозиво, дружині - ... горілку
·КРАЙ
·Дефолту знову не буде
·Німеччина потребує іммігрантів
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Перша леді львівської скрипки
·Уродини Шульца без його фресок

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Люк ван Велі - двічі тюльпановий чемпіон
·Іванишевич таки добився свого
·На чемпіонаті європейських країн усі кубки дісталися Україні
·"Карпати" показали обличчя
·Лідери розпочали по-чемпіонськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Таємниці Гаррі Поттера