BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ЛИПНЯ 2001 року |

Менеджмент як умова успіху

РЕЙТИНГ

Фабіян ПУХ

Серед найбільших європейських компаній найкраще попрацювала для своїх акціонерів фінська Nokia: за останні п’ять років її акції подорожчали на 1660%. А найбільше втратили акціонери норвезької Kvaerner.

Такими є результати чергового щорічного дослідження FT European Company Performance Survey, рейтингу, який складає газета Financial Times разом з експертами, що відповідають за підготовку FTSE – основного індексу фондового ринку Британії. В огляді оцінюється діяльність головних європейських компаній, які входять в індекс FTSE World, за так званим показником сумарного прибутку на вкладений капітал. Цей показник оцінює приріст (або збитки) капіталу акціонера за визначений період, розрахований у відсотках. Таким чином, у список найкращих потрапляють ті компанії, які приносили найбільші прибутки акціонерам. При цьому складаються два списки – за результатами останнього року та останніх п’яти років. На урочистій церемонії, що відбулася в Лондоні, були вручені нагороди шести європейським компаніям. Лідерами за підсумками п’ятилітнього періоду визнані Nokia (1660%), яка в попередньому рейтингу займала II позицію, італійська медіа-група Gruppo Editoriale L’Espresso (1238%) та UniCredito Italiano, один із найбільших італійських банків (564%). Серед призерів річної гонки I місце зайняла португальська компанія з виробництва цементу Cimpor Cementos (132%); II-ге – Powergen, британський виробник побутової техніки (100%); а “бронзу” завоювала бельгійська торгова фірма GIB (97%).

Незважаючи на те, що у кожного переможця, звісно ж, є власний секрет успіху, можна виділити кілька загальних факторів, що істотно полегшили їм шлях до перемоги. По-перше, це сильна команда менеджерів, впевнених у слушності обраного курсу, які вміють переконати у своїй правоті співпрацівників компанії, клієнтів та інвесторів. Вдалою ілюстрацією тут може стати Nokia. Рішення керівництва зосередити діяльність компанії на ринку мобільного зв’язку, яке було прийняте багато років тому, для багатьох стало несподіваним – і доленосним для самої компанії, прибутки якої стрімко зросли.

Ще одним “фактором успіху” можна назвати спроможність швидко впроваджувати новітні технології й реагувати на зміни споживчого попиту. Як приклад можна навести Gruppo Editoriale L’Espresso, яка значним чином забезпечила собі успіх завдяки Інтернету. Це перша італійська компанія, яка зуміла швидко організувати свою стратегію з урахуванням появи нового засобу зв’язку і стала власником одного з найбільших в Італії порталів – Kataweb. Не менш важливу роль відіграє успішна діяльність на міжнародному ринку. Справи італійського банку UniCredito Italiano значно покращилися після того, як генеральний директор Алессандро Профумо зумів зміцнити позиції банку на внутрішньому ринку і розширити його присутність на міжнародному – особливо в Центральної і Східної Європі.

У рейтингу FT, зрозуміло, є не лише переможці, але й ті, що програли. Найгіршою компанією у п’ятилітньому рейтингу стала норвезька машинобудівна група Kvaerner, втрати якої на акції становили 61%. На II місці серед найгірших – австрійська машинобудівна компанія VA Technologie (мінус 48%). А III місце поділили дві компанії: британська Rank, яка працює на ринку розваг (мінус 25%), і швейцарська Swissair (мінус 23%). За підсумками року найгіршою стала фінська Sonera (мінус 88%). Упритул до неї наблизилася іспано-американська Terra Lycos (мінус 87%), а на 3 місці – нідерландська United Pan-European Communications (мінус 85%). Аналіз таких невдач може стати непоганим уроком для інших підприємців. Отже, серед основних причин поразок – відсутність чіткої стратегічної лінії, неправильно обрана стратегія, недостатнє інвестування, непродумане й недостатньо зважене поглинання. Правда, є й винятки. Наприклад, сталеливарна компанія Bekaert з Бельгії (мінус 20%) та німецька будівельна фірма Hochtief (мінус 6%), яким просто не пощастило: галузь, у якій вони працюють, переживає зараз кризу.

POSTUP - ПОСТУП
№102 (760),
6 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сенчук пішов у відставку
·В НОМЕРІ
·Кінець трансферів
·Юдофоби проти патріотів

ПОГЛЯД
·Дипломат мимоволі
·Ющенко у "Поступі"
·Вас газети ображали?
·Ті, що питають

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Тотальне знеструмлення
·Кльозет біля святилища
·Від блискавок гинуть люди
·Представники водоканалів зберуться у Львові
·Юдофоби проти патріотів
·Вартість торгових патентів зросте
·"Українську книгарню" мало не виселили
·За невиплату платні керівників шахт чекає лава підсудних
·Чиновника звинувачують у фальсифікації
·Місто будуватимуть львів"яни для себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Президентські жарти
·Новий свідок у справі Гонгадзе
·Кінець депутатських трансферів
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Скандал навколо сім"ї Ширака
·Міністр звинуватив прем"єра і спецслужби
·Коль збереже свої таємниці

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Обличчя Львова - базар
·Депутати зменшують податки
·Польща виборює енергетичну незалежність від Росії
·Менеджмент як умова успіху
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Україна: глобалізація та новий символ Ялти

АРТ ПОСТУП У СВІТ
·Концерти. для яких тісна сцена
·У Лондон привезли третину усього Вермеєра Делфтського
·Жоржі Амаду госпіталізований
·Копиця сіна за 15 мільйонів!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·BMW - "сімка": нове обличчя
·Не забувайте про фільтр!
·ДАІшники здали іспит Папі

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан переїжджає до Іспанії
·Відродження Іванишевича, народження Анен
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Дежа-вю по-британськи