BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 7-8 ЛИПНЯ 2001 року |

Охочих вступити до вузів не бракує

АБІТУРІЄНТ-2001

Ігор ІВАНИШИН

Уже незабаром на абітурієнтів чекатимуть вступні іспити. Тим, хто ще не зміг визначитися із факультетом та спеціальністю, слід поквапитися, бо в багатьох вищих навчальних закладах прийом документів уже закінчується.

Якщо ви завітаєте до Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького, то на стенді “Абітурієнт-2001” у головному корпусі, побачите бюджетне замовлення на такі факультети: медичний (лікувальна справа, педіатрія, медико-профілактична справа), стоматологічний (стоматологія), фармацевтичний (фармація, клінічна фармація), фармація (для заочного навчання), та вищої медсестринської освіти (сестринська справа, лікувальна справа, медико-профілактична справа), який розрахований в основному на випускників медичних училищ та коледжів для здобуття вищої освіти.

Можна неабияк здивуватися, побачивши в графі “лікувальна справа” таке: план прийому 85 осіб, подано заяв станом на 4 липня – 90. Виникає питання: Чому ж такий низький конкурс – 1,06 за цим фаховим спрямуванням? Проте, якщо простежити всі графи таблиці за різними спеціальностями, то вимальовується майже аналогічна картина. Відомо, що вже не один рік до університету вступають на умовах цільового прийому сільська молодь, постраждалі від аварії на ЧАЕС, окрім того, ще й з різних областей України. Тож, якщо на лікувальну справу загальний прийом становить 126 осіб, то для тих, хто таких пільг немає, залишається 41 конкурент. Вирахувати хоча б приблизний конкурсний відбір для останніх – складно. Бо, якщо спробувати проаналізувати стенд з інформацією, то напрошується слово – ребус.

Щодо Львівського національного університету ім. Івана Франка, то тут з інформацією все досить чітко. Праворуч від входу у головний корпус розташовані дві дошки, які інформують абітурієнтів і стосовно денної, і стосовно заочної форм навчання. Перше, що впадає в вічі – суттєва різниця конкурсного відбору між факультетами першого і другого стендів денного навчання. До прикладу, на географічний факультет (державне замовлення) план прийому становить 70 студентів, а станом на 5 липня подано заяв лише 49.

Тоді, як на юрфак (правознавство) набір 125 осіб, а заяв подано майже вдвічі більше – 217. При цьому 81 заява з цього числа подана з копією документів.

Зрозуміло, шансів при такому конкурсі залишається не дуже... А ось, якщо сказати про факультет журналістики, то повільно, але впевнено цей факультет набирає популярності, опинившись серед таких звично домінуючих факультетів, як факультети іноземної філології, міжнародних відносин, економічного тощо.

Однак, якщо вас не задовольняє різноманітний вибір у вже згаданих факультетах, то можете пошукати щастя у Національному університеті “Львівська політехніка”. Якщо ви подасте документи на архітектурний факультет, то можете ще плекати надію на вступ, оскільки конкурс тут становить 1,12 чол. на місце.

З факультетом комп’ютерної техніки та інформаційних технологій буде вже важче. Конкурсний бал тут за напрямом “комп’ютерні науки” сягає вже 1, 57. А ті, хто бажає навчатися на договірній основі можуть знайти на стенді з інформацією такий приголомшливий нюанс: базова вартість річного навчання студентів денної форми від 1-го по 6-й курси суттєво відрізняється. За спеціальністю радіотехніка на першому курсі вам доведеться викласти 1 800 грн., тоді як у магістратурі – 2600 грн. На факультеті комп’ютерної техніки та інформаційних технологій перший курс навчання коштує 2600 грн., а п’ятий, шостий – вже 3 500 грн. Можна тільки привітати “Політех” за таку новаторську систему нарощування оплати за навчання, мабуть запозичену із Заходу. Що ж, можна сказати на завершення: вчіться та не лінуйтеся, бо хоча часто повторюють, що на українському ринку праці ви себе однаково не зреалізуєте, однак без вищої освіти вам тим паче нічого не світить.

POSTUP - ПОСТУП
№103 (761),
7-8 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Нас знову обдурили
·В НОМЕРІ
·Самогубство Ганнелоре Коль
·Рекордна винагорода за матч-реванш

ПОГЛЯД
·Ви цвіт папороті шукали?
·Особливості обласного управління

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Стати громадянином України - просто
·Папа пам"ятає Львів і дощ
·Охочих вступити до вузів не бракує
·Журналісти вирушають шляхами Данила Галицького
·Домофони та сателітки - поза законом?
·Згорів музей-садиба Івана Франка
·Ще один крок до єдиної розрахункової книжки

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Гонгадзе отримав премію ОБСЄ
·Іноземний капітал в банках: за і проти
·Політичний прогноз Merril Lynch

ПОСТУП У СВІТ
·Самогубство Ганнелоре Коль
·У Китаї судять американців
·У Лукашенка меншає конкурентів
·СВІТООГЛЯД

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Нова планета в Сонячній системі?
·Змій замість підйомного крана
·Вам хлопчика чи дівчинку?
·На погоду впливає... настрій
·Одяг майбутнього доведеться годувати

КНИЖКОВИЙ ПОСТУП
·Місто на семи пагорбах
·Rava avis - птах екзистенційний
·Український стрій, переважно минулий

ІНТЕРВ"Ю У ПОСТУПІ
·Михайло Барбара: У мене є мрія зняти кіно

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·З Чеховим, по-чеховськи

ДУХОВНИЙ ПОСТУП
·Символічний переділ Східної Європи...

СПОРТ-ПОСТУП
·Сьогодні стартує 11-й чемпіонат України
·СПОРТ-БЛІЦ
·Андрій Волокитін: три з трьох!

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ