BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 3-4 ЛИПНЯ 2001 року |

Пірати руйнують економіку Східної Європи

HI-TECH

Богдан ВИВІРКА

Британське аналітичне агентство Datamonitor опублікувало звіт “Вплив індустрії виробництва програмного забезпечення на економіку країн Східної Європи”, велика частина якого присвячена комп’ютерному піратству.

На думку Datamonitor, піратство серйозно підриває східноєвропейську економіку – через піратів бюджет цих країн недоотримує сотень мільйонів доларів податків. Дослідження Datamonitor було зроблене на замовлення відомого борця з комп’ютерним піратством – міжнародної асоціації Business Software Alliance (BSA). Воно проводилося у 10 країнах: Болгарії, Угорщині, Польщі, Україні, Росії, Румунії, Словаччині, Словенії, Хорватії та Чехії. Через різні причини у поле зору аналітичного агентства не потрапили Білорусія, Молдавія і Югославія. При дослідженні й аналізі прямого і непрямого впливу індустрії виробництва програмного забезпечення і порушень авторських прав на східноєвропейську економіку використовувалися такі показники, як обсяг ринку програмного забезпечення; число зайнятих в індустрії програмного забезпечення; податкові надходження від цієї галузі, у т. ч. унески у фонд соціального страхування, прибутковий податок, ПДВ і податок на прибуток корпорацій; рівень комп’ютерного піратства. Відповідно до звіту, індустрію виробництва програмного забезпечення у Східній Європі можна сміливо назвати розквітаючою. У 10 названих країнах у ній працює майже 1 мільйон осіб.

Зарплатня працюючих у цій індустрії у 2 – 2,5 раза вища від середньої зарплатні в кожній із країн. Загальний ринок легальних продажів програмних продуктів (із посиланням на дані компанії IDC) у 2000 році перевищив 1,4 млрд. доларів і продовжує стрімко рости. За найбільш песимістичними прогнозами, до 2004 року він зросте до 2,3 млрд. доларів. А чим більший ринок, тим серйозніший збиток, який заподіюють розповсюджувачі неліцензованих копій програм, – уважають автори звіту. Причому мова йде не тільки про втрати компаній – виробників програм. Datamonitor наголошує на проблемах, які пірати створюють східноєвропейським державам. Це втрати податкових надходжень та іноземних інвестицій, зниження росту валового і внутрішнього продукту і навіть проблеми зі вступом у Європейський союз і Всесвітню торгову організацію.

У майбутньому нас чекають ще похмуріші перспективи. Якщо піратство збережеться на такому ж рівні, то у 2004 році східноєвропейська економіка втратить не менше 27 млрд. доларів. Правда, – заявляють аналітики Datamonitor, – якщо знизити рівень піратства до сучасного західноєвропейського рівня, то через три роки податкові надходження від індустрії програмного забезпечення могли б зрости на 25%, що в 10 аналізованих країнах дало б їх сукупний ріст аж на 2,5 млрд. доларів. Кожен відсоток скорочення піратства створить у Східній Європі 6500 нових робочих місць.

Утім, на думку регіонального координатора по Східній Європі Міжнародної федераціїї індустрії звукозапису (IFPI) Стефана Кравчика, розраховувати на це особливо не варто. “Жителі цих країн історично звикли не платити за інтелектуальну власність”, – говорить він.

POSTUP - ПОСТУП
№100 (758),
3-4 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Віртуальний лідер
·Мілошевичеві зачитають список гріхів
·В НОМЕРІ
·З Дрогобича зникли решта малюнків Шульца?

ПОГЛЯД
·Ви праві чи ліві?
·Втрачені покоління

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Обленерго - під контролем
·Важкий початок липня
·Понтифік поїхав, вимкнення відновилися
·КІЛЬКА СЛІВ
·Квітковий годинник ще забавлятиме туристів
·Через карбід злетіла у повітря гуртовня
·Відселено мешканців з аварійного будинку
·Вісімдесятирічний убивця
·Збитки від приїзду Папи поділять порівну?
·Напідпитку не тільки двоїться
·До кантора - з обрізом
·"Якщо лихо тебе не вб"є, воно зробить тебе сильнішим"
·Львів належно прийняв та вшанував Папу

ПОСТУП З КРАЮ
·Чистка Києва від скверни
·Віртуальний лідер Ющенко
·КРАЄВИД

ПОСТУП У СВІТ
·СВІТООГЛЯД
·Мирні потуги колишнього яструба
·Іран боїться американської помсти
·Антиглобалісти атакували економічний форум
·Замість весілля - три похорони

ЕКОНОМІЧНИЙ ПОСТУП
·Пірати руйнують економіку Східної Європи
·"Дружба" увіллється в "Нафтогаз"
·Кінець "полтавської битви"?
·Космічний супутник для Єгипту
·Експорт ікри не заборонили
·ЕКОНОВИНИ
·Київ домовився з туркменбаши не стягувати ПДВ

АРТ-ПОСТУП
·Компакт "Страстей" Олександра Козаренка
·Вино у шкіряній оправі
·Колекція Митрополита Андрея

ЛИСТИ ДО ПОСТУПУ
·ШАНОВНА РЕДАКЦІЄ!
·ПОЛЕМІКА

СПОРТ-ПОСТУП
·СПОРТ-БЛІЦ
·Ювілейна перемога Міхаеля Шумахера
·Ананд: чим швидше - тим краще
·Чемпіонат світу з південноафриканцями та камерунцями, але без бразильців?
·Чемпіонат світу: без Європи і Бразилії
·Календар 11-го чемпіонату України з футболу у вищій лізі

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·Художник виклав Мону Лізу з тостів