BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ЛИПНЯ 2001 року |

СВІТООГЛЯД

Македонці й албанці уклали мирну угоду

HАТО повідомило, що уряд Македонії та албанські повстанці підписали окремі угоди про припинення вогню у збройному конфлікті, що триває п’ятий місяць. Угода, укладена за посередництва НАТО та Євросоюзу, набула чинності сьогодні опівночі за місцевим часом. Як повідомляє радіо Бі-Бі-Сі, потенційно нова угода може мати величезне значення, оскільки вона є однією з передумов участі НАТO у роззброєнні повстанців. Іншою передумовою є досягнення політичних домовленостей щодо покращання статусу етнічних албанців у Македонії. Досі у мирних переговорах головним дискусійним питанням була вимога албанської меншини в Македонії мати право вето на ухвалення ключових урядових рішень.

Німеччина стає імміграційною країною

Німеччина щорічно повинна приймати 50 тисяч іноземців для того, щоб уникнути негативних наслідків скорочення народжуваності та демографічного старіння. Такого висновку дійшла експертна комісія, що була створена за ініціативою уряду ФРН. Як повідомило радіо Deutsche Wele, у представленому в Берліні документі експерти визнали, що Німеччина фактично є імміграційною країною. Фахівці дотримуються думки, що лише завдяки регулярному прийому іноземців можна буде подолати наслідки демографічного старіння. При цьому наголос робиться на прийомі висококваліфікованих фахівців. Водночас комісія звертає увагу на необхідність збереження закріпленого в Основному законі ФРН права на отримання іноземцями політичного притулку. Звіт, який підготувала незалежна експертна комісія під керівництвом колишнього спікера німецького Бундестагу Ріти Зюсмут, має стати базовим документом для урядового законопроекту з імміграційної політики. Цей законопроект міністерство внутрішніх справ планує розробити до кінця цього року. Німецькі підприємці висловилися за якомога скоріше втілення в життя положень оприлюдненого звіту.

РПЦ руйнує історичну спадщину

Російські правозахисники звинувачують Російську Православну Церкву в руйнуванні на догоду комерсантам історичного вигляду споруд у центрі Москви. Як повідомило радіо Deutsche Wele, колись у так званій “німецькій слободі” селилися німецькі купці. Деякі будівлі тієї доби ще збереглися. Російська Православна Церква за допомогою московської мерії привласнює їх, а їхніх мешканців виселяють під приводом аварійного стану будівель. Потім там робиться “євроремонт” і розміщуються офіси фірм. Орендна плата надходить до РПЦ, яка заради цих грошей, як наголошують правозахисники, нехтує внутрішнім облаштуванням старовинних осель. Керівник московського відділення Гельсінської групи Людмила Алексєєва звернула увагу на те, що церква вже має достатньо напівпорожніх будинків у Москві. Але РПЦ тим часом продовжує захоплювати нові приміщення, позбавляючи притулку студентські театри, громадські об’єднання тощо. “Церкві вже не вистачає того, що вона фактично є монополістом на російському ринку горілчаних виробів”, – обурюються Людмила Алексєєва та її колеги.

Відшкодування родичам жертв катастрофи

За кілька днів будуть виплачені відшкодування родичам жертв катастрофи французького надзвукового пасажирського літака “Конкорд”, заявив адвокат жертв Рональд Шмід. Таким чином, мети досягнуто: родичам буде відшкодовано моральні збитки у розмірах, “яких Німеччина ще не знала”, сказав юрист. У колах, близьких до переговорів про відшкодування, йшлося про суму в кілька сот мільйонів марок. Під час катастрофи 25 липня минулого року загинуло 113 осіб, і серед них – 96 німецьких туристів.

POSTUP - ПОСТУП
№102 (760),
6 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сенчук пішов у відставку
·В НОМЕРІ
·Кінець трансферів
·Юдофоби проти патріотів

ПОГЛЯД
·Дипломат мимоволі
·Ющенко у "Поступі"
·Вас газети ображали?
·Ті, що питають

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Тотальне знеструмлення
·Кльозет біля святилища
·Від блискавок гинуть люди
·Представники водоканалів зберуться у Львові
·Юдофоби проти патріотів
·Вартість торгових патентів зросте
·"Українську книгарню" мало не виселили
·За невиплату платні керівників шахт чекає лава підсудних
·Чиновника звинувачують у фальсифікації
·Місто будуватимуть львів"яни для себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Президентські жарти
·Новий свідок у справі Гонгадзе
·Кінець депутатських трансферів
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Скандал навколо сім"ї Ширака
·Міністр звинуватив прем"єра і спецслужби
·Коль збереже свої таємниці

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Обличчя Львова - базар
·Депутати зменшують податки
·Польща виборює енергетичну незалежність від Росії
·Менеджмент як умова успіху
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Україна: глобалізація та новий символ Ялти

АРТ ПОСТУП У СВІТ
·Концерти. для яких тісна сцена
·У Лондон привезли третину усього Вермеєра Делфтського
·Жоржі Амаду госпіталізований
·Копиця сіна за 15 мільйонів!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·BMW - "сімка": нове обличчя
·Не забувайте про фільтр!
·ДАІшники здали іспит Папі

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан переїжджає до Іспанії
·Відродження Іванишевича, народження Анен
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Дежа-вю по-британськи