BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 10-11 ЛИПНЯ 2001 року |

Старі водоколонки знову запрацюють?

ВОДА

Маріанна РОМАНЕНКО

Як альтернативне водопостачання у місті пропонується відновити старі вуличні колонки. Про це повідомив “Поступ” головний інженер департаменту міського інженерного господарства Земомислав Новікевич.

Рішенням виконкому від 18.05.2001 року департамент міського інженерного господарства було зобов’язано розробити механізми подачі води мешканцям міста у надзвичайних ситуаціях. У пропозиції, підготованій на ім’я першого заступника міського голови вказано, що окрім старих підземних колодязів треба поновити роботу і тих свердловин, які знаходяться на території великих підприємств. Ця вода, за словами Новікевича, цілком може бути придатною для так званих технічних потреб. Тобто використовувати її можна для миття або прання. І на кожній відновленій колонці обов’язково має бути вказано, що вживати цю воду в їжу можна тільки після кип’ятіння.

У міськраді вважають, що за наявності вуличних колонок знеструмлення насосних станцій не буде таким страшним для міста. На час, поки проплачуватимуться гроші та йтимуть переговори між сторонами, львів’яни зможуть тягати відрами воду для своїх потреб. І після того, як доведеться натягати у ванну на власних плечах кілька літрів води, навіть найбільш злісний боржник задумається, чи не краще заплатити за надані послуги.

За словами директора “Львівводоканалу” Володимира Сулипи, у відновлення однієї такої колонки доведеться вкласти до 20 тисяч гривень. Але він дуже сумнівається у тому, що санстанція дасть дозвіл на користування такими колонками, які качають воду з міських свердловин. Адже саме через її забрудненість у шістдесятих роках, коли мали місце випадки зараження людей інфекційними хворобами, і було прийнято рішення про заборону користуватися цією водою. Про те, що якість її не поліпшилася за ці роки, свідчить проблема, яку виявили працівники санепідемстанції у воді по вулиці Варшавській.

Завідувач комунальним відділом міської санстанції Мирослава Лисюк сказала, що роботи з дослідження цієї води розпочнуться тільки тоді, коли місто винайде кошти для розконсервації закритих джерел. Наразі ж медики нічого не можуть сказати про якість води. І може статися, що її буде рекомендовано тільки для зливання туалетів та поливу території. Навіть прати та митися у ній буде заборонено.

Але дирекція “Львівводоканалу” вже отримала нове повідомлення про знеструмлення з 16 липня її міських насосних станцій. Якщо таке станеться, то, за словами Сулипи, вода з резервного фонду буде подаватися у всі будинки тільки на перші поверхи. І вже сьогодні керівництво міста та “Львівобленерго” мають обговорити ситуацію про заборгованість загалом. Очікується, що під час цієї зустрічі будуть підняті питання про минулі борги “Львівелектротрансу”, “Львівсвітла”, “Залізничтеплоенерго”, “Теплоенерго” та “Львівводоканалу”.

Директор департаменту міського інженерного господарства Володимир Шелевій висловив упевненість, що їм вдасться досягнути домовленості, щоби життя в місті не зупинилося.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (762),
10-11 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Юля хоче стати Жанною
·Хтось скуповує акції "Львівгазу"
·В НОМЕРІ
·"Карпати" показали обличчя
·Де гроші для українських німців?

ПОГЛЯД
·Вам воду часто відключають?
·НІЧна Купала

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Старі водоколонки знову запрацюють?
·Свято Івана Купала відзначили криваво
·Комунальні готелі приватизують
·КРИМІНАЛ
·Тотальне знеструмлення розпочалося

НАША СТОЛИЦЯ
·Облрада хоче побити рекорди працездатності
·Партії протестують проти корупції у вузах
·Один водій скоїв дві аварії
·Студентів одягнуть у середньовічні лати
·Студентів відзначили політики
·ЛАЗ переживає не найкращі часи
·Відмінено маршрут до Кривчиць

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент проти президента
·Політичний коктейль
·Юля хоче стати Жанною
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відеокасета провокує нове напруження
·За права жінок і мігрантів
·Мілошевич, Чорногорія і глибока політична криза
·Де гроші для українських німців?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Дітям - морозиво, дружині - ... горілку
·КРАЙ
·Дефолту знову не буде
·Німеччина потребує іммігрантів
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Перша леді львівської скрипки
·Уродини Шульца без його фресок

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Люк ван Велі - двічі тюльпановий чемпіон
·Іванишевич таки добився свого
·На чемпіонаті європейських країн усі кубки дісталися Україні
·"Карпати" показали обличчя
·Лідери розпочали по-чемпіонськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Таємниці Гаррі Поттера