BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року |

Лічильники зекономлять гроші

ОБЛІК

Іванка ПОПОВИЧ

Про забезпечення достовірності обліку води у сфері побуту йшлося під час дискусії, організованої Львівським державним центром стандартизації, метрології та сертифікації Держстандарту України (ЛДЦСМС). До обговорення цього проблемного питання також залучили керівників МКП “Львівводоканал” і представників фірм, які виготовляють прилади обліку води, що пройшли реєстрацію в ДЦСМС.

Директор ЛДЦСМС Василь Друзюк під час зустрічі наголосив, що переконаний у тому, що саме завдяки налагодженню системи обліку води можна покращити водопостачання Львова та підвищити рівень оплати за ці послуги. Найбільші споживачі води в місті – промислові підприємства та житловий сектор, проте якщо на промислових підприємствах облік води налагоджено, то в житловому секторі він ведеться в недостатньому обсязі. “Облік води в житловому секторі поділяється на побудинковий і квартирний, – говорить Василь Друзюк. – Організація побудинкового обліку зараз зустрічається з труднощами, пов’язаними з невирішенням питання власності житлової інфраструктури. ЖЕКи не зацікавлені встановлювати такі лічильники, а товариства співвласників тільки починають створюватися. Тому пріоритет зараз ми надаємо встановленню квартирних лічильників”.

Вважають, що обсяги споживання газу, води, тепла в Україні більш ніж удвічі перевищують відповідні показники у країнах Європейського Союзу. Зокрема, рівень споживання води на одного міського мешканця в Україні прийнятий як 328 л/добу, тоді як у країнах Європи він становить 150-240 л/добу. З огляду на складну ситуацію, на Львівщині розроблено Комплексну програму енергозабезпечення Львівської області, якою, зокрема, передбачено встановити 235 тис. лічильників води. Зараз, за даними міської комунальної служби, у Львові встановлено 32,5 тис. лічильників холодної та 20,5 тис. лічильників гарячої води.

Прийнята система розрахунків за користування водою, в основу якої покладено залежність обсягів споживання від кількості мешканців квартири та діаметра трубопроводу, не відображає фактичних витрат і явно завищує їхню вартість. У квартирах, де облік ведеться за допомогою лічильника, показник спожитої води значно зменшується. Більшість споживачів води за наявності лічильника сплачують за воду на 40-60% менше, ніж до його встановлення. Відтак лічильник холодної води окуповує себе за 4-6 місяців експлуатації, гарячої води – за 3-4 місяці. Якби розроблена програма була повністю виконана, то річна економія ресурсів могла би бути такою: води – 570 млн. куб. м; тепла – 16,3 млн. Гкал.; електроенергії – 700 млн. кВт-год.; природного газу – 1,2 млрд. куб. м.

Також під час обговорення було наголошено, що хоча лічильники гарячої води за технічними та конструктивними характеристиками нічим не відрізняються від лічильників холодної води, проте різниця полягає у використанні матеріалів, із яких вони виготовляються. Вадою лічильників гарячої води є те, що вони враховують лише кількість води в літрах і кубічних метрах, але не ступінь нагрітості води (вода, не нагріта до 40 градусів, вважається холодною).

За даними ЛДЦСМС, у нашій області сьогодні функціонують 4 організації, що виготовляють лічильники холодної та гарячої води. Це – СП “Діком ЛТД”, МПП “Такт”, ДП “ЛОРТА”, ТзОВ “Мімоза”, які виготовили у 2000 році 41300 лічильників. Усі водолічильники, виготовлені нашими виробниками, внесені у Державний реєстр і після дворічної експлуатації підлягають перевірці.

POSTUP - ПОСТУП
№99 (757), 30
ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пенсії зросли
·В НОМЕРІ
·Президент збирає бонуси

ПОГЛЯД
·Вам культ особи подобається
·Пам"яті Олега Невелюка

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські Рухи обіцяють не сваритися. Принаймні публічно
·У Львові святкуватимуть День біженця
·Лічильники зекономлять гроші
·Вода спричинилася до спалаху жовтяниці
·Факультет наших мрій
·Нагороди для ерудитів
·Шахтарі перевиконали план
·Де відпочиватимуть діти?

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Усіх заарештованих випустять?
·Око за око, ПДВ за ПДВ...
·Протести до Дня Конституції
·Президент збирає бонуси

ПОСТУП У СВІТ
·Остарбайтери можуть не поспішати
·Образа через 600 років
·Мілошевич вже в Гаазі
·Медаль за вбивства опозиціонерів
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Він ніколи більше не приїде до нас

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Супутник, ровер і бумеранг - в одному літаку
·Чудовисько з Лох-Несу - звичайна "бульбашка"
·Озера на Марсі?
·Таксі їздитимуть без водіїв
·Бактерія продукує... жінок

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Міфи про гомеопатію
·Що таке квантова медицина?

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Акт 30 червня 1941 року: Україна проти Німеччини
·Юрій ЦЕГЕЛЬСЬКИЙ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Дивне вариво кольорів Криму
·Імпресіоністичні барви Анни Ковалко

СПОРТ-ПОСТУП
·З Аньямке, Грановським і Беженаром, але без Хоми
·Україна пакує валізи
·Несподіванки вільної практики
·Дощ вносить корективи

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ