BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ЛИПНЯ 2001 року |

Кльозет біля святилища

ЗНЕВАГА

Зоряна ОНИШКЕВИЧ

У вівторок біля храму Пресвятої Євхаристії, що на пл. Музейній, 1, відомого більше як Домініканський собор, усі перехожі могли вкотре спостерігати в нашому славному княжому місті черговий акт вандалізму. Впритул до вівтарної частини храму працівники львівського міського комунального підприємства “Львівводоканал” розрили бетонні подушки й почали проводити роботи з встановлення санвузла для кафе-бару “Ренесанс”.

Якісь ями, будови, нагромадження цегли посеред вулиці давно вже перестали дивувати львів’ян. Ми вже звикли до розвалених будинків, обнесених парканами, які потихеньку руйнуються й там нібито проводяться реставраційні роботи. Коли ж десь валиться один з них, теж зітхаємо й розводимо руками: знову забракло грошей вчасно припинити руйнацію, та, слава Богу, хоча б людських жертв немає. Через те, мабуть, більшість з нас навіть не дивується через ще одну траншею поблизу пам’ятника Федорову. Ніби нічого дивного. Та тепер, не зважаючи на почуття людей, які приходять до церкви, щоб помолитися, очистити свою душу, почали роботи під стінами храму.

Якби щось подібне трапилося до приїзду у Львів Святійшого Отця – це б потрактували як топтання християнських почуттів віруючих. Адже у світлі дні візиту Папи всі ми задумувалися над вічним, прагнули чистого й доброго. Але Папа поїхав, а життя продовжується, й погляди відповідно переключилися на буденніші речі.

Взагалі наявність кафе-бару впритул до діючої церкви вже якось заставляє задуматися, наскільки в нашому місті дбають про духовність. Але, як подейкують, попередні власники бару, які власне й розмістили його на цьому місці, були у родинних зв’язках із міськими можновладцями, а відтак на відкриття дивилися крізь пальці. Депутат міської ради Микола Бандрівський розповідає, що прихожани храму Св. Євхаристії часто скаржаться йому як депутату від цього округу на те, що їх право на сповідування віри грубо порушується. Часто під час богослужіння з бару лунає надто голосна музика, у сквері неподалік церкви прямо на газонах відпочивають відвідувачі кафе. Тепер упритул до вівтарної частини храму планують спорудити санвузол.

Треба зазначити, що робітники аж надто активно взялися до роботи, до обідньої пори оперативно вирили траншею, щоб приєднати до центрального колектора.

Звичайно, приємно, що міська влада дбає про львів’ян й вимагає від власників кав’ярень покращення санітарних умов у всіх розважальних закладах, але ж не за рахунок інших мешканців міста! До речі, коли кореспондент “Поступу” разом із депутатом міськради попросили показати власника кафе договір на проведення робіт, щоб підтвердити законність дій, останній дуже довго шукав, потім переглядав якісь папери та врешті повідомив, що договір найближчим часом все ж таки у нього буде.

“МКП “Львівводоканал” уже вдруге причетний до руйнування пам’ятників архітектури, – розповідає Микола Бандрівський.- У минулому випадку працівники підприємства перекопали вівтарну частину Святодухівського храму, що на вулиці Коперника. З усипальної крипти храму тоді викидалися кістки назовні. Й знову комунальне підприємство засвідчує своє зневажливе відношення до пам’яток архітектури. Будь-яке розриття біля пам’ятників архітектури державного значення вимагає погодження з державними органами. У цьому ж випадку роботи ведуться самовільно й таким чином порушується Закон України “Про охорону культурної спадщини”. Я написав депутатський запит на ім”я міського голови з приводу цього, де прошу негайно припинити цей акт невігластва та вандалізму”.
Голова патріаршої комісії у справах молоді Отець Мілян, настоятель храму Пр. Євхаристії розповів, що він також написав листа з протестом на ім’я начальника головного управління молодіжної політики, спорту та туризму Ярослава Кашуби та повідомив про випадок головного архітектора Львова Володимира Швеця.

“Неможливо допустити, щоб до святилища примикав “кльозет”, – обурюється о.Мілян. – Але ми досі ділимо церкву з музеєм історії релігії й відчуваємо себе ніби квартиранти. Директор музею Володимир Гаюк сказав, що він не давав дозволу на проведення робіт поблизу церкви й взагалі нічого не знає. Та він дуже часто говорить, що нічого не знає. Минулого тижня у храмі був концерт електронної музики й агресією наповнювалися стіни... Я не хотів робити авантюри посеред концерту й просто пішов звідти, але ж це недопустиме ставлення до святилища. Перед візитом Папи Володимир Герич казав, що храм буде передано вірним, адже це храм Пресвятої Євхаристії – центр душпастирства молоді”.

POSTUP - ПОСТУП
№102 (760),
6 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сенчук пішов у відставку
·В НОМЕРІ
·Кінець трансферів
·Юдофоби проти патріотів

ПОГЛЯД
·Дипломат мимоволі
·Ющенко у "Поступі"
·Вас газети ображали?
·Ті, що питають

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Тотальне знеструмлення
·Кльозет біля святилища
·Від блискавок гинуть люди
·Представники водоканалів зберуться у Львові
·Юдофоби проти патріотів
·Вартість торгових патентів зросте
·"Українську книгарню" мало не виселили
·За невиплату платні керівників шахт чекає лава підсудних
·Чиновника звинувачують у фальсифікації
·Місто будуватимуть львів"яни для себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Президентські жарти
·Новий свідок у справі Гонгадзе
·Кінець депутатських трансферів
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Скандал навколо сім"ї Ширака
·Міністр звинуватив прем"єра і спецслужби
·Коль збереже свої таємниці

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Обличчя Львова - базар
·Депутати зменшують податки
·Польща виборює енергетичну незалежність від Росії
·Менеджмент як умова успіху
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Україна: глобалізація та новий символ Ялти

АРТ ПОСТУП У СВІТ
·Концерти. для яких тісна сцена
·У Лондон привезли третину усього Вермеєра Делфтського
·Жоржі Амаду госпіталізований
·Копиця сіна за 15 мільйонів!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·BMW - "сімка": нове обличчя
·Не забувайте про фільтр!
·ДАІшники здали іспит Папі

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан переїжджає до Іспанії
·Відродження Іванишевича, народження Анен
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Дежа-вю по-британськи