Чемпіонат світу (U-20).

Україна – Парагвай – 1:2 (0:2).

Голи: Бєлік, 90' – Бенітес, 19', Ґонсалес, 43'.

УКРАЇНА: Руденко, Пасічниченко, Шершун, Симоненко, Комарницький, Бєлік, Валєєв (Герасименко, 58), Хистєв, Даниловський (Смалько, 70), Наконечний, Гай (Стоян, 59).

Сумно. Збірна України програла. І не тому сумно, що програла, а тому, що програла несправедливо. Здавалось, усе того вечора було проти нас. Включно зі суддями, а це – найголовніше. Знову згадуються слова давньої банальної пісеньки українського вболівальника: “Нас не хочуть бачити на Чемпіонаті світу (Європи)”. Тепер лише з трохи підправленим текстом – в 1/4 Чемпіонату світу. Але, крім емоцій, був і сам матч.

Гра розпочалась у доволі високому темпі, а за характером чимось нагадувала гру українців із американцями у груповому турнірі. Тільки парагвайці виглядали трохи слабше, ніж збірна США. І здавалося, якщо парагвайці не “закопають” наших хлопців, то українцям без особливих проблем вдасться досягти позитивного результату. Але раптом відбувається щось нереально обурливе для нас. Парагвайці розігрують справді цікаву комбінацію, забивають гарний гол, але ж із офсайду! Та суддя цього не бачить (чи не хоче бачити) – й українці вже поступаються 0:1. Звичайно, прикро пропускати несправедливі м’ячі, та що поробиш, – треба відігруватись. Українці йдуть уперед, але парагвайці, порушуючи правила, переривають атаки наших хлопців на підступах до штрафного майданчика. Але й після завершальних ударів українців м’яч уперто не летить у ворота. А фатальною для нас стала 43-я хвилина зустрічі, коли через позиційну помилку Хистєва нам забили другий гол. Але на цьому перший тайм не завершився. Крапку поставив Валєєв, потужно пробивши з лінії штрафного майданчика, та завдяки чудовій реакції парагвайського воротаря ця крапка не перетворилася на знак оклику.

Друга половина зустрічі на всі 100% була за українцями. Наші хлопці постійно атакують, і здається, що ось-ось м’яч побуває в сітці воріт збірної Парагваю... Зрештою, таки побував, але аж на 90-й хвилині. М’яч-красень (знову в падінні через себе) забив Бєлік. І хоч українці мали ще дві можливості зрівняти рахунок, але не судилося.

Тож Чемпіонат світу для нас уже завершився. А ми ж так хотіли ще хоч трішки побути на цьому святі футболу, але... На те він і футбол, що в ньому виграє лише одна команда, часом несправедливо, інколи просто безглуздо, а буває, що не футболісти забезпечують собі перемогу, а фортуна та ще одна людина. Гадаю, ви здогадалися, хто саме. Саме так переміг Парагвай. Утім, переможців, як відомо, не судять, а команда, що програла, сама винна у своїй поразці. Бо могла виграти, але не зробила цього. Тож не будемо все списувати на арбітра чи фортуну, адже хто завадив забити Наконечному стовідсотковий гол, чим займався Хистєв, коли другий м’яч влітав у наші ворота? Чому Крощенко замінив на Герасименка активного Валєєва, а не Наконечного, який відверто випадав із гри. Чому українці лише у другому таймі почали показувати більш-менш змістовну гру?..

Та все ж, виступ нашої команди на Чемпіонаті світу не можна вважати невдалим. Адже українські юніори на чолі з Анатолієм Крощенком довели, що навіть без суперумов, які має, наприклад, національна збірна, можна вирішувати найвищі завдання. Що ж, дякуємо вам, хлопці, бо без вас, хтозна коли би ще ми змогли спостерігати за грою українців на Чемпіонаті світу.

Результати інших матчів 1/8 фіналу:

Аргентина – Китай – 2:1. Як ми і передбачали, ця гра виявилася цікавою і непростою для фаворитів турніру – аргентинців, але південноамериканцям таки вдалося досягнути бажаного результату. США – Єгипет – 0:2. Таке враження, що група С була найслабшою на турнірі, адже всі три команди, що вийшли з неї у плей-оф, уже припинили виступи на Чемпіонаті світу. Франція – Німеччина – 3:2. Передбачаючи перебіг і цієї зустрічі, ми не помилилися. Гра справді була цікавою, ситуація на полі змінювалася блискавично, та французам таки вдалося довести, що недарма вони є чемпіонами Європи. Бразилія – Австралія – 4:0. Чехія – Коста-Рика – 2:1. Приємно здивувала збірна Чехії, якій вдалося перемогти непросту збірну Коста-Рики. Голландія – Ангола – 2:0. Результат цього матчу можна назвати сенсаційним, адже “ніяким” голландцям вдалось упевнено перемогти чемпіонів Африки – збірну Анголи. Еквадор – Гана – 0:1. Тут дивує хіба що надто мала різниця в рахунку.

Чвертьфінальні поєдинки відбудуться 1 липня. У них зустрінуться Аргентина – Франція, Чехія – Парагвай, Гана – Бразилія, Голландія – Єгипет.