BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 10-11 ЛИПНЯ 2001 року |

ЛАЗ переживає не найкращі часи

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Іванка ПОПОВИЧ

Львівський автобусний завод у першому півріччі цього року випустив 254 і реалізував 250 автобусів, що на 38% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Як повідомив “Поступу” керівник підприємства Степан Давидяк, обсяг реалізації продукції за цей період становив 26 млн. гривень (у січні-червні 2000 року – 36 млн. гривень). Зниження обсягів виробництва і реалізації автобусів обумовлене тим, що в першому кварталі завод практично не працював, і основною причиною було скорочення витрат на дорогі енергоресурси.

“Незважаючи на те, що ми не працювали перший квартал цього року, все ж ми запланували випустити у цьому році до 1000 автобусів (минулого року було випущено 965), – коментує ситуація, що склалась на підприємстві Степан Давидяк. – Програму лізингу свого часу запровадив іще Валерій Пустовойтенко, коли обіймав посаду прем’єр-міністра України; а тепер, коли він став міністром транспорту та зв’язку, ймовірно, що вона знову запрацює. Очевидно, що створення лізингового фонду дасть можливість обійтися без високих процентних ставок банків, стане легше проштовхувати свою продукцію на ринку.”

На думку Степана Давидяка, дискутуючи над питанням, чому місто закуповує автобуси не “рідного” виробництва, а іноземного, можна наводити і суб’єктивні, й об’єктивні причини. Але фактом є те, що міський ЛАЗ коштує 50 тис. доларів США, а “Пежо” – всього 18 тис. доларів США.

“Ні у цьому, ані в наступному році не передбачається жодних державних замовлень на продукцію львівського автобусного заводу, – прокоментував “Поступу” заступник міністра транспорту та зв’язку Василь Цибенко. – Але що стосується організації виробництва автобусів, то це, зрозуміло, першочергове завдання. Адже майже 85% автопарків у країні відпрацювали свій ресурс і потребують заміни. На сьогодні разом із міністерством промислової політики відпрацьовується механізм придбання автобусів ЛАЗу за лізинговою схемою. Наразі відпрацьовується схема реальних можливостей та потреб.”

Разом із тим, як слушно зауважив заступник міністра, самі львів’яни не показали себе патріотами і не лобіюють інтересів власного виробника. “Я нещодавно, 28 червня, повернувся до Києва зі Львова – і сам переконався у тому, що на міських маршрутах працюють не львівські автобуси, – говорить Василь Цибенко. – На мою думку, львів’яни повинні були б подавати приклад: на вулицях Львова повинні їздити львівські автобуси.”

Надалі завод планує збільшити обсяги виробництва – і вже в липні має намір випустити 90 автобусів (у червні їх виготовлено 78). Водночас, уведення Росією з 1 липня стягування непрямих податків за принципом “країни призначення”, а також відповідні рішення України про стягування ПДВ з російського імпорту вимагатимуть деякого стабілізаційного періоду. На сьогодні російська сторона підтвердила раніше досягнуті з заводом домовленості (у поточному році ЛАЗ планував поставити в РФ 500 машин). За словами співрозмовника, у цьому році завод не має наміру підвищувати ціну на свою продукцію. Крім того, ЛАЗ планує збільшити число прямих контрактів, зокрема нещодавно укладено перший такий документ із Казахстаном на постачання 10 автобусів.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (762),
10-11 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Юля хоче стати Жанною
·Хтось скуповує акції "Львівгазу"
·В НОМЕРІ
·"Карпати" показали обличчя
·Де гроші для українських німців?

ПОГЛЯД
·Вам воду часто відключають?
·НІЧна Купала

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Старі водоколонки знову запрацюють?
·Свято Івана Купала відзначили криваво
·Комунальні готелі приватизують
·КРИМІНАЛ
·Тотальне знеструмлення розпочалося

НАША СТОЛИЦЯ
·Облрада хоче побити рекорди працездатності
·Партії протестують проти корупції у вузах
·Один водій скоїв дві аварії
·Студентів одягнуть у середньовічні лати
·Студентів відзначили політики
·ЛАЗ переживає не найкращі часи
·Відмінено маршрут до Кривчиць

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент проти президента
·Політичний коктейль
·Юля хоче стати Жанною
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відеокасета провокує нове напруження
·За права жінок і мігрантів
·Мілошевич, Чорногорія і глибока політична криза
·Де гроші для українських німців?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Дітям - морозиво, дружині - ... горілку
·КРАЙ
·Дефолту знову не буде
·Німеччина потребує іммігрантів
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Перша леді львівської скрипки
·Уродини Шульца без його фресок

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Люк ван Велі - двічі тюльпановий чемпіон
·Іванишевич таки добився свого
·На чемпіонаті європейських країн усі кубки дісталися Україні
·"Карпати" показали обличчя
·Лідери розпочали по-чемпіонськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Таємниці Гаррі Поттера