BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 10-11 ЛИПНЯ 2001 року |

На чемпіонаті європейських країн усі кубки дісталися Україні

ШАХИ

Ірина КИРИЧЕНКО

Нещодавно в угорському місті Балатонлеллі завершився командний Чемпіонат європейських країн із шахів (вік до 18 років). І треба сказати, що як хлопці, так і дівчата виступили просто блискуче. В обох турнірах українські команди стали чемпіонами, тому й загальний кубок дістався нашій команді.

Друге місце серед хлопців посіла команда Румунії, третє – Югославії. Серед дівчат срібними призерами стали угорки, бронзовими – німкені. Тренер дівочої збірної України, директор Львівського шахового клубу, майстер спорту України Олександр Боднар радо погодився поділитися своїми враженнями про цей турнір.

– Минулого року в чемпіонаті взяло участь 11 європейських країн. Зі світових шахових грандів не було Росії, Грузії, Вірменії, Польщі, Англії. Зі Західної Європи змагалися французи, шотландці, ісландці. Цього року турнір розширився до 14 команд серед хлопчиків і 13 серед дівчат. Переважна більшість учасників була з країн Центральної Європи. Знову не було Росії і кавказьких країн, але, думаю, вони зрозуміють сенс участі у таких змаганнях, і наступного року цей турнір буде ще масовішим.

– Які команди складали найбільшу конкуренцію Україні?

Угорці цього року зібрали дуже сильну команду. Хочеться відзначити, що сімейний підхід до шахів в Угорщині підтримується і тепер. Були сестри Полгар, а тепер є дві дуже талановиті дівчинки Аніта і Тиція Гара. Вони обидві вже міжнародні майстри. Власне команда Угорщини і була перша за рейтингом. За ними йшли німкені, на першій дошці грав міжнародний майстер, чемпіонка світу до 14 років 1999 року П’єтц. Третьою за рейтингом була команда України 1. Українська команда серед хлопчиків й цього року була фаворитом змагань. Уже з першого туру вони почали трощити практично всіх суперників і за тур до кінця закономірно забезпечили перше місце. Грали хлопці надзвичайно сильно. На першій дошці – міжнародний майстер зі Львова Назар Фірман, на другій – міжнародний майстер Захар Єфименко з Ужгорода, на третій, відповідно, – Антон Коробов (Харків), і на четвертій дошці – Олександр Арещенко (Луганськ).

– Як так сталося, що серед дівчат було дві українські команди?

Ми вирішили, що замість того, щоб відрядити одну команду з трьох дівчат: дві основних і одна запасна, краще зробити дві команди без запасних, що дозволило б кожній зіграти по сім партій. Одна команда формувалася на базі Львова, інша – на базі Краматорська, де створені добрі фінансові умови для шахістів України, і, у зв’язку з цим, деякі з них вже перебралися до цього шахтарського міста, зокрема, наша землячка Катя Лагно і вже згадані Арещенко та Єфименко. Краматорську команду складали Катя Лагно та Наталя Здебська. Львівська команда ж складалася з чемпіонок України цього року – Наталі Григоренко і Катерини Мацейко.

– Хто підтримував вас фінансово?

Знайшовся спонсор для відрядження збірної України, але поставив певні умови: ми платимо і тому формуємо команду. Львів’янки в таку команду не потрапляли.

Керівництво Головного управління молодіжної політики, спорту та туризму Львівської облдержадміністрації з розумінням поставилось до цього і вирішило, що ми не маємо права ігнорувати такий спортивній захід і не відправити дівчат, які на це заслужили: Наталя Григоренко – чемпіонка серед дівчат до двадцяти років, маючи п’ятнадцять, Катя Мацейко – чемпіонка України до вісімнадцяти років і віце-чемпіонка до шістнадцяти, маючи шістнадцять років.

– Що Вам найбільше запам’яталося на цьому змаганні?

– Змагання проходили на березі озера Балатон. Місцевість була чудова: маленькі котеджики, мальовничі замки – різні за архітектурою і по-різному розмальовані – нагадували казку. Дуже приємно було зустрітися з командою Литви. У нас склалися гарні дружні стосунки. Від них ми довідались, що на всій території Литви немає жодного шахового клубу. Це нагадало мені проблеми з нашим шаховим клубом, які були ще зовсім недавно, але, завдяки втручанню Львівської облдержадміністрації та особливо пана М.В.Гладія, вони вирішилися.

– Які змагання заплановані в Львівському шаховому клубі на найближчий час?

– Цього року ми проводимо традиційний, уже шостий міжнародний масовий турнір, присвячений Дню Незалежності України. Він пройде в шаховому клубі з 17 по 26 серпня. На наступний рік заплановано проведення у Львові Чемпіонату Європи з швидких шахів. Проведена попередня організаційна робота з керівництвом готелю “Супутник”, адже шаховий клуб, на жаль, не спроможний прийняти одночасно 400 шахістів на відповідному рівні, а саме таку кількість плануємо запросити. А готель “Супутник” буде якраз добрим місцем, де шахісти зможуть змагатися, відпочивати, харчуватися в комплексі. Цього року буде продовжено традицію вшанування пам’яті видатних наших шахістів, насамперед Леоніда Штейна.

Минулоріч ми провели супертурнір – найкращий в Україні за роки Незалежності. Цього року плануємо провести аналогічний у жовтні.

Своїми враженнями від турніру поділився також львівський чемпіон Європи, міжнародний майстер Назар Фірман:

– Ці змагання проходять у літній період, у період відпочинку від навчання. Я був найстаршим у команді, і мої колеги навіть шанобливо називали мене по батькові. Українська команда була значно сильніша, ніж конкуренти, зі старту захопила лідерство і вже перед останнім туром ми забезпечили собі перемогу.

Підліткові турніри для мене завжди цікаві. Там збираються давні друзі і заводяться нові. Цікаво зустрітися зі суперниками-ровесниками. Шахи за останні роки дуже помолодшали, і тепер досить часто вирішує долю партії не досвід, а наявність фантазії, інтуїції, що робить шахові змагання більш видовищним і, беззаперечно, олімпійським видом спорту.

POSTUP - ПОСТУП
№104 (762),
10-11 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Юля хоче стати Жанною
·Хтось скуповує акції "Львівгазу"
·В НОМЕРІ
·"Карпати" показали обличчя
·Де гроші для українських німців?

ПОГЛЯД
·Вам воду часто відключають?
·НІЧна Купала

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Старі водоколонки знову запрацюють?
·Свято Івана Купала відзначили криваво
·Комунальні готелі приватизують
·КРИМІНАЛ
·Тотальне знеструмлення розпочалося

НАША СТОЛИЦЯ
·Облрада хоче побити рекорди працездатності
·Партії протестують проти корупції у вузах
·Один водій скоїв дві аварії
·Студентів одягнуть у середньовічні лати
·Студентів відзначили політики
·ЛАЗ переживає не найкращі часи
·Відмінено маршрут до Кривчиць

ПОСТУП З КРАЮ
·Парламент проти президента
·Політичний коктейль
·Юля хоче стати Жанною
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Відеокасета провокує нове напруження
·За права жінок і мігрантів
·Мілошевич, Чорногорія і глибока політична криза
·Де гроші для українських німців?

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Дітям - морозиво, дружині - ... горілку
·КРАЙ
·Дефолту знову не буде
·Німеччина потребує іммігрантів
·СВІТ

АРТ-ПОСТУП
·Перша леді львівської скрипки
·Уродини Шульца без його фресок

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·Люк ван Велі - двічі тюльпановий чемпіон
·Іванишевич таки добився свого
·На чемпіонаті європейських країн усі кубки дісталися Україні
·"Карпати" показали обличчя
·Лідери розпочали по-чемпіонськи
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Таємниці Гаррі Поттера