BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ЛИПНЯ 2001 року |

Юдофоби проти патріотів

ФРЕСКИ ШУЛЬЦА

Вікторія САДОВА

Микола Михаць, утім, заявив, що, окрім “звідництва” ізраїльтян з власниками помешкання, де виявили фрески, він особисто не має іншого стосунку до незаконної передачі й контрабанди історичної пам’ятки.

Тим часом прокурор Дрогобича О. Соболь, керівник дрогобицького відділу СБУ В. Ясінський та начальник міськрайонного УВС І. Юсипович усе ще проводять перевірку за фактом зникнення фресок і поки що не порушують проти можновладців та родини Калюжних кримінальної справи, бо, за словами Юсиповича, правоохоронним органам не вдається з’ясувати обставини справи, адже деякі причетні до неї особи перебувають поза межами України.

“А чи був хлопчик?” – ця фраза з роману Достоєвського спадала на гадку під час того, як деякі прихильні до мера Дрогобича О. Радзієвського депутати намагалися довести, що складу злочину немає. Наприклад, голова постійної комісії з питань освіти, культури, у справах молоді та спорту Ігор Кузан категорично не погодився з тим пунктом альтернативної ухвали, де пропонувалося вважати дії О. Радзієвського, Т. Метика і М. Михаця від початку виявлення настінних розписів Шульца непрофесійними, безвідповідальними і такими, що сприяли їх зникненню. Окрім того, Кузан зворушив: “Міський голова і я ще не підтвердили для себе повноцінність малюнків Бруно Шульца. Починаючи від 29 травня ми надіслали 12 листів до управління культури з проханням видати документ, який визначає цінність їх як пам’ятки, а відповіді не маємо.”

На ці закиди Борис Возницький і в. о. начальника управління культури ЛОДА Богдан Дацко пояснили, що ще 17 лютого Дрогобичу було передано протокол атрибутування авторства фресок. Мер Радзієвський відмовився визнати цей факт: “Той, хто говорить, що владі це було відомо 17 чи 18 лютого, допускає перекручення. Возницький уточнить, кому він передавав акт, а також де це зафіксовано. Тільки 12 червня ми отримали його від начальника управління культури Романа Лубківського. Заявляю офіційно: влада не причетна до передачі малюнків. Ми діяли і будемо діяти згідно з чинним законодавством.” І саме в недосконалості законодавства – без жодного розкаяння чи жалю за по-вандальському знищеною історичною пам’яткою – Радзієвський намагався знайти причину всіх клопотів. Скидалося на те, що йому дошкуляє тільки небажаний поголос. До речі, в інтерв’ю львівським журналістам Андрієві Скопу, Олегу Гулику та Олександру Сирцову Радзієвський пообіцяв знайти управу на “Поступ” – за те, що наша газета активно публікує матеріали про дрогобицьку ганьбу, і багатозначно порадив іншим ЗМІ бути більш розважливими.

Утім, ця добра порада “батька міста” радше придалася б його заступникові з гуманітарних питань Тарасові Метику, який на повному серйозі переконував задуматися, чи слід робити музей Шульца на віллі Ландау. Адже Шульц там не жив, а тільки виховував дітей гестапівця. “Треба задуматися, хто такий Шульц! – закликав Метик. – Він працював на фашистів, обліковував золоті коронки зі шелеп тих 18 тисяч євреїв, які були знищені в Дрогобичі! Він відмовився від юдейства. 1942 року йому видали арійські документи. Чи не свідчить це про колабораціонізм?!” У тон Метику до юдофобських висловлювань з високої трибуни опустилися Ореста Мілян і директор музею “Дрогобиччина” Зиновій Бервецький. Знову лунали закиди на адресу закордонних журналістів, кінодокументаліста Гайслера, знову звинувачували у зв’язках із викрадачем Шраберманом. Проте ці ксенофобські виступи не збентежили посадових осіб із правоохоронних органів, які мають стежити за дотриманням конституційних вимог щодо неприпустимості розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Тому марно звертався до Радзієвського заступник голови “Просвіти” М. Садоха: “Пане Олексію, ви втратили гідність!” Мер довів йому, що всі спроби висловити недовіру чи змусити його подати у відставку не матимуть успіху.

Єдиною позитивною інформацією, яка прозвучала на сесії дрогобицької міськради, було спростування чуток про знищення чи остаточне вивезення залишків фресок. Влада офіційно запевненила, що на збереження стінопису у комірчині помешкання Калюжних і забезпечення спокою мешканців змінено маршрут патрульно-постового наряду міліції, яка пильнуватиме, аби в 14 будинку на вул. Тарнавського не проникали безцеремонні журналісти та вандали.

POSTUP - ПОСТУП
№102 (760),
6 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сенчук пішов у відставку
·В НОМЕРІ
·Кінець трансферів
·Юдофоби проти патріотів

ПОГЛЯД
·Дипломат мимоволі
·Ющенко у "Поступі"
·Вас газети ображали?
·Ті, що питають

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Тотальне знеструмлення
·Кльозет біля святилища
·Від блискавок гинуть люди
·Представники водоканалів зберуться у Львові
·Юдофоби проти патріотів
·Вартість торгових патентів зросте
·"Українську книгарню" мало не виселили
·За невиплату платні керівників шахт чекає лава підсудних
·Чиновника звинувачують у фальсифікації
·Місто будуватимуть львів"яни для себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Президентські жарти
·Новий свідок у справі Гонгадзе
·Кінець депутатських трансферів
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Скандал навколо сім"ї Ширака
·Міністр звинуватив прем"єра і спецслужби
·Коль збереже свої таємниці

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Обличчя Львова - базар
·Депутати зменшують податки
·Польща виборює енергетичну незалежність від Росії
·Менеджмент як умова успіху
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Україна: глобалізація та новий символ Ялти

АРТ ПОСТУП У СВІТ
·Концерти. для яких тісна сцена
·У Лондон привезли третину усього Вермеєра Делфтського
·Жоржі Амаду госпіталізований
·Копиця сіна за 15 мільйонів!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·BMW - "сімка": нове обличчя
·Не забувайте про фільтр!
·ДАІшники здали іспит Папі

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан переїжджає до Іспанії
·Відродження Іванишевича, народження Анен
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Дежа-вю по-британськи