BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 10-11 ЛИПНЯ 2001 року |

Парламент проти президента

Народні депутати сподіваються подолати накладене президентом вето на Закон "Про вибори народних депутатів"

БОРОТЬБА

Ольга ЯЦЕНКО

Парламент у четвер збирається таки прийняти Закон “Про вибори народних депутатів”, навіть якщо для цього доведеться подолати вето президента України. Про це заявив учора лідер парламентської фракції “Реформи-Конгрес” Віктор Пинзеник. За його словами, народні депутати розглянуть у четвер два питання: перше стосуватиметься подолання вето, а друге – зміни пропорційності у виборчій системі.

Нагадаємо, що вже двічі Верховна Рада приймала Закон “Про вибори” і двічі президент накладав на нього вето. Першого разу йшлося про закон, який передбачав повністю партійні вибори, другого разу президент не захотів підписувати закон, який передбачав, що 75% народних депутатів обиратимуться за партійними списками, а решта 25% – за мажоритарними округами. Тим не менше, народні обранці не збираються погоджуватися з рішенням глави держави. Учора частина представників парламентських фракцій заявила, що має намір зустрітися з президентом, аби домовитися про нормальне розв’язання цієї проблеми.

На думку голови фракції “Яблуко” Михайла Бродського, зустріч із президентом просто необхідна, аби Леонід Кучма знову не наклав вето на закон про вибори. Голова Верховної Ради Іван Плющ і взагалі закликав погодитися з рішенням Леоніда Кучми і зберегти виборчий закон у старій пропорції: 50% обираються за партійними списками, а 50% – за мажоритарними округами. До речі, за словами лідера фракції НДП Олександра Карпова, зауваження Леоніда Кучми щодо пропорційності – це лише одне з 30, які висловив президент з приводу цього закону. Решта стосуються технології проведення виборів, ролі політичних партій та громадських організацій у наступних виборах.

Однак були й противники такого рішення. Учора, під час засідання Погоджувальної Ради парламенту, Олександр Мороз, голова фракції “Лівий центр”, сказав, що ті народні депутати, які наполягають на тому, аби зустрітися з президентом з цього питання, повинні зробити для себе висновок, що вони йдуть домовлятися про те, як скористатися частинкою адмінресурсу для себе. На його думку, якщо українці хочуть мати нормальну правову державу, достатньо, щоби Верховна Рада подолала вето президента на закон про вибори.

Тим часом цікавий прогноз висунув директор Інституту політики Микола Томенко, який зазначив, що від результату наступних виборів залежатиме те, чи стане Леонід Кучма президентом втретє. За словами політолога, якщо вибори відбудуться демократично, то наступний склад парламенту відправить Леоніда Кучму у відставку, а якщо вибори будуть недемократичними, то Верховна Рада спробує змінити Конституцію. Саме це надасть Леоніду Кучмі можливість обиратися третій раз на найвищу посаду в державі. До речі, зовсім не обов’язково змінювати Основний закон: формально, за нинішньою Конституцією, Леонід Кучма обирався президентом лише один раз, оскільки сама Конституція була ухвалена вже під час першого терміну перебування Кучми на посаді президента.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (762),
10-11 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Юля хоче стати Жанною
·Хтось скуповує акції "Львівгазу"
·В НОМЕРІ
·"Карпати" показали обличчя
·Де гроші для українських німців?

ПОГЛЯД
·Вам воду часто відключають?
·НІЧна Купала

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Старі водоколонки знову запрацюють?
·Свято Івана Купала відзначили криваво
·Комунальні готелі приватизують
·КРИМІНАЛ
·Тотальне знеструмлення розпочалося

НАША СТОЛИЦЯ
·Облрада хоче побити рекорди працездатності
·Партії протестують проти корупції у вузах
·Один водій скоїв дві аварії
·Студентів одягнуть у середньовічні лати
·Студентів відзначили політики
·ЛАЗ переживає не найкращі часи
·Відмінено маршрут до Кривчиць

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент проти президента
·Політичний коктейль
·Юля хоче стати Жанною
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відеокасета провокує нове напруження
·За права жінок і мігрантів
·Мілошевич, Чорногорія і глибока політична криза
·Де гроші для українських німців?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Дітям - морозиво, дружині - ... горілку
·КРАЙ
·Дефолту знову не буде
·Німеччина потребує іммігрантів
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Перша леді львівської скрипки
·Уродини Шульца без його фресок

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Люк ван Велі - двічі тюльпановий чемпіон
·Іванишевич таки добився свого
·На чемпіонаті європейських країн усі кубки дісталися Україні
·"Карпати" показали обличчя
·Лідери розпочали по-чемпіонськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Таємниці Гаррі Поттера