BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року |

НОВИНКИ

Свідомість зберігається після смерті мозку

Британський учений, що вивчав пацієнтів, які пережили серцевий напад, говорить, що має докази того, що свідомість може існувати після припинення роботи мозку і клінічної смерті пацієнта. Дослідження, представлене в Каліфорнійському технологічному інституті, відроджує дебати про те, чи є життя після смерті і чи існує людська душа. “Дослідження має дуже важливе значення в тому сенсі, що ми мали справу із групою людей, в яких була відсутня функція мозку. Вони мали добре структурований, ясний розумовий процес із формуванням думок і спогадів у той час, як їх мозок не працював”, – сказав Сем Парніа, один із двох лікарів, які вивчали помежеві зі смертю стани. “Нам варто провести детальніші дослідження”, – переконаний Парніа. Однак із його слів випливає, що існує імовірність того, що свідомість або душа продовжує мислити і міркувати навіть тоді, коли серце людини зупинилося.

В ході первинного дослідження 63 пацієнтів, які пережили клінічну смерть, але згодом були врятовані, було опитано впродовж тижня після цієї події. П’ятдесят шість із них сказали, що вони не пам’ятають того періоду часу, коли перебували непритомними, натомість у сімох залишилися спогади.

Японці з’ясували причину хвороби Паркінсона

Японським медикам вдалося розгадати причину виникнення хвороби Паркінсона, від якої потерпає приблизно 5 % населення планети. Під час експериментів, які проводили нейрофізіологи із двох медичних інститутів – “Рікен” і Дзюнтендо”, з’ясувалося, що причиною виникнення хвороби Паркінсона є особливий білок, який концентрується в клітинах головного мозку. В людей, схильних до цієї хвороби, відсутні ферменти, які розщеплюють цей білок. У результаті його вміст постійно росте, клітини “розбухають” і поступово вмирають.
Дослідники передбачають, що подібним чином розвивається і хвороба Альцгаймера, яка виражається у прогресуючій деградації мозку. На основі результатів своїх експериментів учені сподіваються створити лікарські препарати, які змогли б запобігати накопиченню білків. Відтак у лікарів та їх пацієнтів з’явиться надія на те, що цю недугу незабаром буде подолано.

Новий метод прогнозування інсультів

Учені національного інституту неврологічних захворювань Сполучених Штатів розробили новий метод, за допомогою якого протягом декількох годин можна буде спрогнозувати можливі перспективи лікування інсультів. Він заснований на поєднанні застосування магніто-резонансної томографії, завдяки якій візуально оцінюється обсяг ураження мозку, і клінічних тестів, які виражаються в балах. Зі слів лікаря Стівена Варача, за допомогою даної методики можливим також стане точніший прогноз стану пацієнта в майбутньому.

У китайських смертників беруть органи для пересадки

У китайських в’язницях “смертники” після страти стають донорами органів. Про це розповів лікар, який утік із Китаю і попросив притулку у США. Він заявив, що знімав із тіл злочинців, засуджених до страти, шкіру, аби пересаджувати її потерпілим від опіків. Лікар також розповів, що йому довелося брати участь у сотні подібних операцій. Після страти йому було потрібно 10-20 хвилин на те, щоб роздягнути людину і зняти з неї шкіру. Інші лікарі видаляли із тіл органи для пересадки.

Втекти з Китаю лікаря примусив випадок, коли “смертник” після пострілу не помер відразу. Він лежав на підлозі в конвульсіях, проте лікарі почали свою роботу. Вони видалили нирки, коли той іще дихав. Лікар Ванг повинен був залишитися і зняти шкіру, але втік, побоюючись помсти родичів ув’язненого.

POSTUP - ПОСТУП
№99 (757), 30
ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пенсії зросли
·В НОМЕРІ
·Президент збирає бонуси

ПОГЛЯД
·Вам культ особи подобається
·Пам"яті Олега Невелюка

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські Рухи обіцяють не сваритися. Принаймні публічно
·У Львові святкуватимуть День біженця
·Лічильники зекономлять гроші
·Вода спричинилася до спалаху жовтяниці
·Факультет наших мрій
·Нагороди для ерудитів
·Шахтарі перевиконали план
·Де відпочиватимуть діти?

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Усіх заарештованих випустять?
·Око за око, ПДВ за ПДВ...
·Протести до Дня Конституції
·Президент збирає бонуси

ПОСТУП У СВІТ
·Остарбайтери можуть не поспішати
·Образа через 600 років
·Мілошевич вже в Гаазі
·Медаль за вбивства опозиціонерів
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Він ніколи більше не приїде до нас

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Супутник, ровер і бумеранг - в одному літаку
·Чудовисько з Лох-Несу - звичайна "бульбашка"
·Озера на Марсі?
·Таксі їздитимуть без водіїв
·Бактерія продукує... жінок

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Міфи про гомеопатію
·Що таке квантова медицина?

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Акт 30 червня 1941 року: Україна проти Німеччини
·Юрій ЦЕГЕЛЬСЬКИЙ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Дивне вариво кольорів Криму
·Імпресіоністичні барви Анни Ковалко

СПОРТ-ПОСТУП
·З Аньямке, Грановським і Беженаром, але без Хоми
·Україна пакує валізи
·Несподіванки вільної практики
·Дощ вносить корективи

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ