BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ЛИПНЯ 2001 року |

Концерти. для яких тісна сцена

ФЕСТИВАЛЬ

Ева ЗБАРСЬКА

У Варшаві влітку смакує українська музика. Так, так! Серед багатоманіття афіш зірок світової величини завдяки організатору музичного життя і артистичному директору Днів української музики у Варшаві Романові Реваковичу концерти наших співвітчизників на губляться в інформаційному потоці. Уже вдруге поспіль цей міні-фестиваль української елітарної культури отримує в одній із світових столиць дуже теплий прийом публіки й критики.

Маючи досвід роботи в дирекції двох фестивалів – “Варшавської осені” і львівських “Контрастів” – Роман Ревакович постановив наблизити до польських меломанів незнану їм українську музику. “Багато назв творів і прізвищ українських композиторів поляки почули цього літа вперше, – говорить диригент Роман Ревакович. – Але біографії цих композиторів і почуті твори засвідчили полякам, що за тим східним кордоном – у напрямку зараз не дуже популярному – має місце надзвичайно цікава музична традиція. Шкода, що брак хорового акапельного концерту не дав можливості представити витоки цієї музики одразу з її апогею у творчості Максима Березовського, Артема Веделя і Дмитра Бортнянського”.

Отож два концерти – камерний і ораторійний – представили у престижному концертному залі Варшавської філармонії українську старовинну і сучасну музику. Презентацію розпочали від Лисенка, Січинського, Сепового, Барвінського. Важливо, що це робили польські виконавці – М. Боберська (сопрано), К. Збійовський (кларнет), К. Жакович (крипка), Н. Ревакович (фортепіано). Більш сучасна українська камерна музика була представлена творами Кос-Анатольського, Сильвестрова, Лесі Дичко і львівської композиторки Богдани Фроляк, яка особисто була присутня під час виконання “Фрагментів” для кларнету і фортепіано.

В ораторійному концерті, крім виконання останнього великого полотна Станковича “Слово о полку Ігоревім”, також звучала музика львівянина Юрія Ланюка. Його “Палімпсести” на слова Василя Барки, Василя Стуса і фрагментів Апокаліпсису Іонанна виконала молода скрипалька Ганна Савицька родом зі Львова, яка навчається у Відні, у супроводі Національного хору України “Думка” та Національного симфонічного оркестру України під диригуванням Володимира Сіренка.

До речі, обидва ці твори львів’яни матимуть можливість почути на цьогорічному фестивалі сучасної академічної музики “Контрасти”, який традиційно відбувається щоосені. Однак де в нашому місті знайти естраду, подібну до тої, якою може пишатися Варшавська філармонія? Це проблема. Бо повному складу “Думки” на Національного симфонічного оркестру України буде затісно на сцені концертного залу ім. Людкевича, однак із усіх лише він один зберігає найкращі акустичні властивості. Здається, потужна енергетика епічної ораторії Евгена Станковича становитиме загрозу стінам наших камерних залів. Утім, це ще раз наштовхує на думку, що добру українську музику львівські меломани можуть слухати і в польській столиці. Дочекатися б тільки наступних Днів української музики у Варшаві!

POSTUP - ПОСТУП
№102 (760),
6 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сенчук пішов у відставку
·В НОМЕРІ
·Кінець трансферів
·Юдофоби проти патріотів

ПОГЛЯД
·Дипломат мимоволі
·Ющенко у "Поступі"
·Вас газети ображали?
·Ті, що питають

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Тотальне знеструмлення
·Кльозет біля святилища
·Від блискавок гинуть люди
·Представники водоканалів зберуться у Львові
·Юдофоби проти патріотів
·Вартість торгових патентів зросте
·"Українську книгарню" мало не виселили
·За невиплату платні керівників шахт чекає лава підсудних
·Чиновника звинувачують у фальсифікації
·Місто будуватимуть львів"яни для себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Президентські жарти
·Новий свідок у справі Гонгадзе
·Кінець депутатських трансферів
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Скандал навколо сім"ї Ширака
·Міністр звинуватив прем"єра і спецслужби
·Коль збереже свої таємниці

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Обличчя Львова - базар
·Депутати зменшують податки
·Польща виборює енергетичну незалежність від Росії
·Менеджмент як умова успіху
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Україна: глобалізація та новий символ Ялти

АРТ ПОСТУП У СВІТ
·Концерти. для яких тісна сцена
·У Лондон привезли третину усього Вермеєра Делфтського
·Жоржі Амаду госпіталізований
·Копиця сіна за 15 мільйонів!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·BMW - "сімка": нове обличчя
·Не забувайте про фільтр!
·ДАІшники здали іспит Папі

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан переїжджає до Іспанії
·Відродження Іванишевича, народження Анен
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Дежа-вю по-британськи