BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року |

Пам"яті Олега Невелюка

РЕАЛІЇ ЖИТТЯ

28 червня задзвонив телефон. Коротке повідомлення: “Нєвєль” помер...”. Боляче різонуло душу... Ми всі знали, що це станеться. Хвороба тривала понад рік. В останні дні Олег лежав у госпісі й надій на чудо не було. Олеговий брат Славко на моє запитання, як здоров’я Олега, відповів: “Будьмо реалістами. Він може прожити кілька днів, кілька тижнів, кілька місяців – суть не в цьому. Я можу сказати впевнено лише одне: на мармуровій плиті буде стояти кінцева дата “2001”.

...Мушу зізнатися: я дуже хотів, аби Олег залишився в моїй пам’яті таким, яким я його знав за життя: оптимістичним, веселим, життєрадісним. Сильним. Наша остання зустріч відбулася за місяць до його смерті. Говорили ні про що: про знайомих, про сусідів, про публікації в газетах... Потім я кілька різів збирався зайти до нього, та щось зупиняло мене... Потому стало зрозуміло, що мене зупиняє. Я не міг бачити Олегового безсилля, не міг бачити того, як Олег – один із тих, хто максимально спричинився до мого становлення, – повільно згасає.

Тепер “Нєвєль” помер. Коротко і зрозуміло: його немає серед нас. Завтра він не прийде з дискетою і не скаже: “Я написав статтю. Прочитай!”. Статті у нього були справді класні. Висококласні.

А ще він був “ходячою енциклопедією”, цитатником, збірником анекдотів і афоризмів. Він чудово грав на гітарі. Довкола нього було завжди багато друзів і подруг... Особливо подруг... Він був неперевершеним життєлюбом і з усіх філософських течій віддавав перевагу епікурейству з його насолодою життям. Він справді насолоджувався життям, якого йому біло відведено так мало: 11 травня йому виповнилося 39 років...

Зима 1992 року. Третій курс історичного факультету, другий семестр. У нас з’являється новий студент – у високих напіввійськових черевиках, шкіряна “косуха”. Едик Лозовий, нинішній журналіст каналу “1+1”, а тоді – мій сусід і однокурсник, познайомив нас: “Знайомся. Це – твій земляк, так само з Черкащини. Олег Невелюк”.

Згодом я дізнався, що Олега свого часу вигнали з університету за створення “терористичної ультралівацької антирадянської підпільної студентської групи”. Дивом вдалось уникнути арешту. Олег підпрацьовував музикантом, художником, зокрема грав у першому складі легендарних “Братів Гадюкіних”. У нього було багато талантів.

...Олега намагалися лікувати. Поступово він почав адаптуватися до цього життя, повертатися до активної роботи. Газети почали знову публікувати його матеріали. Статті Олега цитували, ними зачитувалися, про них дискутували. Переважно він зосереджувався на “Поступі”: його статті з’являлися саме на цьому місці, в авторській колонці.

Задовго до його смерті ми сиділи і розмовляли. Раптом Олег пожвавішав і сказав: “У принципі, ми з тобою вже чимало зробили. Значно більше, ніж багато з тих, кого вважають причетним до історії. І ми заслужили, щоби нашими іменами назвали яку-небудь вуличку у Львові. Бодай на Сихові. Бодай на Замарстинові... Просто, щоби по нас залишилася пам’ять. Пообіцяймо один одному, що коли хтось із нас помре, то другий, хто залишиться, доб’ється, щоб іменем померлого назвали вулицю у Львові”.

Тоді ще Олег не знав, що жити йому залишилося трохи більше як два роки...
Ми дали один одному таку обіцянку. І я штурмуватиму міську раду, всі управління та комісії, я буду переслідувати тих, від кого це залежить, я набридатиму і погрожуватиму, я перетворюся на терориста й екстреміста – але я доб’юся, щоб у Львові була вулиця Олега Невелюка.

От і все... Олега вже немає серед нас... Порожньо і боляче... Почуваєшся незатишно і дико. Боляче глянути в очі його рідним. Боляче глянути в очі його друзям. Бо не хочеш бачити сліз. Не хочеш згадувати про Олега в минулому часі, з неодмінним “був”. Я так звик...

Кость БОНДАРЕНКО

До співчуття приєднуються колективи редакції газети “Поступ”, суспільно-гуманітарного консорціуму “Генеза”, інформаційного агентства “Медіа-Простір”, центру політичних досліджень “Нова хвиля”, Інституту гуманітарних проблем, громадської організації “Нова хвиля”, Центру політичного аналізу та прогнозу газети “Високий замок”, Лабораторії соціальних досліджень.

POSTUP - ПОСТУП
№99 (757), 30
ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пенсії зросли
·В НОМЕРІ
·Президент збирає бонуси

ПОГЛЯД
·Вам культ особи подобається
·Пам"яті Олега Невелюка

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські Рухи обіцяють не сваритися. Принаймні публічно
·У Львові святкуватимуть День біженця
·Лічильники зекономлять гроші
·Вода спричинилася до спалаху жовтяниці
·Факультет наших мрій
·Нагороди для ерудитів
·Шахтарі перевиконали план
·Де відпочиватимуть діти?

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Усіх заарештованих випустять?
·Око за око, ПДВ за ПДВ...
·Протести до Дня Конституції
·Президент збирає бонуси

ПОСТУП У СВІТ
·Остарбайтери можуть не поспішати
·Образа через 600 років
·Мілошевич вже в Гаазі
·Медаль за вбивства опозиціонерів
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Він ніколи більше не приїде до нас

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Супутник, ровер і бумеранг - в одному літаку
·Чудовисько з Лох-Несу - звичайна "бульбашка"
·Озера на Марсі?
·Таксі їздитимуть без водіїв
·Бактерія продукує... жінок

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Міфи про гомеопатію
·Що таке квантова медицина?

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Акт 30 червня 1941 року: Україна проти Німеччини
·Юрій ЦЕГЕЛЬСЬКИЙ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Дивне вариво кольорів Криму
·Імпресіоністичні барви Анни Ковалко

СПОРТ-ПОСТУП
·З Аньямке, Грановським і Беженаром, але без Хоми
·Україна пакує валізи
·Несподіванки вільної практики
·Дощ вносить корективи

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ

 

Как взять кредит через интернет онлайн https://vse-credity.com.ua