BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року |

КРАЄВИД

Україна – серед лідерів за рівнем корупції

Україна посіла 83-тє місце за рівнем корумпованості серед 91 країни планети. Згідно з дослідженням, яке проводила міжнародна організація Transparency International, гіршу ситуацію, ніж в України мають лише Азербайджан, Болівія, Камерун, Кенія, Індонезія, Уганда, Нігерія та Бангладеш. Росія посідає 79-те місце і є найближчим європейським сусідом України за рівнем корумпованості. Загалом же, справи України у відносних показниках Transparency International покращилися: у 2000 році вона була у цьому списку третьою з кінця, а зараз – дев’ята. З нагоди оприлюднення чергового рейтингу Пітер Айген, голова Transparency International, заявив: “Лідери країн колишнього Радянського Союзу повинні докладати набагато більше зусиль, щоб укорінити принцип верховенства права та прозорості в діяльності урядів. Це має вирішальне значення для їхнього економічного прогресу та для розвитку в цих країнах відкритого суспільства”. Наведемо також п’ятірку найменш корумпованих країн: Фінляндія, Данія, Нова Зеландія, Ісландія та Сінгапур.

Президента попросили виконувати Конституцію

Напередодні дня Конституції представники “Просвіти” пікетували Адміністрацію Президента з вимогою припинити порушення конституційного права українців навчатися рідною мовою. Учасники пікетування вимагали від Леоніда Кучми зобов’язати керівників закладів вищої освіти розробити конкретний план упровадження державної мови в навчальний і виховний процеси: забезпечити вищу школу українськими підручниками, перевести комп’ютерні системи на українську мову, розірвати контракти з викладачами, які відмовляються переходити на викладання українською мовою.

Литвин конкуруватиме з держсекретарями?

Глава Адміністрації президента України Володимир Литвин повідомив про початок перерозподілу повноважень між керівниками адміністрації. Зокрема, президент призначив Миколу Білоконя начальником управління з координації діяльності правоохоронних органів адміністрації. Раніше ще одним першим заступником глави адміністрації був призначений Юрій Єхануров, який в уряді Ющенка працював першим віце-прем’єром. Литвин пообіцяв, що робота Адміністрації Президента стане більш прозорою, хоча, як прокоментував такі події керівник Агентства гуманітарних технологій Віктор Небоженко, нові кроки більш схожі на політичну кампанію самого Володимира Литвина. Політолог вважає, що глава адміністрації активізував свою діяльність після появи конкуруючого і поки що мало зрозумілого інституту державних секретарів в уряді.

Питання газових боргів, можливо, переглянуть

Прем’єр Анатолій Кінах заявив, що готовий відмовитися від спадщини уряду Ющенка з питання газових боргів України Росії. Нагадаємо, що за часів Ющенка Україна погодилася надати газовому боргу статус державного. “Я вважаю, і в цьому маю підтримку уряду, що це недопустимо і не відповідає не тільки законодавству України, але й загалом нашим національним економічним інтересам”, – заявив Кінах у Житомирі у відповідь на запитання про його ставлення до листа глави уряду Росії Касьянова, який запропонував Україні оформити борг у єврооблігації під урядові гарантії. Український прем’єр сказав, що у нього була розмова з Касьяновим, під час якої вони домовилися не ставити це питання гостро на нинішньому етапі. За традицією, прем’єри вирішили віддати право провести переговори робочим групам двох країн, а потім, у жовтні 2001, обговорити проблему особисто.

POSTUP - ПОСТУП
№99 (757), 30
ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пенсії зросли
·В НОМЕРІ
·Президент збирає бонуси

ПОГЛЯД
·Вам культ особи подобається
·Пам"яті Олега Невелюка

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські Рухи обіцяють не сваритися. Принаймні публічно
·У Львові святкуватимуть День біженця
·Лічильники зекономлять гроші
·Вода спричинилася до спалаху жовтяниці
·Факультет наших мрій
·Нагороди для ерудитів
·Шахтарі перевиконали план
·Де відпочиватимуть діти?

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Усіх заарештованих випустять?
·Око за око, ПДВ за ПДВ...
·Протести до Дня Конституції
·Президент збирає бонуси

ПОСТУП У СВІТ
·Остарбайтери можуть не поспішати
·Образа через 600 років
·Мілошевич вже в Гаазі
·Медаль за вбивства опозиціонерів
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Він ніколи більше не приїде до нас

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Супутник, ровер і бумеранг - в одному літаку
·Чудовисько з Лох-Несу - звичайна "бульбашка"
·Озера на Марсі?
·Таксі їздитимуть без водіїв
·Бактерія продукує... жінок

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Міфи про гомеопатію
·Що таке квантова медицина?

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Акт 30 червня 1941 року: Україна проти Німеччини
·Юрій ЦЕГЕЛЬСЬКИЙ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Дивне вариво кольорів Криму
·Імпресіоністичні барви Анни Ковалко

СПОРТ-ПОСТУП
·З Аньямке, Грановським і Беженаром, але без Хоми
·Україна пакує валізи
·Несподіванки вільної практики
·Дощ вносить корективи

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ