BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 6 ЛИПНЯ 2001 року |

Сенчук пішов у відставку

У нього не було іншого виходу

ВІДСТАВКА

Тетяна НАГОРНА

Учора голова Львівської облради Степан Сенчук подав у відставку. Сесія облради так і не дочекалася внесення питання про відставку голови у порядок денний. Уранці Степан Сенчук оголосив, що вже написав заяву на звільнення і подякував депутатам за співпрацю.

Про неминучість відставки Степана Сенчука з посади голови обласної ради говорили вже давно. Відкриття кількох кримінальних справ, які пов’язують із його іменем, чутки про прохолодність стосунків між ним і нинішнім намісником президента Михайлом Гладієм зробили свою справу: головною темою обговорення останніх місяців серед політичного істеблішменту Львова стало питання, як далеко зайде справа цькування Сенчука – його просто позбавлять посади чи розкрутять на “всю котушку” і заарештують. Поки що все відбувається за більш поблажливою щодо Сенчука схемою. З поінформованих джерел “Поступу” стало відомо, що два останні дні він провів у Києві, де остаточно узгодив у Кабміні своє наступне призначення. Уже найближчим часом Степан Сенчук спакує валізи й відлетить до Болгарії, де займеться роботою торгового аташе у посольстві України.

Учора ж депутати обласної ради обирали нового голову. І тут спрацювала схема, розроблена свого часу самим Сенчуком, який ще до звільнення з посади голови облдержадміністрації мав намір позбутися обов’язків головування в раді.

“Поступ” свого часу писав про це, тому лише коротко нагадаємо суть цієї схеми. Наприкінці лютого в Пустомитівському виборчому окрузі відбулися довибори депутата в обласну раду, де з величезним відривом від інших кандидатів переміг тодішній заступник Сенчука Ярослав Гадзало. Сенчук, який користується беззаперечним авторитетом серед депутатів облради, мав намір передати Гадзалу крісло голови облради, а самому залишитися намісником. Але він не встиг: президент Кучма звільнив його (офіційна версія – за суміщення посад) і призначив головою облдержадміністрації Михайла Гладія.

Учора на посаду голови облради претендували двоє – Ярослав Гадзало і Любомир Крайник. Гадзала запропонував обрати голова ДПА у Львівській області Сергій Медведчук, натомість депутати від НРУ, УНР та ПРП обстоювали кандидатуру Любомира Крайника. Він зізнався в інтерв’ю “Поступу”, що був більш ніж переконаний у перемозі Гадзала: “Над цим уже два місяці працювала вся адміністрація нашої області”. Він не помилився: за кандидатуру Ярослава Гадзала проголосували 50 депутатів, за Крайника – лише 21.

Новий голова облради Ярослав Гадзало, коментуючи “Поступу” своє обрання, сказав, що не збирається повторювати шлях свого попередника й не суміщатиме двох посад. “Я одразу ж піду з посади першого заступника голови облдержадміністрації, бо інакше це буде порушенням закону з мого боку. Хто прийде на моє місце, наразі з певністю сказати не можу, але гадаю, що це буде хтось із теперішніх заступників голови облдержадміністрації”, – заявив Ярослав Гадзало.

Коментар “Поступу” – стор. 2

Ігор ПИЛИПЧУК
член парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю

Мені особисто соромно, що на кожній нашій комісії голову Львівської обласної ради згадували як одного з найбільших корупціонерів. І мене цікавить питання, чому пан Сенчук не спростовує жодного закиду стосовно злочинної діяльності, не подає до суду за наклеп – або, якщо такі факти мають місце, чому не пише явку з повинною. Наш комітет прийняв конкретне рішення поінформувати МЗС та Мінекономіки про зловживання, яких припускався львівський – тепер уже колишній – обласний голова. Є кілька кримінальних справ, які порушені за фактом, а не особисто проти Степана Сенчука, однак його ім’я там фігурує чи не на першому місці. Я особисто є прихильником того, щоби призначення Сенчука на будь-яку державну посаду відбулося лише після того, як ці кримінальні справи будуть доведені до кінця і, ясна річ, тільки тоді, коли буде доведено його невинність.

Тому ж таки Гладієві хотілося, аби зміщення Степана Сенчука відбулося значно раніше, адже вони вважаються членами однієї команди, і Сенчук просто компрометує їх усіх – і Гладія, і Гадзала, словом, усю Аграрну партію...

POSTUP - ПОСТУП
№102 (760),
6 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Сенчук пішов у відставку
·В НОМЕРІ
·Кінець трансферів
·Юдофоби проти патріотів

ПОГЛЯД
·Дипломат мимоволі
·Ющенко у "Поступі"
·Вас газети ображали?
·Ті, що питають

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Тотальне знеструмлення
·Кльозет біля святилища
·Від блискавок гинуть люди
·Представники водоканалів зберуться у Львові
·Юдофоби проти патріотів
·Вартість торгових патентів зросте
·"Українську книгарню" мало не виселили
·За невиплату платні керівників шахт чекає лава підсудних
·Чиновника звинувачують у фальсифікації
·Місто будуватимуть львів"яни для себе

ПОСТУП З КРАЮ
·Президентські жарти
·Новий свідок у справі Гонгадзе
·Кінець депутатських трансферів
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Скандал навколо сім"ї Ширака
·Міністр звинуватив прем"єра і спецслужби
·Коль збереже свої таємниці

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Обличчя Львова - базар
·Депутати зменшують податки
·Польща виборює енергетичну незалежність від Росії
·Менеджмент як умова успіху
·ЕКОНОВИНИ

ДИСКУРС ПОСТУПУ
·Україна: глобалізація та новий символ Ялти

АРТ ПОСТУП У СВІТ
·Концерти. для яких тісна сцена
·У Лондон привезли третину усього Вермеєра Делфтського
·Жоржі Амаду госпіталізований
·Копиця сіна за 15 мільйонів!

АВТО-ПОСТУП
·НОВИНКИ
·BMW - "сімка": нове обличчя
·Не забувайте про фільтр!
·ДАІшники здали іспит Папі

СПОРТ-ПОСТУП
·Зідан переїжджає до Іспанії
·Відродження Іванишевича, народження Анен
·СПОРТ-БЛІЦ

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Дежа-вю по-британськи