BRAMA
  UKRAINEWSTAND
Home - NEWS - Weather - Biz - Sports - Press - Calendar - Classifieds

  УКРАІНОВИНИ
Home - НОВИНИ - Погода - Ділове - Спорт - Прес - Календар - Оголошення
Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року |

Пенсії зросли

З 1 серпня пенсіонери отримуватимуть на 10-25% більше грошей

РЕФОРМА

Іванка ПОПОВИЧ

© ПОСТУП
З 1 серпня українські пенсіонери отримуватимуть більші пенсії. Залежно від категорії, пенсії зростуть на 10, 15 або 25 відсотків.

Згідно з урядовою постановою, на 5 грн. (з 34 грн. до 39 грн.) буде збільшено мінімальний розмір пенсії. При цьому на 24% – з 58 грн. до 72 грн. на місяць – зросте мінімальна “трудова” пенсія за віком. Розмір пенсій за віком для працівників, що працювали у важких і шкідливих умовах, збільшиться на 13 грн. – зі 143 до 156 грн. Для інших категорій громадян пенсія збільшиться на 10 грн. і становитиме 117 грн. Середній розмір пенсії, порівняно з нинішніми виплатами, збільшиться з 97,8 грн. до 106 грн.

У разі якщо місячний розмір пенсії непрацездатного громадянина (з урахуванням надбавок, підвищень і додаткової пенсії) не сягає 72 грн., таким громадянам встановлюється цільова грошова допомога в розмірі до 33 грн., а для одержувачів соціальних пенсій за віком – у розмірі до 16,7 грн.

Як пояснили “Поступу” в офісі обласного Пенсійного фонду, підвищення пенсійних нарахувань є одним з етапів пенсійної реформи. Як відомо, саме на Львівщині було запроваджено експеримент із персоніфікованим обліком мешканців області. Завдяки персоніфікованому обліку Пенсійний фонд матиме у своєму розпорядженні достовірні дані про тривалість трудового стажу працівників, їхні заробітки та суми внесків, а також внесків, які сплатили до Пенсійного фонду роботодавці. Це дозволить поступово відновити диференціацію розмірів пенсій залежно від тривалості стажу та величини сплачених внесків за рахунок ефективнішого обліку даних про трудовий стаж і заробіток протягом усієї трудової діяльності застрахованої особи. Автоматизований облік пенсійних даних суттєво знижує імовірність помилок при нарахуванні пенсій і запобігатиме зловживанням під час оформлення документів для призначення пенсій.

Пенсійна реформа передбачає введення трирівневої системи пенсійного забезпечення – солідарна система, обов’язкова накопичувальна система та добровільна система заощаджень. Солідарна система забезпечує базовий дохід людини після виходу на пенсію. В солідарній системі пенсії можуть бути фіксованого розміру (і фінансованими з державного бюджету) або мати розмір, що залежить від величини заробітку і трудового стажу (пенсію визначають за відповідною формулою, яка враховує ці два показники).

Чинна система пенсійного забезпечення в Україні є солідарною системою, де виплати фінансуються тільки за рахунок поточних надходжень. Нині в цій системі виникнув дефіцит коштів, якого не покриває державний бюджет. Передбачено, що після реформування солідарна система буде лише частково фінансуватися державою.

У більшості країн діє інший метод нарахування і отримання пенсії – т. зв. обов’язкова накопичувальна система. Працівники або роботодавці від їхнього імені сплачують внески до накопичувального пенсійного фонду. Ці внески обліковують на індивідуальних пенсійних рахунках кожного учасника. Накопичені внески інвестують у якісь прибуткові проекти – і після виходу на пенсію учасник отримує право на одержання пенсії, яку обчислюють із накопиченої суми внесків та інвестиційного доходу, облікованих на його рахунку. Такий підхід докорінно відрізняється від нинішньої солідарної системи, де розмір пенсій обчислюють за встановленою формулою.

Перший та другий рівні є обов’язковими складовими частинами пенсійного забезпечення. Однак – у міру зростання заробітної платні – у громадян може з’явитися більше вільних грошей і виникнути бажання робити додаткові заощадження на старість. Роботодавці теж можуть спрямувати частину свого прибутку на створення добровільних пенсійних схем для своїх працівників. Реалізувати ці задуми можна різними способами. У багатьох країнах роботодавці створюють для своїх працівників пенсійні фонди на добровільних засадах. За одними схемами внески від імені працівника сплачує роботодавець, за іншими – внески сплачують і роботодавець, і працівник.

Трирівневу систему пенсійного забезпечення створюють для того, щоби гарантувати мінімальний рівень пенсійного забезпечення всім працівникам (рівень 1 – солідарна система); встановити чіткі права власності через обов’язкові накопичувальні рахунки (рівень 2 – обов’язкова накопичувальна система); створити умови для накопичення додаткових пенсійних заощаджень на добровільних засадах у міру зростання заробітної платні (рівень 3 – добровільна система заощаджень) та встановити залежність розміру пенсії від сплачених внесків.

POSTUP - ПОСТУП
№99 (757), 30
ЧЕРВНЯ-1 ЛИПНЯ 2001 року

ПЕРША СТОРІНКА
·Цитата Поступу
·Пенсії зросли
·В НОМЕРІ
·Президент збирає бонуси

ПОГЛЯД
·Вам культ особи подобається
·Пам"яті Олега Невелюка

ПОСТУП У ЛЬВОВІ
·Львівські Рухи обіцяють не сваритися. Принаймні публічно
·У Львові святкуватимуть День біженця
·Лічильники зекономлять гроші
·Вода спричинилася до спалаху жовтяниці
·Факультет наших мрій
·Нагороди для ерудитів
·Шахтарі перевиконали план
·Де відпочиватимуть діти?

ПОСТУП З КРАЮ
·КРАЄВИД
·Усіх заарештованих випустять?
·Око за око, ПДВ за ПДВ...
·Протести до Дня Конституції
·Президент збирає бонуси

ПОСТУП У СВІТ
·Остарбайтери можуть не поспішати
·Образа через 600 років
·Мілошевич вже в Гаазі
·Медаль за вбивства опозиціонерів
·СВІТООГЛЯД

РЕПОРТАЖ У ПОСТУПІ
·Він ніколи більше не приїде до нас

ПОСТУП НАУКИ І ТЕХНОЛОГІЙ
·Супутник, ровер і бумеранг - в одному літаку
·Чудовисько з Лох-Несу - звичайна "бульбашка"
·Озера на Марсі?
·Таксі їздитимуть без водіїв
·Бактерія продукує... жінок

ЗДОРОВИЙ ПОСТУП
·НОВИНКИ
·Міфи про гомеопатію
·Що таке квантова медицина?

ПОСТУП В ІСТОРІЮ
·Акт 30 червня 1941 року: Україна проти Німеччини
·Юрій ЦЕГЕЛЬСЬКИЙ

АРТ-ПОСТУП
·НАША АФІША
·Дивне вариво кольорів Криму
·Імпресіоністичні барви Анни Ковалко

СПОРТ-ПОСТУП
·З Аньямке, Грановським і Беженаром, але без Хоми
·Україна пакує валізи
·Несподіванки вільної практики
·Дощ вносить корективи

ПОСТ-FACTUM
·КАЛЕНДАР
·СВІТЛИНА ТИЖНЯ