BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 10-11 ЛИПНЯ 2001 року |

Тотальне знеструмлення розпочалося

БОРГОВА ЯМА

Іванка ПОПОВИЧ

Схоже на те, що керівництво ВАТ “Львівобленерго” слів на вітер не кидає. Задекларувавши радикальні методи впливу на боржників у вигляді тотальних вимкнень, вони слова дотримали. Як повідомив “Поступу” головний інженер Стрийського водоканалу Мар’ян Піхо, 9 липня о 14 годині весь Стрий опинився на межі надзвичайної ситуації. За даними ВАТ “Львівобленерго”, Стрийський водоканал заборгував енергетикам 1499,7 тис. гривень.

“Ми ще у п’ятницю отримали першу телефонограму з попередженням про відключення подачі електроенергії водозабору, а сьогодні перед вимкненням отримали ще одну, – говорить Мар’ян Піхо. – О другій годині дня було припинено водопостачання місту Стрий. Зрозуміло, що ми намагалися шукати компромісне рішення і зверталися до керівництва ВАТ “Львівобленерго” з проханням реструктуризувати борг. Проте вони вимагають стовідсоткової поточної оплати за спожиту електроенергію – та ще й щомісяця погашати борги.

Наразі це нереально, оскільки рівень оплати населенням становить усього приблизно 80%.” Як пояснив головний інженер, 150 тис. гривень підприємству винний держбюджет, а заборгованість населення на сьогодні становить 1 300 тис. гривень. Також, на його думку, через відсутність води у місті може знову спалахнути епідемія гепатиту, яка була зафіксована два тижні тому.

Натомість у Бродах “Поступ” повідомили, що отримали попередження про вимкнення, проте поки що ще не припинено постачання електроенергії до міського водозабору. “Але це може трапитися у будь-який день, – вважає директор Бродівського водоканалу Володимир Шмигельський. – Ми заборгували енергетикам всього 54,3 тис. гривень, а з держбюджету нам винні 133 тис. гривень. Якщо б із нами держбюджет розрахувався, то й вимкнень у нас ніяких не було б. Про що можна говорити, якщо ми й так кожну копійку, що зуміємо зібрати від населення, намагаємося одразу віддати енергетикам.”

А вимкнення подачі електроенергії водозабору в Перемишлянах відклали на один день. Про це повідомив “Поступ” головний інженер місцевого водоканалу Олександр Федюков. “У нас ситуація така ж, як і в більшості водоканалів області, коли заборгованість держбюджету значно більша, аніж наша заборгованість перед енергетиками, – коментує ситуацію Олександр Федюков. – Державний борг за субсидії та пільги становить понад 138 тис. гривень, а ми заборгували всього 80,5 тис. гривень.”

Заступник голови правління ВАТ “Львівобленерго” Олексій Андрощук заявив “Поступу”, що вимкнення розпочалися і відбуватимуться за запланованим графіком. “Ми вже не можемо чекати, – говорить Олексій Андрощук. – Про ці відмикання говорилося протягом останніх трьох місяців, а заборгованість не лише не зменшилася, а навпаки – зросла. На всіх селекторних нарадах міністр палива та енергетики Станіслав Сташевський наголошує на тому, що держава повністю розрахувалася щодо пільг та субсидій. Зрештою, з нас також вимагають повернення коштів – ми заборгували ДП “Енергоринок” 108 млн. гривень, а споживачі області – 160 млн. гривень. Тому всі підприємства, які несвоєчасно сплачують за спожиту електроенергію і не дотримуються графіків ліквідації заборгованості, будуть відмикатися.”

За даними енергопостачальної компанії, протягом наступних днів кількість знеструмлених водоканалів зросте: до вже названих приєднаються водоканали, Старого Самбора, Самбора, Ходорова, Яворова, Сокаля, Жовкви, Мостиськ, Золочева, Пустомит та Дрогобича. Вимкнення електроенергії ж найбільшому з боржників серед водоканалів області – “Львівводоканалу” – планується 16 липня. Станом на 1 липня цього року борг МКП “Львівводоканал”, за даними ВАТ “Львівобленерго”, становить майже 44 млн. гривень.

Також буде обмежено подачу електроенергії чотирьом еконебезпечним підприємствам Львівщини: ДГХП Яворівська “Сірка” (борг становить 6393,7 тис. грн), ДГХП Роздільська “Сірка” (2990,4 тис. грн), ДГХП “Полімінерал” (1532,9 тис. грн) та ДГП “Подорожнянський рудник” (542,6 тис. грн).

Окрім хімічних підприємств області та водоканалів, буде також припинено подачу електроенергії МКП “Львівелектротранс”. Таким чином, 12 липня електротранспорт міста не виїде зі своїх парків. А 13 липня буде відключено постачання електроенергії Львівському обласному радіотелевізійному передавальному центру (ЛОРТПЦ), сума заборгованості якого становить 2559,5 тис. грн.

“Керівництво ОРТПЦ запропонувало нам реструктуризувати заборгованість на 5 років, – повідомив Олексій Андрощук. – Однак зрозуміло, що ми не можемо реструктуризовувати борг аж на такий термін, а тому відключення відбудуться відповідно до графіку – 13 липня.”

POSTUP - ПОСТУП
№104 (762),
10-11 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Юля хоче стати Жанною
·Хтось скуповує акції "Львівгазу"
·В НОМЕРІ
·"Карпати" показали обличчя
·Де гроші для українських німців?

ПОГЛЯД
·Вам воду часто відключають?
·НІЧна Купала

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Старі водоколонки знову запрацюють?
·Свято Івана Купала відзначили криваво
·Комунальні готелі приватизують
·КРИМІНАЛ
·Тотальне знеструмлення розпочалося

НАША СТОЛИЦЯ
·Облрада хоче побити рекорди працездатності
·Партії протестують проти корупції у вузах
·Один водій скоїв дві аварії
·Студентів одягнуть у середньовічні лати
·Студентів відзначили політики
·ЛАЗ переживає не найкращі часи
·Відмінено маршрут до Кривчиць

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент проти президента
·Політичний коктейль
·Юля хоче стати Жанною
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відеокасета провокує нове напруження
·За права жінок і мігрантів
·Мілошевич, Чорногорія і глибока політична криза
·Де гроші для українських німців?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Дітям - морозиво, дружині - ... горілку
·КРАЙ
·Дефолту знову не буде
·Німеччина потребує іммігрантів
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Перша леді львівської скрипки
·Уродини Шульца без його фресок

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Люк ван Велі - двічі тюльпановий чемпіон
·Іванишевич таки добився свого
·На чемпіонаті європейських країн усі кубки дісталися Україні
·"Карпати" показали обличчя
·Лідери розпочали по-чемпіонськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Таємниці Гаррі Поттера