BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року |

Мілошевич вже в Гаазі

ТРИБУНАЛ

Борис ВАРГА, Белград

© ПОСТУП
Колишній югославський президент Слободан Мілошевич уже перебуває в Гаазі – у камері попереднього ув’язнення Міжнародного трибуналу з військових злочинів у колишній Югославії. У понеділок судді мають зачитати йому довжелезний список звинувачень. А сам процес розпочнеться лише за кілька місяців, коли адвокати Мілошевича підготуються до ведення захисту.

Передача ще недавно всемогутнього Мілошевича Гаазькому трибуналу відбулася так блискавично, що противники цього процесу й отямитися не встигли. Дехто з них ще й досі не вірить, що це все ж таки сталося. Наприклад, один із лідерів сербських соціалістів Івіця Дачич в інтерв’ю кореспондентові “Поступу” сказав, що його соратники уважно стежили за будинком слідчого ізолятора, де перебував Слободан Мілошевич. “Ми не знаємо, чи то брехня, чи справді протизаконна депортація, оскільки демократи вже користувалися такими хитрощами. Якщо Мілошевича дійсно відправлено до Гааги, то ми розпочинаємо акції протесту, які ми й дотепер організовували”, – заявив він.

А ще у четвер здавалося, що екс-президента врятовано від гаазької Феміди, адже Союзний конституційний суд Югославії ухвалив рішення, що дія закону про співпрацю з Міжнародним трибуналом тимчасово припиняється і подається на новий розгляд. Але через кілька годин після цього відбулося засідання уряду Республіки Сербія, на якому було підтримано співпрацю із міжнародним судом. Прем’єр сербського уряду Зоран Джинджич заявив, що Слободана Мілошевича буде відіслано до Гааги, причому без зволікань. Так воно й сталося. Екс-президента тихенько вивезли зі слідчого ізолятора в Белграді, завезли на летовище й відправили в боснійське місто Тузлу. Звідти його вже гелікоптером перевезли до Гааги.

Прем’єр Джинджич перед журналістами дав три серйозні обґрунтування того, чому сербський уряд, незважаючи на рішення Союзного конституційного суду, видав Мілошевича Міжнародному трибуналу. Перша причина полягає в самій структурі конституційного суду, в якому залишилися люди колишнього режиму. Вони вже неодноразово перешкоджали розвитку демократичного процесу, зокрема минулого року під час президентських виборів, коли Мілошевич програв Коштуніці. Другою причиною прем’єр назвав обов’язок перед ООН і міжнародною спільнотою. І третя причина полягає в тому, що в п’ятницю розпочалася міжнародна донорська конференція, на якій вирішується питання фінансової допомога Югославії. А рішення залежатиме в першу чергу від бажання Белграда співпрацювати з міжнародними організаціями. “Найголовніша причина скасування цього закону – це загроза майбутньому Сербії. Якщо ми відтермінуємо співпрацю з Гаагою, нам загрожує міжнародна ізоляція. Це рішення ми ухвалили заради збереження югославської федерації, збереження сербського уряду й для майбутнього наших дітей,” – сказав сербський прем’єр Джинджич.

У той же час президент Союзної республіки Югославія Воїслав Коштуніца заявив, що не давав згоди на передачу Мілошевича трибуналу. Він зазначив, що про це рішення сербського уряду дізнався з мас-медіа. Президент Коштуніца звернувся до громадян Югославії зі словами про те, що нові власті Сербії продовжують традицію колишнього режиму Слободана Мілошевича. “Ці рішення сербського уряду можна розуміти як серйозне порушення конституції Югославії, беззаконня та вдавання до юридичних хитрощів. Це принижує народ і країну, враховуючи те, що ніхто з міжнародної спільноти прямо цього не вимагав,” – сказав Коштуніца.

Одна з лідерів Югославського комітету юристів, Біляна Ковачевич-Вучо, у розмові з кореспондентом “Поступу” прокоментувала рішення уряду Джинджича як “абсолютно законну дію, оскільки, за її словами, сербська конституція передбачає, що сербський уряд може
ухвалити рішення, протилежне рішенню союзного уряду, якщо це в інтересах цієї республіки”.

Адвокати Мілошевича поки що відмовляються повідомляти про свої подальші дії. Один із них, Тома Філа, лише підтвердив “Поступу” інформацію, що колишнього президента відіслано до Гааги.

POSTUP - ПОСТУП
№99 (757), 30
ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пенсії зросли
·В НОМЕРІ
·Президент збирає бонуси

ПОГЛЯД
·Вам культ особи подобається
·Пам"яті Олега Невелюка

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські Рухи обіцяють не сваритися. Принаймні публічно
·У Львові святкуватимуть День біженця
·Лічильники зекономлять гроші
·Вода спричинилася до спалаху жовтяниці
·Факультет наших мрій
·Нагороди для ерудитів
·Шахтарі перевиконали план
·Де відпочиватимуть діти?

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Усіх заарештованих випустять?
·Око за око, ПДВ за ПДВ...
·Протести до Дня Конституції
·Президент збирає бонуси

ПОСТУП У СВІТ
·Остарбайтери можуть не поспішати
·Образа через 600 років
·Мілошевич вже в Гаазі
·Медаль за вбивства опозиціонерів
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Він ніколи більше не приїде до нас

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Супутник, ровер і бумеранг - в одному літаку
·Чудовисько з Лох-Несу - звичайна "бульбашка"
·Озера на Марсі?
·Таксі їздитимуть без водіїв
·Бактерія продукує... жінок

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Міфи про гомеопатію
·Що таке квантова медицина?

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Акт 30 червня 1941 року: Україна проти Німеччини
·Юрій ЦЕГЕЛЬСЬКИЙ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Дивне вариво кольорів Криму
·Імпресіоністичні барви Анни Ковалко

СПОРТ-ПОСТУП
·З Аньямке, Грановським і Беженаром, але без Хоми
·Україна пакує валізи
·Несподіванки вільної практики
·Дощ вносить корективи

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ