BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 5-11 ЛИПНЯ 2001 року |

Екс-шеф СБУ "під ковпаком"

Проти Леоніда Деркача, Андрія Деркача та Вадима Рабиновича найближчим часом можуть бути порушені кримінальні справи

КОРУПЦІЯ

Дмитро ЯЦЕНКО

Закінчення. Початок – стор.1

Ця група повинна провести повне та об’єктивне розслідування кожного описаного в статтях Єльцова факту діяльності колишнього голови Державної митної служби і колишнього голови СБУ Леоніда Деркача, народного депутата Андрія Деркача, бізнесмена Вадима Рабиновича та інших громадян. Депутатський запит голова СБУ Володимир Радченко має отримати сьогодні, у четвер.

Водночас Григорій Омельченко вважає правомірним порушення кримінальної справи за фактом розголошення державної таємниці у статтях Олега Єльцова. Однак, додав він, експерти повинні встановити, чи містить державну таємницю інформація, яка була розміщена в документах під грифом “секретно”. Зі слів депутата, копії матеріалів, які Олег Єльцов публікував в Інтернеті, були зроблені з оригінальних документів, а тому є достовірними: “Я заявляю це відповідально”, – підкреслив депутат. Проте Григорій Омельченко заявив, що за розголошення державної таємниці має відповідати не журналіст, а ті посадові особи, які передавали матеріали Олегові Єльцову.

До речі, деякі журналісти вже встигли розцінити порушення кримінальної справи проти Олега Єльцова як черговий прояв непрофесіоналізму керівництва СБУ. Логічно, що журналіст не міг би отримати секретні документи без сприяння працівників цієї спецслужби. З іншого боку, якщо в документах є правдива інформація, то чому СБУ не займається розслідуваннями за цими фактами?

Відповідь очевидна – корупція. Це доводить і витікання інформації з кабінетів СБУ, бо якщо це зробили працівники СБУ, яким небайдужий імідж їхнього відомства, значить, вони були переконані у тому, що офіційного розслідування ніколи не буде...

Витяги з депутатського запиту
Григорія Омельченка та Анатолія Єрмака

– За інформацією Відомства охорони держави Республіка Польща, “у жовтні 1999 року в Польщі перебувала делегація високопосадових працівників ЦРУ і ФБР США.

Під час обговорення питання щодо активізації боротьби з організованою злочинністю, незаконною торгівлею зброєю і наркотиками американська сторона звернула увагу польських колег на необхідність перевірки характеру діяльності голови Служби безпеки України Леоніда Деркача і його сина Андрія Деркача, оскільки названі вище особи, в силу їх високої корумпованості й оскільки вони перебувають на високих посадах в Україні, є значною загрозою для боротьби з міжнародною організованою злочинністю”.

– Національна поліція Ізраїлю “задокументувала аудіо-відео засобами 12-13 грудня 1999 року зустріч Андрія Деркача з Вадимом Рабиновичем на його віллі біля ізраїльського міста Нетанья. А. Деркач та інші представники депутатської фракції “Трудова Україна” були на повному матеріальному утриманні Вадима Рабиновича”.

– За даними Ізраїльської поліції, за вказівкою Вадима Рабиновича через українські кримінальні структури організовувалися силовий тиск, залякування та замовні вбивства небажаних осіб.

– 24 червня 1999 року прес-центр СБУ повідомив, що “згідно з отриманими матеріалами про причетність громадянина Ізраїлю Рабиновича В. З. до діяльності, що завдає збитків економіці України, в інтересах забезпечення безпеки України, СБУ 24 червня поточного року названому іноземцеві заборонила в’їзд в Україну терміном на 5 років”. 26 вересня 1999 року Вадим Рабинович прилетів в Україну. В якості “гаранта” його особистої безпеки виступив син голови СБУ Андрій Деркач.

– За інформацією ГУР Міністерства оборони України, Леонід Деркач, будучи головою Служби Безпеки України, у травні 2000 року своїми непрофесійними діями зірвав перспективний проект контракту між Ізраїлем і Україною, який, у разі його реалізації, міг дати нашій державі прибутки в сотні мільйонів доларів США.

– За інформацією кримінальної поліції Мюнхена, яка була адресована українським правоохоронним органам ще в 1998 році, “начальник Волинської митниці О. Чернишов безпосередньо підтримував корумпований зв’язок із тодішнім головою Державної митної служби України Л. Деркачем, який надавав вагому підтримку в рості службової кар’єри О. Чернишова: за два роки (1996-1998) О. Чернишов від майора дослужився до генерала”. 30 жовтня 1998 року правоохоронні органи ФРН заарештували О. Чернишова разом з 19 іншими членами організованої злочинної групи.

POSTUP - ПОСТУП
№101 (759),
5-11 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Екс-шеф СБУ "під ковпаком"

ПОГЛЯД
·Ви хочете бути президентом?
·Особливі люди

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Стан Дністра вивчає міжнародна експедиція
·Безробіття ставить під загрозу безпеку країни
·На впорядкування озера гроші надасть Світовий банк
·КРИМІНАЛ
·Сенчук ретельно підготував свою відставку
·У жовтні Львів відвідають європейські президенти
·Майданчик для Данила вже готують

ПОСТУП В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
·Христос зупинився в Івано-Франківську
·Каунтерпарт допомагає молоді
·Права варто знати
·Перший захист із психології
·Молох реконструкції вимагає жертв
·Гол у надра Карпат

ПОСТУП З КРАЮ
·Справа радикалів
·Долар - за 5 гривень
·800 тисяч гривень за правду
·Екс-шеф СБУ "під ковпаком"
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Справа Мілошевича процвітає
·Екологічний бунт проти британців
·Папа благословив Берлусконі
·Чи постане Шарон перед трибуналом?
·День білоруської незалежності та "помідорний терорист"
·Екс-секретар ЦК став прем"єром

ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ
·ЛЬВІВСЬКІ ОБСЕРВАЦІЇ

ПОСТУП КОМП"ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
·Adobe анонсувала PageMaker 7.0
·Аляска в майбутньому стане центром зберігання інформації
·pc-news
·УВАГА!
·ЗВОРОТНИЙ ЗВ"ЯЗОК
·Грибок, що пожирає компакт-диски
·Intel: будівництво фабрики в Ізраїлі таки відтерміновано
·ШКОЛА МОЛОДОГО ХАКЕРА

КРИМІНАЛЬНИЙ ПОСТУП
·ХРОНІКА
·Наркодилер на лаві підсудних
·Міжнародний конфлікт... на околиці Львова
·Водити за ніс Феміду не варто

АРТ-ПОСТУП
·Тільки Бог зберігає все
·Неканонічні візії світу святих
·Мистецьке таїнство "Семи слів"

НЕКРОЛОГИ В ПОСТУПІ
·У джазі тільки дівчата
·Помер Джон Лі Гукер
·"Містер Гітара" Чет Аткінс помер у Голлівуді

КІНОПОСТУП
·Майже знамениті
·Вони взяли касу

СПОРТ-ПОСТУП
·Король залишив трон
·СПОРТ-БЛІЦ
·Аньямке вже відзначився дублем

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Вілл Сміт зробив кар"єрний крок