BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року |

Медаль за вбивства опозиціонерів

БІЛОРУСЬ

Євген ГУЛЕВИЧ

Білоруська влада досі не спростувала заяв колишніх слідчих прокуратури Дмитра Петрушкевича та Олега Случака, які нещодавно звинуватили найвищих мінських посадовців у створенні так званого “ескадрону смерті”. Зараз обоє вони знайшли собі політичний притулок у США. На останній прес-конференції вони детальніше розповіли про справи “загону державних кілерів”.

Слідчі прокуратури дізналися про “ескадрон смерті” півтора роки тому. Петрушкевич досліджував убивство п’ятьох членів азербайджанської мафії в Мінську. Свідки вивели на Валерія Ігнатовича, який працював у спеціальній службі МВС. Коли в липні 2000 року його затримали, з’ясувалося, що він якось пов’язаний із загибеллю російського оператора Дмитра Завадського, а також із викраденням та побиттям працівника міністерства культури Олексія Грачова.

Проте, за словами слідчих, тоді їхньому слідству почали чинити перешкоди. З кіл президента прийшла вказівка кожну справу (мафії, Завадського і Грачова) розглядати таємно. Прокурори, однак, і далі обмінювалися інформацію, й урешті їм вдалося зловити трьох виконавців. Грачов упізнав кількох із тих, що били його, і тут знов виринув Ігнатович, а ще такий собі Малік, з яким той колись працював в “Алмазі” – антитерористичній групі, підпорядкованій МВС Білорусі. Крім того, вони були членами неонацистської російської організації “Єдінство”.

Та найбільшого успіху в розслідуванні слідчі досягнули торік, 21 листопада, коли було затримано Дмитра Павлученка, колишнього заступника голови спеціального загону швидкого реагування (СЗШР), який також виявився причетним до вбивства азербайджанців і побиття Грачова. Павлученко організовував членам “Єдінства” тренінги на мінській базі СЗШР. Та коли прокурори вирішили провести на ній обшук, їм це не вдалося. Шеф президентської Ради безпеки Віктор Шейман зателефонував до прокуратури з наказом відмінити обшук на базі, а за два дні Лукашенко звільнив з посади шефа КГБ Володимира Мацкевича та генерального прокурора Олега Божелка, поставивши на його місце Шеймана. А коли загинув один зі слідчих та один із найважливіших свідків у справі Завадського, прокурори зрозуміли, що час, за словами Случака, “писати заповіти”.

У загальних обрисах “ескадрон смерті” прокурори окреслюють так. У 1998 році цей спецзагін, що складався приблизно з десяти чоловік, тренувався на винищенні гангстерів, дії яких так чи інакше перешкоджали людям із влади, які мали контакти із мафіями чи не цілої Росії. Тих людей підтримував СЗШР. А сам ескадрон створив, по суті, Павлученко. Членів команди він набирав із “Алмазу”, а необхідні засоби й техніку брав від СЗШР. Побиття та вбивства політиків-опозиціонерів почалися з 1999 року. Замовлення “ескадрон смерті”, очевидно, отримував від деяких найвищих посадовців зі Шейманом на чолі. Наразі слідчі говорять, що їм відомо про близько тридцять жертв ескадрону.

Але закон у Білорусі, як гума: Павлученка звільнили з в’язниці, й Лукашенко навіть вручив йому медаль за службу для країни. А генерал Юрій Сіваков, колишній голова МВС, коментуючи білоруським ЗМІ персону Павлученка, наголошував на його моральній чистоті та високому інтелектуальному потенціалі.

POSTUP - ПОСТУП
№99 (757), 30
ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пенсії зросли
·В НОМЕРІ
·Президент збирає бонуси

ПОГЛЯД
·Вам культ особи подобається
·Пам"яті Олега Невелюка

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські Рухи обіцяють не сваритися. Принаймні публічно
·У Львові святкуватимуть День біженця
·Лічильники зекономлять гроші
·Вода спричинилася до спалаху жовтяниці
·Факультет наших мрій
·Нагороди для ерудитів
·Шахтарі перевиконали план
·Де відпочиватимуть діти?

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Усіх заарештованих випустять?
·Око за око, ПДВ за ПДВ...
·Протести до Дня Конституції
·Президент збирає бонуси

ПОСТУП У СВІТ
·Остарбайтери можуть не поспішати
·Образа через 600 років
·Мілошевич вже в Гаазі
·Медаль за вбивства опозиціонерів
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Він ніколи більше не приїде до нас

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Супутник, ровер і бумеранг - в одному літаку
·Чудовисько з Лох-Несу - звичайна "бульбашка"
·Озера на Марсі?
·Таксі їздитимуть без водіїв
·Бактерія продукує... жінок

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Міфи про гомеопатію
·Що таке квантова медицина?

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Акт 30 червня 1941 року: Україна проти Німеччини
·Юрій ЦЕГЕЛЬСЬКИЙ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Дивне вариво кольорів Криму
·Імпресіоністичні барви Анни Ковалко

СПОРТ-ПОСТУП
·З Аньямке, Грановським і Беженаром, але без Хоми
·Україна пакує валізи
·Несподіванки вільної практики
·Дощ вносить корективи

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ